Į iškilmes autobusais ir lengvosiomis mašinomis iš visos Lietuvos važiavo tie, kurie savo gyvenimą paskyrė lengvajai atletikai. „Vanagupės“ viešbutyje sportininkai, treneriai, varžybų teisėjai, mokslininkai, medikai, sporto organizatoriai, žurnalistai, svečiai buvo svetingai sutikti.
Vakarėjant visi buvo pakviesti pasižiūrėti nuostabios ekspozicijos, kuri kėlė didelį pasigėrėjimo ir pasididžiavimą, kad jų gyvenimas ne veltui susietas su lengvąja atletika. Grojant muzikai, visi atsidūrė unikalioje vietoje – savotiškame lengvosios atletikos šlovės muziejuje, kuriame buvo galimybė pamatyti olimpinių čempionų Romo Ubarto ir Virgilijaus Aleknos olimpinius aukso medalius, pelnytus Barselonoje ir Sidnėjuje bei Atėnuose, Birutės Kalėdienės ietį, su kuria ji 1958 m. Tbilisyje pasiekė pasaulio rekordą (57.49), pasaulio rekordininkės Vilhelminos Bardauskienės startukus, olimpinės vicečempionės Nijolės Sabaitės ir dukart Europos čempiono Kęstučio Šapkos sportinius marškinėlius, kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus taurę, kitus unikalius eksponatus.
Viename kambaryje tilpo visas mūsų sporto karalienės atstovų iškovotas lobynas, legendų sportinė atributika ir inventorius.
„Fantastika! Neužmirštama!, Nepakartojama! Nepasakytum, kad mūsų lengvajai atletikai – jau devyniasdešimt. Ji jauna, gyvybinga, veržli, turinti gražią ateitį. Norėtųsi, kad federacija per įvairius renginius dažniau parodytų sportininkų trofėjus“, – sakė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis, daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas, ilgųjų nuotolių bėgikas Kęstutis Orentas.
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos 90 metų jubiliejus buvo iškilmingas ir žavus, ilgam išliks kiekvieno širdyje. Ir pats renginys vyko ne tradiciniai. Po dešimt žmonių susėdo prie 22 stalų. Lengvaatlečiai buvo pamaloninti ką tik pasirodžiusiu Alfredo Pliadžio fotoalbumu „Naujoji banga“, kuriame užfiksuoti įsimintini momentai iš pastarųjų metų svarbiausių varžybų.
Su turiningu lengvaatlečių keliu supažindino Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas, buvęs sprinteris, daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas Eimantas Skrabulis.
„Lengvoji atletika – nuostabi ir mylima sporto šaka. Dar ėjikas Antanas Mikėnas per Melburno olimpines žaidynes parodė kelią, kuriuo reikia eiti, o netrukus visas pasaulis jau išgirdo ir ieties metikės Birutės Zalogaitytės-Kalėdienės pavardę. Lengvaatlečiams kurį laiką nebuvo lengva siekti meistriškumo, žiemą maniežuose tebuvo 4-8 laipsniai šilumos, prasidėjo stadionų kokybės pertvarkos.
Kai kurie sporto veikėjai nevykdė sporto bazių nutarimo, pinigai tapo vertingesni už sportą ir garbę, sportas šalyje buvo beveik niekam nereikalingas. Tačiau pačių stipriausių, talentingiausių pergalės išliko. Gana sunkiomis sąlygoms atletai atkakliai ir kryptingai dirbo, jie tikėjo, kad Lietuvos sportininkai gali ir privalo būti tarp geriausių. Šis įsitikinimas, valia ir tikėjimas davė rezultatų“ , – kalbėjo E. Skrabulis, kuris akcentavo, kad tiktai po nepriklausomos Lietuvos atkūrimo 1990 metais sportas ypač daug prisidėjo prie tautiškumo ir savigarbos ugdymo, sportininkai tapo geriausiais ir garbingais šalies ambasadoriais pasaulyje.

LLAF prezidentas apžvelgė pačius įspūdingiausias Lietuvos lengvaatlečių laimėjimus, mūsų legendoms skyrė gražius padėkos žodžius. Tuos visus pasiekimus būtų sunku ir išvardyti – mūsų šalies lengvaatlečiai gerino pasaulio rekordus, per olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus pelnė įvairių spalvų medalių. Beveik visi jie buvo jubiliejiniame vakare. Kai kurių ankstesnės kartos lengvaatlečių daug kas nebuvo matęs, nes dar nebuvo gimęs, kai kas jų ir neatpažino.
E. Skrabulis ypač išskyrė V. Aleknos, kuris jau 15 metų yra pasaulio disko metikų lyderis, pasiekimus. Dukart olimpinis, dukart pasaulio čempionas, pačių stambiausių pasaulio varžybų laimėtojas, UNESCO sporto čempionas. Ar gali būti dar kas nors įspūdingesnio? Tikrai ne.
„Darbštus, paprastas, draugiškas, labai reiklus sau, nuostabus žmogus, atspindintis puikią dvasinę ir fizinę harmonijos tobulybę“, - mūsų legendą apibūdino E. Skrabulis.
Jubiliejaus proga lengvaatlečiams sveikinimo telegramą atsiuntė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, Premjero patarėjas, buvęs lengvaatletis dešimtkovininkas Raimundas Alekna perskaitė Premjero Andriaus Kubiliaus sveikinimą.
Lengvaatlečius sveikino ir Seimo narys Mindaugas Bastys, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, Kauno meras Rimantas Mikaitis, Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas Povilas Karoblis, Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė, Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis, Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, Lietuvos krepšinio ir Šiuolaikinės penkiakovės federacijų prezidentai Vladas Garastas ir Viktoras Majauskas, Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Ieva Lukošiūtė, Lietuvos policijos sporto asociacijos prezidentas Visvaldas Račkauskas, remėjai - VĮ "Oro navigacija" generalinis direktorius Algimantas Raščius ir AB "Citadele" banko valdybos pirmininkė Alma Vaitkunskienė, įvairių federacijų generaliniai sekretoriai, Latvijos ir Estijos lengvosios federacijos vadovai.
Netrūko dovanų, garbingų apdovanojimų. KKSD Sporto garbės kryžiumi apdovanojo LLAF prezidentą Eimantą Skrabulį, sidabro medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ – Aloyzą Jasmontą, garbės komandoro ženklu – Algimantą Vilką, o pačią federaciją – sportine nike. LTOK atminimo lėkštėmis apdovanojo olimpinius čempionus Remigijų Valiulį, Romą Ubartą, Virgilijų Alekną, o pačią Federaciją – penkiais olimpiniais aukso žiedais.
LLAF federacija jubiliejiniais aukso medaliais apdovanojo jubiliatus Antaną Vaupšą, Algimantą Vilką ir Joną Barauską. Federacijos atminimo dovanos taip pat įteiktos Birutei Kalėdienei, Remigijui Valiuliui, Romui Ubartui, Virgilijui Aleknai, Anai Ambrazienei, Remigijai Nazarovienei, Kęstučiui Šapkai, Aleksandrui Antipovui, Nelei Žilinskienei, Nijolei Medvedevai, Austrai Skujytei ir kitiems.
Jubiliejiniame vakare visus linksmino Deivis, Stano su savo draugais. Prie vyno taurės ir skanaus maisto šventė tęsėsi iki gilios nakties, visi smagiai pasišoko. Juk Lietuvos lengvajai atletikai – 90 metų!