Trečiadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete įvyko Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo apsvarstyti septyni aktualūs klausimai. Pats aktualiausias - patvirtinti 2012 m. Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų atrankos kriterijai ir Londono olimpinės rinktinės kandidatų trys sąrašai.
Į pirmąjį pateko 20 atletų: baidarininkai Jevgenijus Šuklinas, Egidijus Balčiūnas, boksininkas Egidijus Kavaliauskas, buriuotoja Gintarė Scheidt, dviratininkės Simona Krupeckaitė, Gintarė Gaivenytė, Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė, Vilma Rimšaitė, Rasa Leleivytė, imtynininkas Mindaugas Mizgaitis, irkluotojas Mindaugas Griškonis, lengvaatlečiai Virgilijus Alekna, Kristina Saltanovič, Austra Skujytė, plaukikas Giedrius Titenis, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, penkiakovininkai Laura Asadauskaitė, Edvinas Krungolcas, Justinas Kinderis.
Pirmame sąraše yra ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri kitąmet dalyvaus olimpiniame atrankos turnyre. Antrajame sąraše – 42, o trečiame - 61 sportininkas.
Kaip teigė LTOK prezidentas A. Poviliūnas, olimpiniai sąrašai gerai, bet viskas priklausys nuo bendro darbo ir nuo to, kokie pinigai bus skirti olimpinėms žaidynėms pasirengti.
„Jeigu 8 proc. „Olifėjos“ lošimų pajamų bus atiduota į biudžetą, visam Lietuvos sportui bus suduotas skaudus smūgis, situacija bus labai sudėtinga, viską reikės keisti. Tačiau darome viską, kad to neįvyktų, kad nenukentėtų mūsų pogrindinės programos. Turime moralinį šalies vadovų palaikymą, gal viskas išsispręs sėkmingai“, - kalbėjo A. Poviliūnas.
Nepriklausomai nuo to, kaip viskas baigsis, LTOK vadovas teigė, kad 2012 metus jie išgyvens, yra sukaupta lėšų iš dividentų.
Dėl Lietuvos sportininkų rengimosi Londono olimpinėms žaidynėms programos „Londonas 2012“ įgyvendinimo plano 2011 metais ataskaitą pateikė LTOK viceprezidentas, Olimpinių programos darbo grupės vadovas Algirdas Raslanas. Jis kalbėjo apie tai, kad programa buvo sudaroma, bendraujant su atskirų sporto šakų federacijomis ir kad pasitvirtino kolektyvinio rengimo sitema, įdiegta dar 1996 metais.

„Rezultatai žymiai geresni, nei praėjusiame cikle tokiu pat metu. Praėjusiame cikle, likus trejiems metams iki olimpinių žaidynių, per pasaulio čempionatus mūsų sportininkai pelnė 9 medalius, o šiame cikle – 15, per Europos čempionatus atitinkamai 15 ir 19.
Dvidešimt keturi medaliai olimpinėse sporto šakose. Pasiteisino nuostata stiprinti antrą ešeloną. Vis daugiau sportininkų pasiekia aukštesnius rezultatus, o kai kurie jų netgi yra pajėgūs kovoti dėl olimpinių apdovanojimų. Dar 46 sportininkai yra pajėgūs įvykdyti olimpinius normatyvus“, - sakė A. Raslanas.
Jis apgailestavo, kad krizės metais buvo sumažintas finansavimas. Labiausiai dėl to kenčia treneriai, kurie negali kelti kvalifikacijos, sportininkai, jaunieji mokslininkai, kiti. Pranešėjas konstatavo, kad jau yra beveik įvykdyti 28 rengimosi parametrai, stengiamasi įvykdyti visą programos priemonių planą, bet ne viskas nuo žmonių priklauso.
Atsižvelgiant į Olimpinių programų darbo grupės pageidavimą, LTOK Vykdomasis komitetas šiemet nutarė papildomai skirti 400 tūkst. Lt. Londono programai įgyvendinti 2011 m. ir 50 tūkst. Lt. I pasaulio jaunimo žiemos olimpinėms žaidynėms Insbruke pasirengti.
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas informavo apie tai, kad Lietuva yra rimtas kandidatas gauti rengti olimpinį atrankos vyrų krepšinio turnyrą, kad Federacijai pavyko sutarti su Rusijos krepšinio federacija, jog ši neteiktų savo kandidatūros rengti kvalifikacinį turnyrą.
„Jeigu gausime teisę rengti tas varžybas, mums bus reikalinga ir LTOK parama. Pats varžybų surengimas kainuotų apie 3 mln. Lt, norėtųsi, kad trečdaliu prie prie to prisidėtų ir Olimpinis komitetas“, - teigė M. Balčiūnas.
LTOK Vykdomojo komiteto narys, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis antrino, kad Lietuva – krepšinio šalis, kad jis neįsivaizduoja olimpinių žaidynių be Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir kad tais įsipareigojimais būtinai reikia visiems dalintis. LTOK prezidentas A. Poviliūnas sutiko su LKF prašymu.
Iš valstybės lėšų rengti atrankos turnyrą nebus prašoma, 10 mln. LT. skirs vienas privatus LKF rėmėjas, kuris prašo tam tikrų garantijų, kad didesnė dalis investicijų sugrįžtų per bilietų pirkimus. Atrankos turnyras numatytas 2012 m. liepos 2–8 d., o jau po poros savaičių prasidės Londono olimpinių žaidynių krepšinio turnyras.
Pasak M. Balčiūno, pagrindinis mūsų konkurentas rengti atrankos turnyrą - Puerto Rikas.
Vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtinti 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių kandidatų sąrašai, kuriuos pristatė Lietuvos olimpinio sporto centro direktoriaus pavaduotojas Einius Petkus. Pirmame sąraše - 36 sportininkai, o antrame – 146. Du sportininkai iš šio sąrašo jau pateko į Londono olimpinių žaidynių kandidatų sąrašą.
Apie viešnagę Londone bei susitikimus su Londono olimpinių žaidynių organizacinio komiteto atstovais, Lietuvos ambasados Londone vadovais, aplankytus olimpinius objektus papasakojo LTOK prezidentas A.Poviliūnas.
Apie Lietuvos sportininkų pasirengimą 2012 m. sausio 13-22 d. įvyksiančioms I jaunimo žiemos olimpinėms žaidynėms Insbruke informavo LTOK VK narė, žiemos sporto šakų vyr. referentė Vida Vencienė. Jau iškovotos 5-6 kvotos, Insbruke turėtų dalyvauti mūsų biatlonininkai, kalnų slidininkai ir slidininkai.
Apie XVII Europos „Fair Play" kongresą Poreče (Kroatija) papasakojo Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Arvydas Juozaitis, Pekine vykusią pasaulinę konferenciją „Sportas visiems" - LTOK „Sportas ir aplinka" komisijos pirmininkas Dainius Kepenis, apie Nepriklausomų valstybių sandraugos ir Baltijos šalių olimpinių komitetų regioninį forumą Baku - A.Raslanas.
Su LTOK prezidento sprendimais supažindino LTOK generalinis sekretorius Vytautas Zubernis.
Po posėdžio buvo pagerbti jubiliatai Algimantas Mozolis, Liudvikas Mozolis, Jevgenijus Kliosovas, Rožė Stasiulevičienė, Irina Kaltinienė, Teresė Nekrošaitė ir Vaclovas Kidykas.