Lietuvos sportininkai iš pasaulio pirmenybių Rusijos sostinėje Maskvoje atsiveš bent du bronzos medalius. Laura Asadauskaitė juos laimėjo asmeninėse varžybose ir kartu su Justinu Kinderiu – mišrioje estafetėje. Lietuviai surinko 6096 taškus ir nusileido Ukrainos (6212) bet Rusijos (3148) komandoms.
Po pirmosios rungties – fechtavimo, lietuviai nusileido tik Rusijai. Bet prieš paskutinę rungtį – bėgimą J. Kinderiui teko aplenkti varžovą iš JAV, tam, kad iškovotį šį medalį.
„Ryte buvau tikrai išsikvėpęs, - kalbėjo J. Kinderis. – Bet Lauros energija mane užvedė, todėl aš fechtavau taip puikiai. Finaliniam bėgimui startavau ketvirtas. Bet jokiu būdu nesiruošiau leisti laimėti bronzą žmogui, bėgančiam prieš mane – Samui Sacksenui, nes man šiose pirmenybėse reikėjo medalio.“
Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas mano, kad tik per J. Kinderio klaidas lietuviai neužėmė aukštesnės vietos
„Labai blogai jojo J. Kinderis. Nesusitvarkė su žirgu. Iš devynių kliūčių septynias numušė. Jeigu jam būtų pasisekę prajoti geriau, mes būtume kovoję dėl pirmos vietos,“ – komentavo estafetės varžybas LŠPF funkcionierius.
Tačiau jis patikino, kad „bet kokie medaliai yra labai gerai“.
„Iš dvidešimties komandų pasaulio čempionate Lietuva komanda užėmė trečią vietą – tai yra puikus rezultatas,“ – kalbėjo LŠPF generalinis sektorius.
Jis pažymėjo skirtumą, tarp Lietuvos moterų ir vyrų pasiekimų šiose pirmenybėse, kalbėdamas apie jų startus visame čempionate.
„Manau, kad mūsų mergaitės pasirodė gerai – viena jų laimėjo medalį. O vyrai pasirodė blogai.“
Tiesa L. Asadauskaitės medalis nelėmė jai kelialapio į Londono olimpiadą. 27-erių metų sportininkė jį jau yra iškovojusi anksčiau. Per Europos pirmenybes.

„Kol kas tai yra vienas kelialapis į olimpines žaidynes, „ – kalbėjo V. Kalininas.
22-erių metų Lina Batulevičiūtė (4960 tšk.) finale pranoko tik dvi varžoves ir liko 34-a, o 18-metė Gintarė Venčkauskaitė į finalą nepateko.
Du iš keturių čempionate dalyvaujančių vyrų taip pat pateko į asmeninių varžybų finalą. Tačiau Edvino Krungolco ir J. Kinderio rezulatai jame buvo ne kokie. 38-erių metų E. Krungolcas surinko 5041 tašką ir užėmė 18-ą vietą. 24-etverių J. Kinderis buvo 34-as (4740 tšk.)
Atrankos varžybų barjero neįveikė 22-ejų metų Paulius Aleksandravičius ir 26-erių Tomas Makarovas.
„Aš ir visa mūsų federacija tikime, kad mūsų sportininkai kitus kelialapius iškovos reitingu. Turėtų į Londoną vykti mūsų pilna komanda: dvi moterys ir du vyrai,“ – jau kelintą kartą optimistiškai kalbėjo V. Kalininas.
Varžybų, tam kad patekti į olimpiečių sąrašus, penkiakovininkams bus dar pakankamai.
„Kitiems metams liko pasaulio čempionatas. Bet nerealu, kad jame mūsų sportininkai būtų trejetuke – tai būtų labai sunku. Ypač žvelgiant į dabartinius mūsų vyrų rezultatus... Nors sportas yra sportas, ką gali žinoti. Bet jie dar kitais metais startuos pasaulio taurės etapuose, bus dar jos finalas. Tad manau, kad reitingu mes pateksim į olimpines,“ – kalbėjo LŠPF generalinis sekretorius.
Dėl ko vyrų pasirodymai Maskvoje – tokie prasti, V. Kalininas negalėjo atsakyti.
„Labai sunku pasakyt dėl ko, bet jie blogai startavo. Kodėl? Kas? Nežinau. Sugrįšim į Lietuvą – aiškinsimės. Treneris turėtų atsakyti vykdomajam – kodėl šiemet vyrai startuoja taip blogai... Galbūt yra kokių nors problemų, klaidų? Dar turbūt nėra per vėlu, mes jas galime ištaisyti. Gal treniruotėse, pasiruošime klaidų rasime. Vykdomajame komitete aptarsime visus rezultatus,“ – žadėjo LŠPF generalinis sekretorius.