Vilniuje, „Credit 24“ arenoje prie Baltojo tilto, finišavo 2011 m. Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas, kuriame buvo penki etapai
Vyrų grupėje čempionatą pradėjo 40 komandų, o moterų – 21. Penktojo etapo kovos jau nieko nelėmė vilniečiams Mariui Vasiliauskui ir Artūrui Bekešui bei šių metų Europos jaunių čempionėms klaipėdietei Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei iš Tytuvėnų. Jie jau buvo užsitikrinę šalies čempionų vardus.
O kova dėl kitų spalvų medalių buvo ypač atkakli. Vyrų grupėje sidabro medalius pelnė vilniečiai Dainius Čepas ir Artūras Vasiljevas, kurie iki paskutiniojo etapo varžybų buvo penkti, o bronza pasipuošė kelmiškiai Donatas Parnarauskas ir Arnoldas Barauskis.
Moterų grupėje prizininkėmis tapo kaunietės Viltė Makauskaitė ir Ieva Kaziuraitytė bei vilnietės Svetlana Bekeš-Šturo ir Taisija Laukonnen.
Pirmasis varžybų etapas vyko Vilniuje, antrasis – Klaipėdoje, trečiasis – Palangoje, ketvirtasis ir penktasis – Vilniuje.Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Aurelijus Zuoza teigė, kad vienas iš šio čempionato tikslų buvo, kaip geriau parengti Lietuvos paplūdimio tinklinio arbitrus Europos jaunių čempionatui.
"Mums tai pavyko padaryti. Per Europos jaunių čempionatą Vilniuje teisėjavo 12 mūsų teisėjų ir 24 dirbo sekretoriate. Iš viso Europos čempionatą aptarnavo net 130 mūsų žmonių. Sulaukėme puikių atsiliepimų, nebuvo išgirsta jokių priekaištų“, – teigė A. Zuoza.
Šiemetinį Lietuvos paplūdimio čempionatą aptarnavo 18 teisėjų. Visiems puikų pavyzdį rodė naujasis Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas M. Vasiliauskas, daugkartinis šalies salės ir paplūdimio tinklinio čempionas, ilgametis šalies rinktinės rinktinės žaidėjas. Šiemet jis minėjo savo 40-ąjį sukaktį, tačiau vis dar yra nenugalimas paplūdimio tinklinio aikštelėse.
Šįkart jis rungtyniavo su paplūdimio tinklinio treneriu Artūru Bekešu, kuris praėjusių metų Lietuvos čempionate su Roku Kondrotu laimėjo sidabro medalį. Daugkartinio šalies čempiono M. Vasiliausko porininkui Tadui Donėlai gruodžio pabaigoje buvo padaryta kojos operacija, ir jis nusprendė aktyviai nesportuoti.

Čempionate Marius su Artūru sėkmingai žaidė per visus penkis etapus, pavykdavo arba nugalėti, arba patekti į stipriausiųjų trejetą. Tai jiems ir nulėmė čempionato aukso medalius.
LTF prezidentui buvo ypač malonu rungtyniauti paplūdimyje prie Baltojo tilto, kur jo iniciatyva iškilo puikus tinklinio kompleksas, ir dabar patobulintose aikštelėse galima siekti didesnio meistriškumo.
„Šiais metais dar nusprendžiau dalyvauti Lietuvos čempionate, o kitais metais bus matyti, greičiausiai – jau užteks. Tikiuosi, kada nors užaugs ir mūsų paplūdimio vyrai, su kuriais dar reikia daug padirbėti. O moterų grupėje jau yra gerų postūmių. Artėjant Europos jaunių čempionatui Vilniuje teko treniruoti jaunuosius Lietuvos paplūdimio žaidėjus, manau, kad dar reikėtų metų, kitų, jog jie subręstų, pradėtų pasiekti geresnių rezultatų“, – įsitikinęs M. Vasiliauskas.
Kai kuriuose Lietuvos čempionato etapuose dalyvavo ir Europos jaunių čempionato penktos vietos laimėtojai kelmiškis Gilbertas Kerpė ir raseiniškis Arnas Rumševičius, kurie poroje rungtyniavo su kitais žaidėjais. Artėjant Europos jaunių čempionatui jie jau žaidė kartu ir šalies paplūdimio čempionato priešpaskutiniame etape užėmė antrą vietą.
Šie jaunieji tinklininkai tada pusfinalyje nugalėjo netgi būsimuosius Lietuvos paplūdimio čempionus M. Vasiliauską ir A. Bekešą. Tačiau bendroje įskaitoje pritrūko taškų ir tarp prizininkų nepateko.
Pasak M. Vasiliauskas, šis paplūdimio čempionatas iš ankstesniųjų kažkuo neišsiskyrė. Tačiau atsiranda jaunų žaidėjų, naujų veidų. „Mūsų pagrindinis tikslas – kad viskas kiltų aukštyn, o nekristų žemyn. Šie metai sportiniu požiūriu mums buvo tikrai neblogi ir, jeigu viskas taip toliau plėtosis, tai po trejų-penkerių metų turėsime stiprias komandas ir įdomų čempionatą“, – viliasi LTF prezidentas.