Keturias dienas ant Vilniaus Sereikiškių parko teniso kortų grunto dangos vyko Lietuvos suaugusiųjų teniso čempionatas. Jo nugalėtojais tapo Augustas Radžiukynas ir Deimantė Bulatovaitė.
Čempionato vyrų vienetų finale 16-metis A. Radžiukynas 6:4, 2:6, 6:2 įveikė nugalėtojo titulą gynusį vienuolika metų vyresnį Gvidą Sabeckį. Nugalėtojas buvo apdovanotas asmeniniu kvietimu į kitą savaitę Vilniuje vyksiančio ITF „Futures“ serijos turnyro „Lietuvos Respublikos Prezidento taurei laimėti" pagrindines varžybas".
Moterų finalo mače tarp 17-metės Deimantės Bulatovaitės ir 18-metės Eglės Jakučiūnaitės pastaroji pasitraukė iš kovos rezultatui esant 6:2, 0:2.
Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas neslėpė, kad jį nuvylė nedidelis dalyvavusių merginų skaičius ir apgailestavo, kad šalies čempionato lygis nėra toks, kokio norėtųsi.
Ar šiame čempionate jus kas nors nustebino?, - sportas.info paklausė R. Grušo.
Gal vienintelė staigmena buvo, kad Augustas Radžiukynas laimėjo čempionatą. Manau, kad ne vien mane nustebino. Nors jo sportinė forma šiuo metu nebloga, jis Europos jaunių čempionate pateko į aštuntuką ir dabar puikiai žaidė.
Šiek tiek nuvylė tai, kad moterų grupėje buvo tik šešios merginos. Tai parodė kokia šiandien situacija moterų tenise ir, kad reikia didesnio impulso, rimtesnių sprendimų, kad daugiau moterų tenise pasiliktų.
Kaip manote kodėl tiek mažai merginų dalyvavo? Apskritai moterų tenise nuo 14-16 metų pradeda mažėti sportuojančių ir norinčių siekti rezultato merginų. Šiai dienai suaugusiųjų tenise mes turime vienintelę Liną Stančiūtę, profesionaliai žaidžiančią. Merginos daugiau žaidžia jaunių tenisą iki 18 metų. Tiesiog nėra motyvacijos toliau sportuoti.
Kodėl čempionate dalyvavo ne visi rinktinių nariai? Dovydas Šakinis nedalyvavo, nes šiuo metu Estijoje žaidžia profesionalų dvejetų turnyre. Lukas Mugevičius išvažiuoja į tarptautinį turnyrą. Šio tenisininko tikslas - kitais metais patekti į jaunių didžiojo kirčio turnyrą, todėl jam reikia pasitempti reitinge. Tiesiog čempionatas sutampa su turnyrais. Šių sportininkų tikslas šiuo metu ne suaugusiųjų čempionatas. Nors Dovydas jei nežaistų Estijoje būtų dalyvavęs. Moterims gal šiek tiek trūksta motyvacijos.. Čia didžiausia čempionato bėda.
Ar verta rengti čempionatą kai jame nedalyvauja stipriausi žaidėjai? Realiai vyrų grupėje neturėjome tik dviejų sportininkų – Mugevičiaus ir Šakinio, kurie dalyvavo kitur. Apie Ričardą Berankį ir Lauryną Grigelį nekalbu, nes ten jau kitas lygis ir nemanau, kad realu kada nors juos išvysti Lietuvos čempionate, nebent jis taps itin svarbus. Bet kurios varžybos sukelia kažkokių emocijų ir bet koks sportinis renginys yra teigiamas. Suaugusiųjų čempionatas, manau, vistiek reikalingas, nes anksčiau ar vėliau kažkokį lygį pasieksime.
Ar ir kitose valstybėse, kur tenisas nėra itin populiarus pajėgiausi žaidėjai šalies čempionatą aplenkia? Jei pažiūrėsime į kaimynines šalis - į Latviją, Estija – ten yra lygiai tas pats, jie taip pat nesurenka pačių pajėgiausių žaidėjų. Estai prieš keletą metų bandė rengti čempionatą su dideliu priziniu fondu, tačiau atsisakė tokios minties. Yra dabar ten prizinis fondas, tačiau ne toks, kad sugundytų pagrindinius žaidėjus atvykti į čempionatą. Žaidėjams, siekiantiems profesionalo karjeros, yra didesnė motyvacija dalyvauti tarptautiniuose turnyruose ir ten gerinti savo rezultatą.
Kilo daug diskusijų, nes čempionatas vyko be teisėjų. Jų niekada ir nebūdavo, tiesiog nebuvo poreikio. Šiandien vyrų finalinėse varžybose buvo bokštelio teisėja. Tenisas – individuali sporto šaka ir Lietuvos suaugusiųjų čempionato lygis tikrai leidžia organizuoti tokias varžybas be bokštelio teisėjo. Pavyzdžiui, Prezidento taurės varžybos yra „Futures“ serijos profesionalų turnyras, o kvalifikacija vyksta taip pat be bokštelio teisėjo, nors lygis ten tris kartus aukštesnis nei šalies čempionato. Viskas normalu, tik gal iš šalies keistai atrodo. Dėl to problemų nekyla, tiesiog čia kažkas nelaiku ir ne vietoje tokią informaciją paskleidė. Kas domisi tenisu tikrai supranta tokias subtilybes ir tokių klausimų nekyla. Yra vyriausia teisėja, kuri sprendžia iškilusias problemas. Žinoma, gal būtų smagu, jei per pirmą mačą sėdėtų bokštelio teisėjas, bet viskas remiasi į finansus, žmogiškuosius išteklius, nes tiek žmonių papraščiausiai nebūtų ir tikrai nėra poreikio.