Šilalė gyveno Lietuvos mokinių olimpinio festivalio atidarymu. Gimnazija išpuošė savo sporto salę, kurioje vyko iškilmės. Su dideliu nekantrumu šilališkiai laukė atvykstančių geriausiųjų savo krašto sportininkų – irkluotojos Donatos Vištartaitės, jau pelniusios kelialapį į Londono olimpines žaidynes, bei dar dėl bilietų į 2012 m. žaidynes kovojančių dviratininko Ramūno Navardausko ir krepšininko Marijono Petravičiaus.
Šiltai buvo sutikti ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovai Artūras Poviliūnas ir Vytautas Zubernis bei Olimpinio švietimo direkcijos direktorius Algimantas Gudiškis, Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė su savo komanda, Švietimo ir mokslo ministerijos departamento direktorius Alvydas Puodžiukas, Kūno kultūros ir sporto departamento atstovė Milda Laurutėnaitė, rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas bei jo vadovaujama komanda, rajono pedagogai.
Visi į iškilmes suvažiavo su dovanomis: kamuoliais, stalo teniso sportiniu inventoriumi, olimpiniais marškinėliais ir knygomis „Valdas Adamkus – sporto žmogus“ bei „Olimpinė Lietuva 1918-2008. Lūžiai, etapai, pasaulinio kontekstai“, padėkomis.
Nuotaika buvo puiki, visi džiaugiasi, kad Lietuvoje yra mokinių olimpinis festivalis, kuris jaunimą veda olimpinių žaidynių link. Dar neprasidėjus iškilmingam festivalio atidarymui, sporto salė jau buvo pilnutėlė. Iškilmės prasidėjo Lietuvos himnu. Po to pro salės viduryje esantį „koridorių“ buvo įnešti olimpinio judėjimo simboliai – olimpinis deglas ir olimpinė vėliava, kuriuos nešti buvo patikėta D. Vištartaitei ir M. Petravičiui.
Lietuvos mokinių olimpinio festivalio pagrindiniai organizatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos mokinių ir studentų sporto centras.
Šventės dalyviams buvo parodytas filmukas apie Simono Gaudėšiaus gimnaziją, kuri šiemet mini savo 90 metų jubiliejų. Gimnazijos direktorė Danutė Jurkšaitienė teigė, kad olimpinio mokinių festivalio iškilmingas atidarymas jų gimnazijoje – bene pati didžiausia jiems dovana jubiliejaus proga.
Su Šilalės rajono sportininkų pasiekimais supažindino rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas vaidotas Kėblas. Viena sportiškiausių rajone bendrojo lavinimo mokyklų - Simono Gaudėšiaus gimnazija, kuri sėkmingai dalyvauja ir Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje, pelno apdovanojimų. Per šešis iki tol vykusius olimpinius festivalius šilališkiai net keturis kartus savo grupėje tapo prizininkais.

Septintąjį festivalį atidarė LTOK prezidentas A. Poviliūnas, kuris pasidžiaugė, kad festivalis įgauna vis didesnį pagreitį, kad jiems, organizatoriams, labai svarbu, jog kuo daugiau vaikų sportuotų ir kad jie būtų atitraukti nuo kompiuterių.
„Mokinių olimpinis festivalis – tai visų mūsų šventė. Iki Londono olimpinių žaidynių atidarymo liko 289 dienos, o Šilalė tapo septintojo Lietuvos mokinių olimpinis festivalio sostine“, - kalbėjo A. Poviliūnas, kuris olimpinę vėliavą įteikė rajono merui J. Gudauskui.
Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė teigė, kad jos vadovaujamas kolektyvas jaučia didžiulę atsakomybę, rengiant šį festivalį, ir reiškia padėką tiems, kurie dalyvauja varžybose.
Šilalės meras J. Gudauskas nežino, kada olimpinis festivalis dar kartą bus atidarytas jų krašte, bet akcentavo, kad jie tokias šventes rengia sau, rajono žmonėms. Jis dėkojo rajono pedagogams, gimnazijos kolektyvui, kurie prisidėjo prie šio festivalio, kad jų jaunimas gyventų aktyviai, mylėtų kūno kultūrą ir sportą. Meras įteikė savivaldybės padėkas geriausiems rajono sportininkams.
Meras tikisi, kad Londono olimpinėse žaidynėse dalyvaus ir penki Šilalės karšto sportininkai, tarp kurių ir trys dviratininkai – Ramūnas Navardauskas, Inga Čilvinaitė ir Gabrielė Jankutė, kuri su Simona Krupeckaite važiuoja komandinį sprintą.
Dviratininkų pirmasis treneris Kęstutis Česaitis, šiemet pripažintas šalies „Metų mokytoju“, savo pinigais jaunimui nupirko gerą dviratį už 2,5 tūkst. Lt, o rėmėjai skyrė 18 tūkst. Lt sportinei aprangai įsigyti.
Oficialias sveikinimo kalbas keitė šokėjų, choristų, sportinių šokių atlikėjų su lankais pasirodymai. Gimnazijos šokėjai festivalio dalyviams linkėjo, kad deglas neužgestų ir sportinės dvasios nė vienam netrūktų. Jie į šokio sūkurį įtraukė ir festivalio organizatorius A. Poviliūną, O. Babonienę, krepšininką M. Petravičių ir olimpinio mokinių festivalio vyr. teisėją, LMSSC Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėją Gintarą Prunskų.
Buvo atliktos dainos „Trys milijonai“ ir „Nebetyli sirgaliai“, kurias kartu dainavo ir visa salė. Pasaulio jaunimo irklavimo čempionė Donata Vištartaitė, kuri mokėsi Šilalės Dariaus ir Girėno vidurinėje mokykloje ir čia baigė devynias klases, sako, kad šilališkių tikrai bus per Londono olimpines žaidynes, nes žemaičiai, ką užsibrėžia padaryti, tą padaro.
Pasak festivalio vyr. teisėjo Gintaro Prunskaus, lyginant šias varžybas su pernykštėmis, yra kai kurių pasikeitimų programoje. Pageidaujant kūno kultūros mokytojams, dėl apdovanojimų rungtyniaus ir kaimo mokyklų futbolo komandos. Papildytos „Drąsūs stiprūs, vikrūs“ estafetės, kad nedalyvautų sporto mokyklų atstovai per futbolo varžybas rungtyniaus jaunesni žaidėjai.
„Praėjusiais metais festivalyje dalyvavo apie 200 tūkst. moksleivių, tikimės, jog šis skaičius nesumažės ir šiemet, kadangi norą renginyje dalyvauti pareiškė dalyvauti 200 komandų daugiau. Daugiausiai komandų sutrauks kvadrato, krepšinio ir futbolo varžybos, jose dalyvaus apie 55 savivaldybių komandas. Susidomėjimas festivaliu yra didelis, jau nuo pačių pirmųjų rugsėjo dienų pradėjo skambinti mokyklų direktoriai, kūno kultūros mokytojai, kurie nori daugiau informacijos apie varžybų nuostatus, pačią festivalio eigą“, - sako G. Prunskus.
Septintajame olimpiniame mokinių festivalyje dalyvaus 59 savivaldybės, nebus tiktai Neringos. Pirmasis etapas jau prasidėjo. Rugsėjo, spalio, lapkričio mėnesiais vyksta mokyklų varžybos, gruodyje prasidės tarpzoninės kovos, o kitų metų sausio antroje pusėje – finalai.