Laikraštis sportas: Galima sakyti, kad ne Gintas Maisiejus pasirinko fechtavimą, o fechtavimas jį. Pasirinko ir pririšo prie savęs visam gyvenimui
Buvusiam sportininkui, treneriui, sporto darbuotojui Gintui Maisiejui gruodžio 17 d. sukako 70 metų.
G. Maisiejus gimė Seinų apskrities Veisiejų valsčiaus Senkonių kaime Antrojo pasaulinio karo metu. Sportuoti pradėjo nuo vaikystės, mokykloje. Kaip dažnas to meto sportininkas išbandė kelias sporto šakas.
„Pradėjau nuo tinklinio aštuonmetėje mokykloje. Po to jau Leipalingio vidurinėje žaidžiau už mokyklos rinktinę. Tuo pačiu metu pradėjau žaisti ir krepšinį. Dar lankiau lengvąją atletiką“, – pasakojo jubiliatas.
Fechtavimas, su kuriuo vėliau G. Maisiejus susiejo gyvenimą, atsirado vėliau: „Fechtavimu susidomėjau atsitiktinai... Kūno kultūros institutas iš mūsų rajono pareikalavo atsiųsti porą sportininkų fechtavimo specialybei. Kadangi rajone fechtuotojų nebuvo, nusiuntė mane dėl tinkamų fizinių duomenų. Taip ir pradėjau fechtuotis. Jau institute.“
G. Maisiejus du kartus tapo Lietuvos fechtavimosi kardu čempionu. Tiesa, pats šių laimėjimų nesureikšmina: „Taip, esu tapęs Lietuvos čempionu, bet Sąjungoje niekur neprasimušdavau... Esu tapęs tarptautinio turnyro nugalėtoju Rytų Vokietijoje. Kitą kartą užėmiau antrąją vietą.“
Gal kiek ir kuklinasi. Vis dėlto G. Maisiejui buvo suteiktas SSRS sporto meistro vardas.
1963-iaisiais G. Maisiejus baigė Lietuvos kūno kultūros institutą. Iš karto treneriu įsidarbinti jam nepavyko
Sporto mokykla buvo panaikinta ir trenerio etato nebuvo. Laikinai mane buvo įdarbinę „Vilmos“ gamyklos gimnastikos metodininku“, – prisiminė senjoras.
Pagal darbo pareigas jam reikėjo versti darbininkus atlikti mankštą.
„Aišku, sunku būdavo. Paruoši įsakymą, kad tą valandą konkretus cechas daro mankštą, aną – kitas ir bandydavau tą mankštą pravesti. O cechų viršininkai sakydavo: „Kiek čia gali man dirbti trukdyti, kam mums tos mankštos reikia?“ Tad iš esmės ten nedaug kas ją tedarė...“
Tiesa, dirbti gamykloje G. Maisiejui teko neilgai. Pusantrų metų. 1965-aisiais vėl buvo atidaryta sporto mokykla ir jis joje įsidarbino treneriu.
"Tais laikais buvo nemažai fechtavimo trenerių. Vien Vilniuje jų buvo septyni. Treniruodavau vaikų grupę, vėliau – jaunių, dar vėliau ir suaugusius sportininkus.“
Dirbdamas treneriu G. Maisiejus dar kelerius metus sportavo pats. Vėliau jam liko vien trenerio darbas.
„Pats fechtavausi tik kardu. O treniravau ir kitais ginklais: ir kardais, ir rapyromis, ir špagomis“, – prisiminė buvęs treneris.
G. Maisiejus buvo ir Lietuvos fechtavimo rinktinės treneris. Paruošė 13 SSRS sporto meistrų.
"Jau Sąjungą tai visą išvažinėjau. Visose respublikose buvau. Pamenu, mes, fechtuotojai, gerai sugyvenom su visais. Ir su uzbekais, ir su tadžikais, ir su turkmėnais, nepaisant visų kultūrinių skirtumų, mus siejo draugiški ryšiai.
Jau nepriklausomybės metais G. Maisiejus tapo Lietuvos fechtavimo federacijos atsakinguoju sekretoriumi. Dirbo trejus metus, o po kelerių metų pertraukos vėl sugrįžo į šias pareigas.
„Nuo sporto visą gyvenimą nenutolau: treneris, federacijos vadovas, dabar dirbu Lietuvos sporto informacijos centre. Vadybininkas. Tai ir tiekimas, ir realizacija, ir platinimas, važinėju po seminarus“, – pasakojo 70-metis.
G. Maisiejus yra vedęs, užaugino du sūnus. Sako, kad abu jie su sportu sugyvena draugiškai.
„Abu truputį mokiau fechtuotis. Kai prie savęs laikiau, prižiūrėjau, kartais kartu su sūnumis į varžybas nuvažiuodavome, tai ir treniruoti teko. O dabar vienas jų buriuoja, kitas žaidžia angliškąjį biliardą“, – pasakojo G. Maisiejus apie savo atžalas.
Šiemet Mindaugas Maisiejus tapo Lietuvos biliardo čempionu. Arūnas Maisiejus – buriuotojas, dalyvauja Kuršių marių regatose.
Gintas Maisiejus Gimė 1941 m. gruodžio 17 d.
1965 m. tapo SSRS sporto meistru.
1966, 1969 m. tapo Lietuvos fechtavimosi čempionu.
1966, 1969 m. tapo Pabaltijo taurės komandinių fechtavimosi varžybų laimėtoju.
1963 m. baigė LVKKI.
1967 m. mokėsi Vilniaus aukštojo sportinio meistriškumo mokykloje.
1963–1965 m. dirbo „Vilmos“ gamyklos gamybinės gimnastikos metodininku.
1965–1969 ir 1978–1991 m. dirbo Vilniaus VJSM fechtavimo treneriu.
1969–1978 dirbo Vilniaus ASMM fechtavimo treneriu.
1978–1982 m. Lietuvos fechtavimo rinktinės vyriausiasis treneris. Garsiausi auklėtiniai Lietuvos čempionai: V. Gapanovičius (2 k.), R. Venckūnas (3 k.), R. Rašimas (3 k.), A. Paperis, V. Valeika, R. Karpickaitė-Nekrašienė, M. Kačkanas, A. Pajaujis, J. Moskvičiovas.
1990–1993 ir 2000–2007 m. dirbo Lietuvos fechtavimo federacijos atsakinguoju sekretoriumi.
1991–1993 m. dirbo Vilniaus sporto mokyklos direktoriaus pavaduotoju.
1994–1997 m. dirbo AB „Grigiškės“ apsaugos tarnybos vyriausiuoju inspektoriumi.
Apdovanotas KKSD Sporto garbės kryžiumi (2006) ir Atminimo medaliu (2007).