Lietuvos jaunieji penkiakovininkai sezoną baigė tarptautinėmis V. Želvio taurės varžybomis Vilniuje, kuriose dalyvavo net apie 140 sportininkų
Kiekviena Lietuvos sporto federacija turi savo taurės varžybas. Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija taip pat. Vienos jų – buvusio penkiakovininko, ilgamečio „Žalgirio“ sporto draugijos pirmininko, šviesaus atminimo Viktoro Želvio atminimo taurės varžybos. Pagrindiniai jų iniciatoriai – „Žalgirio“ sporto draugija ir Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija.
Varžybos skirtos jaunimui. LŠPF rūpinasi garsių mūsų penkiakovininkų Andrejaus Zadneprovskio ir Edvino Krungolco, kuris po Londono olimpinių žaidynių žada baigti savo sportinę karjerą ir dirbti treneriu, pamaina.
V. Želvio taurės varžybose iš pradžių rungtyniavo tiktai mūsų penkiakovininkai, o dabar jos virto tarptautinėmis varžybomis, ir praėjusį savaitgalį Vilniuje rungtyniavo Latvijos, Baltarusijos, Rusijos (Kaliningrado), Moldovos ir Lietuvos jaunieji sportininkai.
Baltarusiai suvažiavo kone iš visos šalies: vieni – iš Minsko, kiti – iš Minsko srities, treti – iš Gomelio. Susirinko rekordinis 140 sportininkų būrys, jėgos bandytos keturiose amžiaus grupėse (nuo 11 iki 18 metų). Apdovanojimų siekė ir 66 Lietuvos jaunieji sportininkai.
Didelį patyrimą turintis Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas pasistengė, kad varžybos (keturkovė, trikovė, dvikovė) vyktų kone vienoje vietoje. Sportininkai fechtavosi, šaudė pneumatiniais šautuvais ir savo amžiaus grupėse bėgo 3 km, 2 km, 1 km ir 600 m Lengvosios atletikos manieže, o plaukė šalia esančiame Skroblų baseine.
Visi dalyvai buvo apgyvendinti prie Lengvosios atletikos maniežo – trijų žvaigždučių ‚Žemaitės“ viešbutyje, kuris yra LŠPF rėmėjas.
Tarp nugalėtojų – daugiausiai trenerių tėvo ir sūnaus Viačeslavo bei Artūro Kalininų auklėtiniai. Iš mūsų sportininkų pirmąsias vietas užėmė Karolina Gužauskaitė (keturkovė; šaudymas, plaukimas, fechtavimasis, bėgimas– 4148 tšk.), Emilija Serapinaitė (trikovė, be jojimo ir fechtavimo - 3256) ir Vladislavas Sasnovskis (dvikovė; plaukimas ir bėgimas – 2256 tšk.), o antrąsias – Artūras Bartaševičius (keturkovė – 4260 tšk.), Rugilė Ragauskaitė (dvikovė - 2000 tšk.) ir 11-metis Darius Karpovičius (dvikovė).
Mūsų penkiakovininkai nepelnė apdovanojimų tiktai berniukų trikovės varžybose. Lietuvos jaunių rinktinės vyr. treneris A. Kalininas pasidžiaugė, kad mūsų jaunimas gerai fechtavosi. Pasak jo, mergaičių grupėje geriausiai tai darė K. Gužauskaitė, patobulėjo A. Bartaševičius, kuris fechtavimo takelyje buvo antras ir pelnė 1140 tšk.
„Tiek taškų jis niekada nėra gavęs. Šios varžybos mūsų sportininkams buvo puikus pasitikrinimo startas. Penkiakovininkai rekordų nei plaukimo takelyje, nei bėgimo take nepagerino, nes dabar visai kitoks pasirengimo pobūdis, o fechtavimui skyrėme ypatingai didelį dėmesį – lapkričio mėnesį mūsų aštuoni jaunieji sportininkai stovyklavo Minske ir treniravomės dukart per dieną.

Tenai yra labai gera sporto bazė - viskas vienoje vietoje. Tikiuosi, kad ateityje mūsų jaunieji penkiakovininkai pasitikės savimi, nes fechtavimasis penkiakovėje duoda daug taškų“, - sakė A. Kalininas.
Jauniesiems Vilniaus penkiakovininkams meistriškumu negalėjo prilygti kauniečiai. Tiesa, jie prizininkų irgi turi. Keturkovės varžybose antra buvo Vilma Juchnevičiūtė (3772 tšk.).
Vaikinų grupėje meistriškumu išsiskyrė kairiarankis latvis Pavelas Švecovas, laimėjęs keturkovės varžybas – 4460 tšk. ir merginų grupės lyderė – vilnietė K. Gužauskaitė, kuri savo amžiaus grupėje pasaulio reitinge yra aštunta (Emilija Serapinaitė – 17-a, o Ieva Serapinaitė – 26-a). Ji šiemet debiutavo ir Lietuvos suaugusiųjų čempionate.
Net apie 80 sportininkų buvo apdovanoti įvairiausiomis dovanėlėmis. Vieni gavo „Maistas sportui“ papildus, kiti – „Isostar“ papildus ir gertuves, treti – treniruočių kostiumus, ketvirti – taures. Stipriausius penkiakovininkus apdovanojo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės prezidentas Viktoras Majauskas, kuris pasidžiaugė, kad ši sporto šaka Lietuvoje populiarėja.
Naująjį sezoną jaunimas pradės sausio mėnesį.
„Tačiau nereiškia, kad dabar ilsėsimės. Sportuosime, tiktai krūviai bus mažesni. Sausio pirmą savaitgalį Vilniuje vyks Mechiko olimpinio vicečempiono Stasio Šaparnio taurės varžybos. Kiekvienais metais vaikams Lietuvoje rengiamos penkerios varžybos. Vienas pagrindinių startų – sausio 18-24 d. Minske įvyksiantis atviras Baltarusijos suaugusiųjų čempionatas, kuriame startuos ir keli mūsų jaunimo grupės atstovai.
„Mūsų penkiakovininkams bus ką veikti. Ypač jaunimui, nes pasaulyje šioje amžiaus grupėje yra didelė konkurencija, pajėgūs varžovai. Kiekvieno trenerio svajonė – išauginti gerą pamainą suaugusiems“, - sako A. Kalininas.
Reikėtų pridurti, kad užsimezgė graži Lietuvos ir Baltarusijos penkiakovininkų draugystė. Pasak LŠPF generalinio sekretoriaus V. Kalinino, praėjusiais metais lietuviai užmokėjo už 30-35 baltarusiams įvažiavimo į Lietuvą vizas, o mūsų kaimynai atsilygino tuo pačiu. Todėl su baltarusiais, turinčiais puikias sporto bazes, galima rungtyniauti kone kiekvieną savaitgalį.