Arvydo Sabonio krepšinio centro bazėje prasidėjusį Lietuvos dziudo čempionatą porai valandų nutraukė kelios dešimtys maištaujančių sportininkų.
RESPUBLIKA Pirmoji Olandijoje, Apeldorne, vykstančio Europos dviračių treko čempionato diena Lietuvos dviratininkėms sėkmės neatnešė. Komandinėse rungtyse startavusios lietuvaitės neperžengė atrankos barjerų. Prieš metus Lenkijoje, Pruškovo mieste, vykusiame pirmajame Europos dviračių treko čempionate Lietuvos dviratininkės Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė ir Vaida Pikauskaitė komandinėse 3 km persekiojimo varžybose iškovojo sidabro medalius. Deja, pakartoti šio pasiekimo mūsų šalies komandai nepavyko. V. Pikauskaitė ir A. Trebaitė kartu su V. Sereikaitę pakeitusia Aleksandra Sošenko atrankos varžybose užėmė devintą vietą. Lietuvos trijulė distanciją įveikė per 3 min. 33,726 sek. Lietuvės pranoko Ispanijos, Rusijos ir Italijos atstoves.
Nepasisekė ir Simonos Krupeckaitės bei Gabrielės Jankutės duetui. Pastaroji dviratininkė pakeitė po birželį patirtos traumos dar neatsigavusią Gintarę Gaivenytę. Prieš išvyką į Europos čempionatą Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis vylėsi, kad 17-metė šilutiškė tinkamai pakeis G. Gaivenytę. "Gabrielė yra jauna, bet labai perspektyvi sportininkė. Ji tobulinosi pasaulio dviračių centre Šveicarijoje, o galimybė startuoti Europos čempionate turėtų tapti rimtu jos galimybių išbandymu", - kalbėjo V. Šiugždinis. Pirmą kartą komandinio sprinto rungtyje kartu startavusios Lietuvos sportininkės atrankos varžybose užėmė aštuntą vietą.
Apšilusi komandinėse varžybose S. Krupeckaitė kovą tęs asmeninėse rungtyse. Šiandien ir rytoj pajėgiausiai Lietuvos treko dviratininkei teks varžytis su stipriausiomis Senojo žemyno dviratininkėmis, kovojančiomis dėl kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes. Šį pavasarį Apeldorne vykusiose planetos pirmenybėse S. Krupeckaitė iškovojo sidabro medalį sprinto rungtyje. Kaip tvirtino 28-erių dviratininkė, nors jos pasirengimas sezonui buvo gana sklandus, čempionate medžioti medalių ji nesiruošia. "Su savo vyru ir treneriu Dmitrijumi Leopoldu dirbome Panevėžyje, turėjome treniruočių stovyklas Klaipėdoje ir Kroatijoje. Iš patirties žinau, kad Apeldorno trekas nėra pats greičiausias, tačiau jaučiu, kad varžyboms esu gerai pasirengusi. Vis dėlto šiame etape svarbiausia surinkti kuo daugiau olimpinio reitingo taškų, o ne tik kautis dėl medalių ar rekordų", - prieš čempionatą teigė S. Krupeckaitė.
LIETUVOS RYTAS "Žalgirio" klubo savininkui Vladimirui Romanovui ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriui Kęstučiui Kemzūrai neradus bendros kalbos, "Žalgiris" turės tęsti naujo trenerio paieškas. K. Kamzūra nesutiko žaisti pagal V. Romanovo taisykles, nors Lietuvos rinktinės treneris buvo pagrindinis pretendentas užimti Kauno "Žalgirio" trenerio postą, kai jį po pirmųjų Eurolygos rungtynių prarado Ilijas Zuras. Penktadienį K. Kemzūra, lydimas Kauno "Žalgirio" sporto direktoriaus ir laikinojo trenerio Vitoldo Masalskio, apsilankė Ūkio banko investicinės grupės būstinėje, tačiau iš to nieko neišėjo. "Manau, kad mes viską išsiaiškinome ir neradome bendrų sąlyčio taškų, - sakė K. Kemzūra. - Normalu, kad derybose abi šalys turėjo reikalavimų. Iš mano pusės irgi buvo tam tikrų sąlygų, bet kartais sąlygos nesutampa". K. Kemzūra neatskleidė pokalbio detalių ir priežasčių, dėl kurių derybos baigėsi vos prasidėjusios.
Tuo tarpu V. Romanovas paskelbė savo versiją apie derybas: "Iš pokalbio tapo aišku, kad jis dar neapsisprendęs, ar nori būti "Žalgirio" treneriu. Aš jam pasiūliau: kada suprasi, kad nori treniruoti "Žalgirį, tada ir ateik". K. Kemzūrai atsisakius tapti dešimtuoju "Žalgirio" treneriu nuo 2009-ųjų, kai klubą pradėjo valdyti V. Romanovas, Kauno komanda turės ieškoti kitų sprendimų. Šeštadienio "Lietuvos rytas" svarsto įvairių pretendentų galimybes tapti "Žalgirio" treneriu. "K. Kemzūra sako "ne". Kas tars "taip"?
KAUNO DIENA Penktadienį Arvydo Sabonio krepšinio centro bazėje prasidėjusį Lietuvos dziudo čempionatą porai valandų nutraukė kelios dešimtys maištaujančių sportininkų. Tatamį užėmusių dziudo meistrų trauktis neįkalbėjo nei renginio organizatoriai, nei policijos pareigūnai. Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) dziudo ir sambo komandos vadovo Lino Obcarsko, Lietuvos dziudo sporto pasaulį draskančiam konfliktui išspręsti greičiausiai prireiks teismų. Konfliktas užsimezgė dar praėjusių metų pradžioje, kai Lietuvos dziudo federacija (LDF) nusprendė, kad po federacijos sparnu prisiglaudę sportininkai nebegalės dalyvauti dziudo varžybose, jei startuos kone giminingose sambo, alyš, kuraš varžybose. Nors tokį sprendimą pasmerkė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), LDF sumanymo neatsisakė. "Dziudo čempionate - konfliktas dėl sambo".
ELTA inf.