Po vasaros atostogų buvo surengtas pirmasis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame apsvarstyti penki klausimai
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas jau gavo oficialų pakvietimą į XXX Londono olimpines žaidynes, kuris dabar buvo apsvarstytas Vykdomojo komiteto posėdyje ir iki spalio 28 d. apie dalyvavimą reikės informuoti Tarptautinį Olimpinį Komitetą (IOC). Nutarta, kad oficialus pakvietimas bus pasirašytas rugsėjo 30 d., kai iki Londono olimpinių žaidynių bus likusi 301 diena.
Tą dieną kartu bus įteikti ir pirmieji olimpiečių nario ženklai, pademonstruota AB „Audimo“ siūta sportinė apranga, kurią mūsų sportininkai vilkės per Londono olimpines žaidynes. Tikimasi, kad Londone mūsų šaliai atstovaus apie 50 sportininkų ir vyrų krepšinio rinktinė.
Jau dabar 25 mūsų olimpiečiai įvykdė olimpinius normatyvus ir, pasak LTOK prezidento Artūro Poviliūno, panašiai tiek buvo ir rengiantis Pekino olimpinėms žaidynėms. Taip pat iš IOC gauta žinia-sprendimas per I pasaulio olimpines jaunimo žiemos žaidynes Insbruke jaunąja ambasadore paskirti mūsų biatlonininkę Alioną Sosunovą-Sabaliauskienę.
Mintimis apie šių metų pasaulio čempionatą Šanchajuje pasidalijo LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, kuris plaukikų kovas stebėjo tris dienas kartu su generaliniu sekretoriumi Vytautu Zuberniu. Juos stebėti čempionatą pakvietė Kinijos LR olimpinis komitetas. LTOK vadovams didelį įspūdį darė plaukimo baseinai (varžybų ir mankštos), kurie buvo sumontuoti. Varžybiniame baseine kovas galėjo stebėti 13 tūkst. žiūrovų.
Pasak A. Poviliūno, čempionato lygis buvo labai aukštas, didelė konkurencija. Į 1 sek. „įplaukė“ 6-7 sportininkai o į dešimtąją sekundės dalį – 3-4 sportininkai. „Gerų rezultatų pasiekė Giedrius Titenis (dvi septintos vietos) ir Vytautas Janušaitis (dešimta vieta). Viliuosi, kad į Londono olimpines žaidynes pateks trys Lietuvos plaukikai, o G. Titenis yra pajėgus rungtyniauti dėl medalio. Lietuvoje auga dar vienas talentas – Londone besitreniruojanti Rūta Meilutytė, kuri ateityje mus turėtų nudžiuginti svariomis pergalėmis“, – kalbėjo A. Poviliūnas.
Du mūsų atstovai Algirdas Raslanas ir Linas Tubelis dalyvavo Londono olimpinių žaidynių misijos vadovų seminare ir per Vykdomojo komiteto posėdį savo įspūdžiais pasidalijo Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius L. Tubelis. Labiausiai jį nustebino didelės kainos, kurios dar labiau išaugs per olimpines žaidynes.
„Londonas dar negyvena olimpinėmis žaidynėmis, nematyti jokių požymių. Statomas dar vienas sporto kompleksas, kuris apims tris kaimelius – pagrindinį, baidarių ir kanojų bei irklavimo ir buriavimo. Olimpinius kaimelius po žaidynių numatyta parduoti. Kambariai maži, sąlygos žymiai kuklesnės nei per Pekino olimpines žaidynes.

Daugumos sporto šakų bazės yra nedaug nutolusios nuo miesto centro (600 m iki 2 km), su jomis bus patogu susisiekti, nes veiks olimpinė linija. Kai kurių sporto šakų varžybos vyks toliau. Transporto yra mažiau nei Pekine, eismas yra lėtesnis. Stadionas pastatytas iš lengvų konstrukciją, po žaidynių jis bus perduotas futbolininkų žinion. Visos sporto bazės pastatytos taupant. Labai puikus vandens sporto centras. Badmintono, teniso varžybos vyks Vimbldone“,– kalbėjo L. Tubelis.
Per Londono olimpines žaidynes bus paimta 5 tūkst. dopingo mėginių, o per vieną dieną – iki 400. Dirbs daugiau kaip 250 dopingo kontrolierių. Spaudos centre bus akredituota 5008 rašančių sporto sporto žurnalistų. Lietuvos olimpiečiai, besirengdami žaidynėms, gauna nemažai pasiūlymų treniruotis D. Britanijos ir Airijos sporto bazėse.
Londono olimpines žaidynes stebės ir mūsų šalies vadovai – Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Premjeras Andrius Kubilius. Vyksta derybos, kad mūsų atašė per žaidynes būtų Antanas Guoga.
Kitą savaitę į Londoną vyks A. Poviliūnas ir V. Zubernis, kurie susitiks su olimpinių žaidynių organizatoriais. Per Vykdomojo komiteto posėdį buvo pagarsinta žinia, kad LTOK gavo oficialų pranešimą iš Romos, kur yra įsikūrusi Europos olimpinių komitetų būstinė – Artūras Poviliūnas patvirtintas Europos olimpinių komitetų prezidento Patriko Hickey patarėju.
LTOK olimpinio sporto programų direktorius Kazys Steponavičius įvertimo mūsų sportininkų pasirodymą XI Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje Trabzone, kuriame mūsų šaliai atstovavo 51 sportininkas. Per šių festivalių istoriją pelnyta daugiausiai medalių (3 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos), ir tai visus džiugina. Tarp 49 dalyvavusių komandų mūsų jaunieji sportininkai užėmė ypatingai auštą dešimtą vietą ir aplenkė tokias šalis kaip Ispanija, Čekija, Olandija, Turkija, Slovėnija, Lenkija ir kt.
Mintimis apie pasaulio lengvosios atletikos čempionatą pasidalijo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas, LTOK Vykdomojo komiteto narys Eimantas Skrabulis. Jis apgailestavo, kad mūsų sportininkai čempionate nepelnė medalių ir kad federacija tikisi, jog 20 lengvaatlečių dalyvaus Londono olimpinėse žaidynėse.
Po posėdžio buvo apdovanoti neseniai jubiliejus šventę sportui ir olimpiniam judėjimui nusipelnę žmonės. Olimpinę žvaigždę LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas įteikė sporto žurnalistė Reginai Mundrytei -Akelienei bei Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris" viceprezidentui, „Žalgirio" Jurbarko tarybos pirmininkui Petrui Valučiui.
LTOK lėkštės įteiktos buvusiam ilgamečiui Lietuvos rankinio federacijos prezidentui Petrui Čiočiui, plaukimo treneriui, Lietuvos „Fair play" laureatui Algiui Stasiui Janušauskui, olimpinio čempiono Romo Ubarto pirmajam treneriui Jonui Barauskui, sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra" vyr. trenerei Onai Skaistutei Idzelevičienei, Lietuvos nusipelniusiam irklavimo treneriui, LTOK Šiaulių regiono tarybos atsakingam sekretoriui Jonui Karbočiui, LTOK nariui, Lietuvos sambo imtynių federacijos prezidentui Eduardui Rudui.