Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės vyr. treneris kaunietis Egidijus Gustas – daug patirties turintis irklavimo specialistas, daugelį metų buvo SSRS rinktinės treneris, dirbo su didelio meistriškumo irkluotojais. Dabar jam rūpesčių irgi nesumažėjo, nors komanda ir ne tokia didelė, kokia buvo anksčiau.
„Problemų tikrai nesumažėjo – reikia ir dirbti, ir mašiną vairuoti, ir vadovu būti. Trys keturios pareigos vienu metu. O rinktinės vyr. treneris – tai simbolinės pareigos, už jas atlyginimo niekas nemoka, o duoda tiktai velnių“, - sako E. Gustas, Kauno irklavimo mokyklos treneris.
Kokie Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo meistrams šie metai?
Labai sudėtingi. Tai atrankos į Londono olimpines žaidynes metai. Olimpiniai metai sportininkams kartais būna paprastesni ir lengvesni nei atrankos varžybų metai.
Ar gerą komandą pavyko suburti?
Šiemet per kvalifikacines varžybas daugiausiai tikimės iš visaginiečio kanojininko Jevgenijaus Šuklino ir vilniečio baidarininko Egidijaus Balčiūno, kuris dabar irkluoja vienvietę.
Kaip galvojate: ar E. Balčiūnas dar sės į dvivietę baidarę su Alvydu Duonėla?
Jiems geriau spręsti, kaip bus toliau. Ta problema aktuali jau ne vienerius metus. Praėjusiais metais abu kartu dar irklavo dvivietę, o šiemet jau nenori. Alvydą bandėme susodinti į valtį su jaunu sportininku Ryčiu Ptašnyku, bet nelabai kas iš to išėjo. Gal pasaulio ir Europos čempionas bandys dar su kuo nors kartu irkluoti. Tai – jų pasirinkimas, kaip šie garsūs irkluotojai nuspręs.
Ar šiemet yra susidariusių naujų įgulų, kurios teiktų gražių vilčių?
Jaunų įgulų yra. Vilčių teikia baidarininkai Vitalijus Sėja ir Ignas Navakauskas, kurie šiemet laimėjo Lietuvos taurės varžybas.
Birželio 17-19 d. Belgrade (Serbija) vyks Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kas jame atstovaus Lietuvai?
Kanojininkai Tomas Gadeikis ir Raimundas Labuckas, kurie irkluos dvivietę kanoją (200 m ir 500 m), bei penki baidarininkai: dvivietę baidarę 1000 m distancijoje irkluos Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas, 200 m – Vitalijus Sėja su Ignu Navakauskau, vienvietę baidarę 200 m distancijoje - E. Balčiūnas, o kanoją - R. Labuckas.

Ko tikitės iš šio čempionato?
Į šešetuką 200 m distancijoje vienviečių kanojų lenktynėse realiai pretenduoja patekti R. Labuckas. Jis kartu su T. Gadeikiu turėtų pelnyti medalį dviviečių kanojų neolimpinėje 200 m distancijoje. Iš jaunų įgulų sunku ko tikėtis, joms planuojamos 12-16 vietos.
Šiame čempionate nebus kovojama dėl olimpinių kelialapių, todėl jis bus geras jėgų patikrinimas prieš rugpjūčio viduryje įvyksiantį pasaulio čempionatą Segede (Vengrija). Ten visaginiečiui J. Šuklinui planuojame užimti vietą šešetuke. Tai leistų jam vadintis olimpiečiu.
Jau kuris laikas rinktinėje nėra moterų. Ką, treneri, darysite?
Net ir nežinau, nesu moterų specialistas (šypsosi ...). Kažkada bandžiau kažką daryti, bet nei man, nei mano kolegoms nieko nepavyko. Anksčiau Lietuvos moterų rinktinė (Natalija Kalašnikova, Ana Beloborodova, Danutė Liulytė) buvo labai stipri, per pasaulio ir SSRS čempionatus pelnydavo medalių. Tačiau joms pasitraukus iš didžiojo baidarių irklavimo, liko didelė skylė.
Kiek irkluotojų viliatės matyti Londono olimpinės žaidynėse?
J. Šukliną ir E. Balčiūną. Olimpinius kelialapius 1000 m distancijoje bandys pelnyti R. Labuckas su T. Gadeikiu. Tačiau iš sprinterių „padaryti“ ilgos distancijos irkluotojus praktiškai neįmanoma. Mūsų kanojų irklavimo lyderiai gali netapti olimpiečiais, tačiau jie padės J. Šuklinui gerai pasirengti svarbiausioms metų varžyboms.
Stebėjote tarptautines „Brača sport“ varžybas, ką jos parodė?
Kad turime daug gabaus jaunimo. Talentingas jaunasis šiaulietis kanojininkas Dominykas Murza, visaginietis Vitalijus Sėja, kiti. Varžybos buvo labai gražios, geriausi sportininkai buvo apdovanoti irklais.