Balandžio 2 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybėje buvo pagerbtos pasaulio dviračių treko čempionate triumfavusios Lietuvos dviratininkės ir istorinę pergalę prieš Didžiosios Britanijos komandą Deviso taurės turnyro Europos/Afrikos II zonos varžybose Vilniuje iškovojusi Lietuvos tenisininkų rinktinė. "Dvi sportininkų grupės, kurios sudrebino pasaulį ir privertė apie Lietuvos sportininkus rašyti pagarbiai", - pristatydamas Lietuvos laimėjimus sakė Kūno kultūros ir sporto departamento gen. direktorius Ritas Vaiginas.
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, sveikindamas susirinkusiuosius, žadėjo sportui ne tik moralinę, bet ir materialinė pagalbą: "Šiuo nelengvu laikotarpiu pergalių akimirkos mums itin brangios. Žinau, kad sportui, be gražių palinkėjimų dar reikia materialių - sporto biudžetas nėra didelis. Pasistengsime ką nors padaryti".
Dviratininkei Simonai Krupeckaitei, pasaulio čempionate iškovojusiai 4 medalius - po vieną aukso ir sidabro bei du bronzos, A.Kubilius įteikė 38 tūkst. litų vertės čekį ir KKSD medalį "Už sporto pergales" bei LRV atminimo medalį. Tokiais pat medaliais bei 7,5 tūkst. ir 5 tūkst. litų vertės čekiais buvo atitinkamai apdovanotos bronzos medalininkės Vilija Sereikatė ir Gintarė Gaivenytė. Treneriai, gydytojai, mokslininkai, rėmėjai apdovanoti KKSD medaliais "Už sporto pergales" ir KKSD padėkomis. Tenisininkui Ričardui Berankiui, treneriui, federacijos vadovams įteikti LRV atminimo medaliais. Dviračių sporto mėgėjui A.Kubiliui dviratininkai padovanojo marškinėlius, o Sporto vadovas R.Vaiginas įteikė Lietuvos sporto enciklopedijos I tomą.
Po apdovanojimų S.Krupeckaitė sakė, jog su šia premija daug nenuveiksi - jos užteks tik maistui. "Ne dėl pinigų sportuoji. Jeigu tik dėl pinigų - tada čia nėra ką veikti", - teigė pasaulio čempionė, prieš kitą treniruočių maratoną išvyksianti atsikvėpti savaitei į Egiptą.

Į keletą klausimų atsakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius:
Nestebina tai, kad tiek mažai investuojame į sportą, o mūsų sportininkai parveža tiek daug medalių? Aš tuo labai nuoširdžiai džiaugiuosi, kiekviena pergalė yra didžiulė šventė. Be abejo, pinigų visada trūksta, lyginant su kitomis šalimis, norėtųsi daugiau investuoti į sportą. Bet ką galime, tą galime. Ieškome būdų, kaip padėti netgi tokiomis aplinkybėmis. Tikrai džiaugiuosi, kad turime progų didžiuotis tuo, kad esam Lietuvos piliečiai, Lietuvos patriotai.
Tokios pergalės skatina labiau atsigręžti į sportą ir skirti šiai sričiai daugiau lėšų? Neklauskit apie pinigus - ieškom sprendimų. Bet pergalės turi paskatinti visus sportuoti. Jau sakiau, kad labai džiaugiuosi dviratininkų pergalėmis, nes pats savo malonumui minu pedalus. Manau, neužtenka tik sėdėti prie televizorių, džiaugtis pergalėmis ir ploti - patys turime sportuoti.
Stebėjote pasaulio dviračių čempionatą per televiziją? Stebėjau reportažus, nes, deja, nelabai turiu laiko pasižiūrėti.
Panevėžys turi puikų treką, tačiau treniruočių bazė - apgailėtina...Balandžio 16 d. bus išvažiuojamasis Vyriausybės posėdis į Panevėžį ir aš minsiu pedalus treke. Tada tikrai ieškosim atsakymo.
Tenisas - viena populiariausių sporto šakų. Kaip Vyriausybė galėtų prisidėti? Valstybė, kiek gali, tiek padeda. Buvo skirtos ES lėšos kai kurių centrų statybai, manau, kad tokių centrų reikia Lietuvoje daugiau. Kaip rodo kitų šalių patirtis, kuriant centrus, atsiranda daugiau pajėgių tenisininkų, taigi yra apie ką pagalvoti. Tikrai džiaugiuosi, kad teniso lygis Lietuvoje stiprėja, nors pats nesu didelis šios srities specialistas, negaliu lygintis su buvusiu Premjeru Gediminu Kirkilu. Sportui, kaip sveikam gyvenimo būdui, tikrai turtėtume skirti daugiau dėmesio ir tada galbūt sutaupytume tų pinigų, kuriuos skiriame sveikatos apsaugai.