Pastaraisiais metais alytiškių susitikimo vieta tapo Dramos teatras. Šįkart į sueigą susirinko apie 100 sportą mėgstančių dzūkų, kurie įvairiais metų laikais garsino savo gimtą miestą. Sporto ir rekreacijos centro direktorius Adomas Andrušaitis, kuris šiemet švenčia savo darbo 35-erių metų sukaktį, susirinkusiems papasakojo, kas per pastaruosius trejus metus nuveikta sporto srityje.
Permainų įvyko tikrai nemažų. Į rikiuotę stojo iš pagrindų renovuotas centrinis miesto stadionas, išplėstuose Sporto rūmuose įvyko Europos vyrų krepšinio čempionato pogrupio varžybos.
„Artimiausiu metu Sporto rūmų pagrindinė salė bus padalinta į dvi dalis ir joje galės sportuoti įvairaus amžiaus alytiškiai. Ne už kalnų ir naujojo „Dainavos“ stadiono įkurtuvės. Mūsų žmonės visą laiką mėgo sportą, Alytus yra vienas sportiškiausių Lietuvos regionų, todėl turime stengtis sudaryti visas sąlygas sportuoti ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms“, - kalbėjo Sporto ir rekreacijos centro direktorius A. Andrušaitis.
PADĖKOS. Praeityje įžymūs Alytaus sportininkai tylos minute pagerbė išėjusiuosius. Netrūko įvairiausių apdovanojimų. Kūno kultūros ir sporto departamento padėkos buvo įteiktos Kęstučiui Pačėsui, Algimantui Grauželiui, Vytautui Malinauskui, Vaclovui Kleponiui, Romui Matažinskui, Jonui Pikūnui, kitiems, o miesto savivaldybės padėkos – Antanui Berankiui, Juozui Budriui, Zenonui Kunigoniui, Česlovui Galakvoščiui, Gintautui Andriuškevičiui, Algiui Saulėnui, Romui Trubnikovui ir kt.
Pirmasis Alytaus sporto meistras vyrų grupėje Rimantas Pilauskas, pasižymėjęs slidinėjimo ir ėjimo trasose, į gimtinę iš Vilniaus važiavo ne tuščiomis – vežė medalius senjorų sueigos organizatoriams ir juos įteikė savo mokiniui Kastyčiui Paviloniui, taip pat Roželei Mažeikienei, Adomui Andrušaičiui ir Vytautui Pajarskiui. Buvo parodytas spektaklis „Lifte“.
R. Pilauskas prisiminė ankstesniuosius laikus, kai pats aktyviai sportavo. „Tada mes buvome universalūs sportininkai. Savo sportinę karjerą pradėjau nuo tinklinio, mane treniravo puikus treneris Albinas Šukaitis, išugdęs daug Lietuvos rinktinės žaidėjų. Treniravomės mažytėje salytėje, nebuvo kur nusiprausti, į varžybas važinėjome brezentu dengtomis mašinomis. Tačiau niekas neatšaldė mūsų sportinės aistros, noro siekti pergalių. Žiemą Alytuje iškilo netgi šuolių tramplinas, jį įrengiant darėme talkas“, - prisiminė R. Pilauskas.
PRISIMINIMAI. Senjorų susitikime gausiausiai susirinko tinklininkų, sunkiaatlečių, lengvaatlečių. Tačiau visi pasigedo 1975 m. Lietuvos čempionų „Dainavos“ futbolininkų. Buvusios istorinės alytiškių komandos žaidėjas, dabar dirbantis saugos tarnyboje, Vytautas Malinauskas irgi kraipė galvą ir spėliojo, kurgi dingo jo treniruočių draugai.
„Negi jau sensta, aptingo? O gal jų niekas nepakvietė?“ - spėliojo V. Malinauskas, kuris su nostalgija prisiminė čempioniškos komandos žaidimą ir apgailestavo, kad kažin, ar kada nors bus suburta tokio lygio komanda, kokia buvo „Dainava“.
„Mes daug treniravomės, visą dėmesį būdavome sutelkę tiktai futbolui. Ši sporto šaka mus maitino, aikštėje galvodavome tiktai apie pergalę. Dabartiniame miesto futbole daug ko pasigendu ir paprasčiausiai gaila, kad nesugebama šiai sporto šakai skirti daugiau dėmesio“, - apgailestavo V. Malinauskas.
Alytuje tinklinio, lengvosios atletikos, rankinio kelią pradėjęs, o dabar Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Algis Kunčinas prisiminęs dienas, praleistas tinklinio aikštelėje 1961-1965 metais, tik nusišypso ir sako:
„Ko jau neišbrauksiu iš savo gyvenimo, tai tinklinio. Jį dar ilgai žaidžiau ir išvykęs iš Alytaus, tų dienų niekada neužmiršiu“, - sakė A. Kunčinas, kuris kiek apgailestauja, kad, sulaukęs brandaus amžiaus, jau nenori įsivelti į šį azartišką žaidimą, persistengti aikštelėje ir gauti traumų.
Vilniuje jis dabar gyvena prie Vingio parko, todėl irgi išnaudoja puikias sąlygas – anksčiau čia važinėdavo dviračiu, o pastaraisiais metais nusipirko šiaurietiško vaikščiojimo lazdas ir pėsčiomis įveikia nemažai kilometrų. „Nueinu kokius 3-4 kilometrus ir pradedu vos ne į dangų kilti. Atsiranda laisvumas, kūnas atsipalaiduoja. Didžiulis malonumas“, - teigia A. Kunčinas, kuris mielai pasimankština ir savo sodyboje.
Senjorų vakare jis sutiko savo jaunystės draugą Zenoną Gramacką, gerai pažįstamų įvairių kartų tinklininkų, trenerių, sporto organizatorių.
Geros nuotaikos vakare neslėpė lengvosios atletikos treneris Vytautas Šmidtas, suradęs ir ugdęs talentingą sprinterį Rytį Sakalauską. Dabar jis – jau dukart Lietuvos rekordininkas, daugkartinis šalies čempionas, šių metų Universiados medalininkas. „Mačiau, kad jis bus geras bėgikas ir neapsirikau. Dabar treniruoju ir jo brolį, kuris bėgimo take tiktai žengia pirmuosius žingsnius, tačiau patikėkite manimi: apie jį tikrai išgirsite“, - neabejoja alytiškių lengvaatlečių ugdytojas.
LOBIS. Dziudo treneris Zenonas Vencevičius į sueigą atvažiavo tiesiai iš ką tik pasibaigusio Lietuvos dziudo čempionato Kaune, kur jo auklėtiniai alytiškiai pelnė net 12 medalių, tarp kurių – du aukso. Ši žinia buvo sutikta plojimais. Gerai pasirengti čempionatui ypatingai padėjo alytiškių išvyka rugsėjo mėnesį į Japoniją, kur jie praleido šešias savaites.
Septyni sportininkai „Tekančios saulės“ šalyje treniravosi, sėmėsi patyrimo. „Su japonais jau seniai draugaujame. Jie per metus po du kartus atvažiuoja pas mus, o mes vykstame pas juos. Mums kainuoja tiktai nuvykimas, o japonai nemokamai mus maitina ir apgyvendina. Nauda mūsų sportininkams begalinė, didžiulis lobis, kadangi japonų dziudo meistrai - šios sporto šakos pradininka, yra pripažinti visame pasaulyje.
Niekas negali įminti jų metodikos mįslių. Praėjusiais metais per pasaulio čempionatą 16 svorio kategorijų japonai pelnė net 10 aukso medalių ir tiktai šešis paliko visam pasauliui“, - savo įspūdžiais dalinosi Z. Vencevičius, kuris irgi bando perprasti japonų metodiką.
Jis viliasi, jog tokia diena kada nors išauš, kadangi draugai iš Japonijos yra geranoriški ir mielai dalijasi savo patirtimi. „Viską konspektavau, rašiausi. Mačiau, kaip japonai dirba su suaugusiais ir su mažiukais. Sugrįžę į namus, du šios išvykos dalyviai Mykolas Lukoševičius ir Justinas Gramba tapo čempionais. Aukso medalį pelnė ir kurį laiką Alytuje gyvenęs ir treniravęsis Marius Paškevičius“, - sakė Z. Vencevičius.