Londono olimpines žaidynes žada aplankyti Lietuvos valstybės vadovai. Ketvirtadienį posėdžiavęs LTOK Vykdomasis sprendė pasirengimo olimpiadai klausimus
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdžio darbotvarkėje svarstyti įvairūs svarbūs klausimai.
Posėdžiui pirmininkavęs LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas akcentavo, kad birželio 23 d. iki Londono olimpinių žaidynių liks 400 dienų, tačiau dar kiek anksti kalbėti apie Lietuvos olimpinės delegacijos, sporto specialistų ir kitų asmenų dalyvavimą XXX olimpinėse žaidynėse Londone ir jų materialinį aprūpinimą.
Viskas bus aiškiau, kai iki žaidynių liks 300 dienų. „Pasirengimas olimpinėms žaidynėms vyksta sėkmingai“, – trumpai reziumavo A. Poviliūnas. Žaidynių atidarymo ceremonijoje žada dalyvauti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, o antrosios žaidynių dalies varžybas stebės ministras pirmininkas Andrius Kubilius. Jie bus apgyvendinti kartu su kitų šalių vadovais penkių žvaigždučių viešbutyje „Crowne Plaza“.
LTOK vadovai A. Poviliūnas ir Vytautas Zubernis vyks į Londoną spręsti techninių klausimų, o po to „vadeles“ perduos misijos vadovams. Šiuo metu LTOK glaudžius ryšius palaiko su Lietuvos ambasada Londone ir olimpinių žaidynių organizaciniu komitetu.
Likus 300 dienų iki Londono olimpinių žaidynių, planuojama pristatyti ir Lietuvos olimpiečių sportinę aprangą, kurią gamina ir šiuo metu tobulina „Audimas“. Pasak LTOK generalinio sekretoriaus V. Zubernio, ji nuo ankstesniųjų aprangų skirsis tuo, kad bus pusiau sportinė, pusiau klasikinė – tiks ir sportininkams dalyvaujant žaidynių atidarymo ceremonijoje, ir įvairiuose susitikimuose.
Apie pasirengimą XI Europos jaunimo olimpiniam festivaliui, vyksiančiam liepos 24–29 d. Trabzone (Turkija), kalbėjo Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis ir LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovas Kazys Steponavičius.
Lietuvai festivalyje atstovaus ir akreditacijas gaus 51 sportininkas, 15 trenerių, 3 teisėjai, 5 žurnalistai ir 4 gydytojai. Bus ir grupė akreditacijų neturinčių specialistų. Iš viso sportinėje delegacijoje – 97 žmonės. Lietuvos sportinės delegacijos vadovu patvirtintas LTOK viceprezidentas Vytas Nėnius.
Į Turkiją visi išvyks užsakomuoju reisu liepos 22 d., o kitą dieną po varžybų parskris. „Festivaliui pradėjome rengtis prieš metus. Pernai birželį buvo sudaryti preliminarūs kandidatų sąrašai, treniruočių pasirengimo planai. Sportininkai iš pradžių buvo rengiami savivaldybių ir sporto federacijų lėšomis. 2011 m. Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas pasirengti skyrė 70 tūkst. litų, o LTOK – 60 tūkst. litų.
Šiemet pavyko patikrinti olimpinio festivalio dalyvių sveikatą, to nepavykdavo padaryti ankstesniais metais. Iškilus sveikatos problemų, sportininkams buvo skirtas gydymas. Viskas vyko sklandžiai, šiandien neturime užslėptų traumų, visi jaunieji sportininkai yra patikrinti. Tikimės, kad jie sveiki išliks iki pat festivalio pradžios“, – kalbėjo L. Tubelis.
Informacją apie Olimpinės dienos šventės renginius pateikė šios šventės organizacinio komiteto pirmininkas Vytautas Zubernis ir LTOK Švietimo direktorius Algimantas Gudiškis. Jie akcentavo, kad kuriasi antrasis varžybų centras – Olimpinės dienos renginiai keliasi į miesto centrą prie Baltojo tilto, kadangi visas varžybas surengti Vingio parke darosi sudėtinga.
„Tai perspektyvu, kadangi prie Baltojo tilto yra puikios galimybės rengti tinklinio, krepšinio turnyrus, tai ypač patraukli vieta žiūrovams“, – sakė A. Gudiškis. Kartu vyks ir Lietuvos mokinių olimpinio festivalio iškilmingas uždarymas, kurio metu nugalėtojams ir prizininkams bus įteiktos net 174 taurės.
A. Gudiškis Vykdomąjį komitetą informavo apie Tarptautinio olimpinio komiteto vykdomas olimpinio švietimo programas. Jis pasidžiaugė, kad Tarptautiniam olimpiniam komitetui pateikus keturias paraiškas dėl olimpinio solidarumo programų finansavimo, visos buvo patenkintos.
Olimpinio švietimo programai „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ įgyvendinti 2009–2012 m. skirta 78 tūkst. JAV dolerių, „Sportas ir aplinka“ programai – 45 tūkst. JAV dolerių, „Sporto paveldo“ programai – 80 tūkst. JAV dolerių, o „Sportas visiems“ programai – 30 tūkst. JAV dolerių.
„Per ketverius metus gausime 233 tūkst. JAV dolerių paramą. Sunkmečio sąlygomis mums tai labai didelis paskatinimas“, – kalbėjo A. Gudiškis.
Kasmet LTOK olimpinių komandinių sporto žaidimų federacijoms skiria 100 tūkst. litų paramą. LTOK olimpinių sporto šakų pirmininkas Valentinas Paketūras informavo apie tai, kaip federacijoms paskirstyti pinigai. 2 tūkst. litų buvo sumažintas Lietuvos krepšinio federacijos finansavimas. Šie pinigai buvo papildomai skirti Lietuvos žolės riedulio federacijai, kuri iš LTOK iš viso gavo 15 tūkst. litų.
Lietuvos rankinio federacijai skirta 14 tūkst. litų, Krepšinio federacijai – 13 tūkst. litų, Ledo ritulio federacijai – 12 tūkst. litų, Tinklinio federacijai – 11 tūkst. litų ir kt.