R. Labucko ir T. Gadeikio laimėjimai paskatino iš naujo įvertinti ir pakoreguoti dalyvių skaičiaus reikalavimus olimpinių sporto šakų neolimpinėse rungtyse
Kūno kultūros ir sporto departamentas peržiūrėjo teisės aktus, apibrėžiančius premijų už neolimpinę rungtį skyrimo atvejus. Irkluotojų Raimundo Labucko ir Tomo Gadeikio laimėjimai paskatino iš naujo įvertinti ir pakoreguoti dalyvių skaičiaus reikalavimus olimpinių sporto šakų neolimpinėse rungtyse. Taigi už paskutinį šių sportininkų laimėjimą pasaulio baidarių ir kanojų sprinto irklavimo čempionate jiems priklausytų 7 tūkst. litų premija. Vis dėlto, už nuoseklias ir daugkartines pergales, sporto šakos populiarinimą ir Lietuvos vardo garsinimą departamentas Vyriausybei siūlo skirti šiems sportininkams 20 tūkst. litų premiją.
„Tai jau ne pirmas atvejis, parodantis, kad sportininkų pasiekimai gali būti išskirtiniai, todėl teikiame ir nutarimo projektą, nustatantį didesnių premijų tokiais atvejais skyrimo tvarką. Kartu užsibrėžiame išanalizuoti dabar galiojančius premijų dydžius, kad ateityje išimtys būtų kuo retesnės“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką medalius iškovojusiems olimpinių sporto šakų neolimpinių rungčių sportininkams premijos buvo skiriamos, jeigu sporto varžybose dalyvavo ne mažiau kaip 32 varžovai iš ne mažiau kaip 16 valstybių. Dabar reikalavimai tokiose rungtyse – ne mažiau kaip 16 varžovų iš ne mažiau kaip 16 valstybių. Šių metų pasaulio baidarių ir kanojų sprinto irklavimo čempionate dalyvavo 18 varžovų iš 18 šalių, tuo tarpu birželį vykusiame Europos čempionate – tik 9 varžovai iš 9 šalių.
Vyriausybei teikiamas ir parengtas nutarimo projektas, kuriame numatoma galimybė esant išskirtinėms aplinkybėms, departamento siūlymu ir motyvuotu vidaus reikalų ministro teikimu Vyriausybei priimti sprendimą skirti didesnę nei yra numatyta premiją didelio meistriškumo sportininkams ir kitiems rinktinės nariams arba skirti premiją už kitus nei numatyta pasiekimus.