"Parodom, kad mūsų kamuoliukai yra lengvi ir aiškinam, kad pas mus nedaužoma per lazdas," - apie derybas su mokyklomis pasakojo LGRF vadovas
Lietuvos grindų riedulio pirmenybėse sužaistos ketverios rungtynės.
Pirmauja po dvi pergales iškovojusios FLC "Užkeikieji vienuoliai“ ir „Andajaus“ komandos.
„Vilkų“ ir „Ardo“ ekipos dar nėra laimėjusios.
Šios keturios komandos ir yra Lietuvos vyrų grindų riedulio pirmenybių dalyvės.
„Planuojam mes plėstis geografiškai, bet kol kas turime komandas tik Vilniuje,“ – kalbėjo Lietuvos grindų riedulio federacijos prezidentas A. Demidovičius.
Tam plėtimuisi, federacija nutarė trečią pirmenybių turą lapkričio 26 d. rengti Ignalinoje.
„Ignalinoje žaisime, kad populiarinti šią sporto šaką, - aiškino LGRF vadovas. - Pritrauksime vietos vaikus, atvešime vaikų pasižiūrėti iš Vilniaus.“
PORA METŲ. Grindų riedulys Lietuvoje kultivuojamas vos porą metų. LGRF susikūrė 2009-asiais.
„Pasaulyje jis yra žaidžia jau 25 metus,“ – sako A. Demidovičius.
Anot jo, Lietuva yra autsaiderė, palyginus su savo kaimynais: baltarusiais, lenkais ar latviais.
„Tai sunkiai suvokiami skirtumai, - sako LGRF vadovas. – Latviai šioje sporto šakoje yra ketvirti pasaulyje.“
Jis tvirtina, kad tarptautines rungtynes Lietuvos grindų riedulininkai žaidžia.
„Žaidžia mūsų klubais tarptautinius susitikimus. Ir su baltarusiais esame žaidę ir su latviais, – kalbėjo A. Demidovičius. – Bet rinktinės subūrę nesame. Vienas dalykas yra finansinis: tai kainuoja labai didelius pinigus. Pavyzdžiui – labai daug kainuoja nuvežti komandą į Austriją. Mes tokių pinigų neturime. Ir sportinis: palyginę mūsų ir jų lygį, matytume labai didelį skirtumą. Nes visur žaidžia grindų riedulį, tik Lietuvoje ne.“
VAIKŲ SPORTAS. LGRF šiuo metu daugiausia dėmesio skiria sporto šakos populiarinimui ir vaikų sportui.
„Ledo ritulys yra brangi sporto šaka, - kalbėjo A. Demidovičius. - Todėl švedai ir suomiai sugalvojo grindų riedulį – tokią sporto šaką, kuri būtų priimtina ir vaikams. Ir vaikai ją labai mėgsta.“
Tai, anot federacijos vadovo, dėl grindų riedulio prieinamumo.
„Lazda vaikui kainuoja 20 litų. Mažiukai varteliai vaikams kainuoja 20-50 litų. O krepšinio lankas – 2000. Tai galima paskaičiuoti kuri sporto šaka yra pigesnė, - su krepošiniu savo mėgstamą sporto šaką lygino A. Demidovičius. - Dviem komandoms reikalinga 10 lazdų ir 2 kamuoliukai. O vietoj vartų pastatai kėdę.“
Tiesa didžiajam grindų rieduliui reikalingos šiek tiek daugiau reikalavimų keliančios sąlygos.
„Šiaip profesionalus grindų riedulys yra žaidžiamas rankinio išmatavimų aikštelėse, - tvirtino jis. - Bet vaikams žaisti yra visos sąlygos bet kurioje mokykloje. Kiekviena jų turi salę. Vietoj bortelių pastatai gimnastikos suoliukus, kad kamuoliukas nepralįstų po radiatoriais.“
Anot jo, grindų rieduliui nei lauko riedulio, nei ledo ritulio lazdos netinka. Gana lengvi kamuoliukai yra su skylutėmis, kad labai toli neskrietų.
„Kalbamės su mokyklų direktoriais, kad leistų. Visi bijo žolės riedulininkų. Jų kieti kamuoliukai sulaužo ir sudaužo ką nors. Parodom, kad mūsų kamuoliukai yra lengvi ir aiškinam, kad pas mus nedaužoma per lazdas. Važinėjam per rajonus, demonstruojam rungtynes, aiškinam. Gavom pinigėlių, pirksim inventorių, dalinsim mokykloms ir taip bandysim populiarinti šią sporto šaką,“ – pasakojo A. Demidovičius apie tai, kaip LGRF bando propaguoti Lietuvoje dar mažai kam žinomą sporto šaką.
Kol kas daugiausia grindų riedulininkų yra tie patys žmonės, kurie kultivuoja ir lauko riedulį. Pasak LGRF vadovo, lauko riedulininkai yra ir jo atstovaujamos sporto šakos mėgėjų pagrindas.