Galvės ežeras po daugelio metų pertraukos sulaukė tokio solidaus irkluotojų būrio, kad rungtyniauja sportininkai, kurie atstovauja net 41 klubui.
Trakuose 49-ą kartą vyksta tarptautinė „Gintarinių irklų“ regata, kurioje rungtyniauja apie pusketvirto šimto irkluotojų iš Rusijos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovauja patys geriausi irkluotojai, kurie sporto mėgėjus džiugina gerais rezultatais. Birželio 25 d., pirmą varžybų dieną, rungtyniaujant 2000 m distancijoje, vienviečių valčių varžybose nepralenkiami buvo kaunietė Donata Vištartaitė ir vilnietis Mindaugas Griškonis, porinių dviviečių įgulų – vilnietė Gabrielė Albertavičiūtė ir kaunietė Lina Šaltytė bei vilnietis Saulius Ritteris ir trakiškis Rolandas Maščinskas.
„Šie mūsų irkluotojai – Londono olimpinių žaidynių kandidatai. Jie visi turi galimybių startuoti savo pirmosiose olimpinėse žaidynėse. „Gintarinių irklų“ regata visoms mūsų įguloms – svarbus kontrolinis startas, kadangi iki olimpinių žaidynių lieka tiktai vieni metai, o netrukus rugpjūčio mėnesį Blede vyks pasaulio čempionatas, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių“, - sakė naujasis Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas, UAB "Baltaura" prezidentas Dainius Pavilionis.
„Gintarinių irklų“ regata – tai paskutiniosios atrankos varžybos Lietuvos jaunimo rinktinei, liepos 20 d. Amsterdame startuosiančiai pasaulio jaunimo čempionate iki 23 metų, kur kaunietė D. Vištartaitė gins praėjusiais metais iškovotą pasaulio jaunimo čempionės vardą.
LIF prezidentas pasidžiaugė, kad Galvės ežeras po daugelio metų pertraukos sulaukė tokio solidaus irkluotojų būrio, kad rungtyniauja sportininkai, kurie atstovauja net 41 klubui. Sportininkų laukia gausūs prizai, taurės, medaliai.
„Gintarinių irklų“ regatai kitąmet jai bus pusę šimto metų. Tai prestižinės mūsų varžybos, kuriose savo meistriškumą demonstravo visos mūsų irklavimo legendos. Dabar irgi puikiai irklavo Mindaugas Griškonis. Jis pirmajame Pasaulio taurės varžybų etape buvo ketvirtas ir įrodė, kad yra elitinis pasaulio vienvietininkas, patenkantis į aštuonių stipriausiųjų irkluotojų, kurių pavardės nelabai keičiasi kelerius metus, gretas. Trenerio Alfonso Mikšio auklėtinio meistriškumas labai aukštas, su juo skaitosi viso pasaulio irkluotojai“, - sakė D. Pavilionis.

LIF prezidentą džiugino ir D. Vištartaitės meistriškumas. Kaunietė per pirmuosius du Pasaulio taurės varžybų etapus užėmė septintąsias vietas ir vos nepateko į A finalą. Už pergalę Trakuose dabar šiai trenerių Nijolės Savickytės ir Algirdo Arelio auklėtinei buvo įteiktas šviesaus atminimo, praeityje puikaus irklavimo trenerio ir sporto organizatoriaus Jono Pavilionio prizas, kurį įsteigė jo sūnus, LIF prezidentas D. Pavilionis.
Būtent tėtis D. Pavilioniui įskiepijo meilę irklavimui. Jau nuo trejų metukų jis praktiškai užaugo irkluotojų šeimoje, kai su tėčiu nuolat vykdavo į Trakus. Vėliau Dainius tapo puikiu irkluotoju, atstovavo Lietuvos rinktinei. Teko paragauti ir trenerio duonos, prisiliesti prie organizacinės veiklos, todėl puikiai išmano irklavimą. Atidžiai stebintis visas varžybas ir apdovanojantis stipriausius regatos irkluotojus, LIF prezidentas ypatingai džiaugėsi mūsų irkluotojų pergalėmis.
Pasak jo, puikias fizines galimybes ir gerą irklavimo techniką pademonstravo ir potencialiai labai stiprūs Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas, irklavę porinę dvivietę. LIF prezidentas prakalbo ir apie moterų porinę dvivietę - G. Albertavičiūtę ir L. Šaltytę.
„Daug kas skeptiškai žiūrėjo į šią mūsų įgulą, ji buvo lyg ir antrame plane. Tačiau sportininkėms, pirmajame Pasaulio taurės varžybų etape užtikrintai laimėjus B finalą ir užėmus galutinę septintą vietą, manau, kad jos turi galimybių patekti į Londono olimpines žaidynes“, - teigė D. Pavilionis.
Šiandien – antroji varžybų dieną, rungtyniaujama dėl Trakų r. savivaldybės prizų.