"Tai tikrai didelė šventė Lietuvai. Vos ne kas antras mūsų atletas į namus grįžo su medaliais", - Trabzono prizininkais džiaugėsi Artūras Poviliūnas.
„Karolinos“ viešbučio konferencijų salėje buvo pagerbti XI Europos jaunimo olimpinio festivalio Trabzone (Turkija) nugalėtojai ir prizininkai, jų treneriai, medikai, sporto mokyklų vadovai, sporto federacijų atstovai.
Visų nuotaika buvo puiki. Pirmą sykį šių olimpinių festivalių istorijoje taip gerai pasirodė jaunieji Lietuvos sportininkai, kurie pelnė 10 medalių (3 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos). Tarp 49 šalių sportininkų užimta aukšta komandinė dešimtoji vieta.
Dabar istorija suskaičiavo, kad per 11 festivalių Lietuvos jaunųjų sportininkų apdovanojimų kraitis yra solidus: 11 aukso, 10 sidabro ir 22 bronzos laimikiai. Kaip teigė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas, mūsų jaunimas į Trabzoną buvo išlydėtas be jokių įsipareigojimų, todėl jų sėkmingas pasirodymas itin malonus.
Gausiai salėje susirinkusiems buvo parodytas LTV sporto žurnalistų Gintarės Grikštaitės ir Stasio Petkaus filmas „Triumfo paraiška į ateitį“, kuris dar kartą visus sugrąžino į Trabzoną. Filme buvo paryškintos jaunimo pergalės, pašnekesiai ne tik su čempionais ir prizininkais, kurie pelnė apdovanojimus, bet ir su tais, kuriems nepasisekė.
Matėme, koks vieningas Trabzone buvo Lietuvos jaunimas, atkakliai kovojęs dėl pergalės, kaip už jį sirgo palaikymo komanda, kur savo emocijomis išsiskyrė visas LTOK kolektyvas su Olimpinių sporto programų direkcijos direktoriumi Kaziu Steponavičiumi priešakyje, kokie laimingi buvo čempionų ir prizininkų veidai. Tačiau netrūko ir ašarų – taip mūsų jaunimas skaudžiai išgyveno laikinąsias nesėkmes.
Matydamas save ekrane, jaunimas šypsojosi. Ypač krepšininkai, kurie kone plojimais palydėdavo savo sėkmingas atakas. Visiems daug džiaugsmo suteikė žinia, kad olimpinio festivalio dalyviams su dovanomis ir piniginiais prizais bus įteiktos ir filmo kopijos. Filmas visiems labai patiko, jis buvo palydėtas ovacijomis.
Matyt, patiko todėl, kad Turkijoje buvo pasiekti puikūs rezultatai, o kylanti mūsų plaukimo žvaigždė Rūta Meilutytė netgi įvykdė Londono olimpinių žaidynių B normatyvą.
10 medalių – tai labai daug. „Įskaitant ir visų krepšininkų medalius, - tai dar daugiau. Tai tikrai didelė šventė Lietuvai. Vos ne kas antras mūsų atletas į namus grįžo su medaliais. Tai pirmiausiai didelė pagarba visai mūsų sportinei delegacijai, vadovaujamai Vyto Nėniaus, misijos vadovei Linai Vaisetaitei, vėliavnešiui Povilui Dabašinskui, kuris įvykdė savo įsipareigojimą ir pelnė bronzos medalį“, - kalbėjo A. Poviliūnas.
LTOK vadovas pasidžiaugė, kad jaunimas tą dieną buvo kartu ir su Lietuvos didžiaisiais sportininkais Prezidentūroje bei gavo beveik analogiškus apdovanojimus. Linkėjo, kad jaunieji sportininkai Prezidentūroje, Kūno kultūros ir sporto departamente, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete būtų kuo dažnesni svečiai, kai tiktai čia bus įteikiami apdovanojimai.
Tačiau A. Poviliūnas kartu perspėjo talentingą jaunimą, kad jis, užrietęs nosis, negalvotų, jog olimpinio festivalio medaliai - tam tikra viršūnė. Reikia žiūrėti į ateitį, klausyti savo trenerių ir daug dirbti – tada tikrai bus galima pasiekti ir olimpines aukštumas.
Lietuvos sportinės delegacijos vadovas, LTOK viceprezidentas Vytas Nėnius kalbėjo apie tai, kad tiktai atsidavimas, darbas ir meilė pasirinktai sporto šakai vainikuoja sėkmę. „Tie, kurie neiškovojo medalių, - tai nedidelė bėda. Jūs esate teisingame kelyje į didžiojo sporto aukštumas, ir ateis tie medaliai, pergalės - tiktai reikia nuoširdžiai dirbti ir tikėti tuo, ką darote“, - tikino V. Nėnius.
Sportininkus sveikino ir KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys. Salėje buvo daug žmonių, kurie padėjo jaunimui pasiekti šių gražių pergalių ir jiems taip pat buvo padėkota.
Geriausiai pasirodžiusiems olimpiniame festivalyje (pirmos-šeštos vietos) buvo įteiktos LTOK dovanos, piniginės premijos, Švietimo ir mokslo ministro padėkos ir pagyrimo raštai. Juos įteikė ministerijos Departamento direktorius Alvydas Puodžiukas, LTOK prezidentas A. Poviliūnas bei Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro vadovė Ona Babonienė.
Apdovanotųjų vardu žodį tarė Lietuvos vėliavnešys Trabzone, ieties metikas kaunietis Povilas Dabašinskas. Jis pabrėžė, kad mūsų sportininkai nors ir jauni, tačiau tai jiems netrukdo kovoti dėl medalių, o tuo pačiu galvoti ir apie olimpines žaidynes – gal ne apie Londono, tai Rio de Žaneiro.
Per olimpinį festivalį Trabzone užsimezgė daug naujų pažinčių. Festivalio čempionė, 400 m bėgikė vilnietė Modesta Morauskaitė teigė, kad jinai surado daug naujų gerų draugų.
„Gyvenome šalia krepšininkų, buvome kaimynai, tai su jais labiausiai ir susidraugavome. Olimpinis festivalis mus suartino ir dabar su krepšininkais tapome geri draugai“, - sakė sportininkė, kuri spalio 2 d. šventė savo gimtadienį ir ta proga jai dar buvo įteikta ir gražių gėlių puokštė.
Kartu su olimpinio jaunimo festivalio medalininkais buvo pagerbtos ir apdovanotos Europos jaunių paplūdimio tinklinio čempionės Ieva Dumbauskaitė bei Monika Povilaitytė, taip pat jų treneriai. Buvo pristatyta ir TOK ambasadorė I jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Insbruke 2012 metais, Lietuvos biatlonininkė, Sočio olimpinių žaidynių kandidatė Aliona Sabaliauskienė.