Lietuvos moterų krepšinio rinktinė į Europos čempionatą išvyksta kautis dėl aukščiausios vietos. Taip teigia viena ekipos trenerių Dalia Kurtinaitienė
1997-aisiais Lietuvos moterų krepšinio rinktinė į Europos čempionatą Vengrijoje išvyko autobusu. Tąkart krepšininkės pasipuošė tauriausio metalo medaliais. Šiemet varginančios kelionės autobusu krepšininkėms kentėti neteks. Į birželio 18 d. gretimoje Lenkijoje prasidėsiančias senojo žemyno pirmenybes Lietuvos rinktinė ketvirtadienį skris lėktuvu.
Komanda vyksta kovoti dėl aukso, tačiau pagrindinis rinktinės tikslas – 2012 m. Londono olimpinės žaidynės. Tiesioginį kelialapį į olimpiadą gaus nugalėtojos, o antros–penktos vietos laimėtojos pateks į atrankos turnyrą.
„Mūsų moterys niekada nedalyvavo olimpiadoje, tai kada patekti, jei ne dabar? Tik dabar! Juolab kad komanda žaidžia tikrai gerai, su užsidegimu, kolektyvas puikus, žaidėjos – kovingos. Manau, kad dabar rinktinė netgi panaši į 1997-ųjų Europos čempiones. Ši komanda teikia daug vilčių ir yra pajėgi vykdyti užduotis“, – tikino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas.
1997-ųjų Europos čempionė Dalia Kurtinaitienė į Europos čempionatą vyks kaip vyriausiojo trenerio Algirdo Paulausko asistentė. Buvusi krepšininkė tikisi sirgalių palaikymo Lenkijoje, tačiau į situaciją žiūri realistiškai: „Norėtume, kad sirgalių atvyktų kuo daugiau, bet juk atostogos, daugelis lekia prie jūros. Todėl nemanau, kad susirinks labai daug žiūrovų.“
Dalia, ar pasikeitė krepšininkių pasirengimas nuo to laiko, kai pati žaidėte krepšinį?
Dabar merginos yra fiziškai stipresnės, nei buvo 1997 m., kiti greičiai, kita jėga. Pasikeitė krepšinis: dabar leidžiamas kur kas artimesnis kontaktas. Ką anksčiau teisėjai traktuodavo kaip baudą – dabar dėl to nebešvilpia. Merginos turi būti fiziškai stiprios.
Prieš čempionatą jaučiate spaudimą?
Tas jausmelis, psichologinė baimė visada yra. Be jos nebūtų įdomu sportuoti, nebūtų stimulo. Manau, kad tai normalu ir duok Dieve, kad visa tai būtų į naudą.
Ar realu patekti į olimpines žaidynes?
Galimybė visada yra, nevažiuotume, jei tuo netikėtume. Viskas yra realu. Esame optimistės, sieksime aukščiausios vietos. Jei nepavyks, tada kovosime bent dėl teisės dalyvauti atrankos į olimpiadą turnyre, bet kausimės tik dėl pirmosios vietos.
Kas bus čempionato favoritės?
Manau, kad prancūzės, ispanės ir čekės. Kai 1999 m. čempionatas vyko Lenkijoje, – jos tapo čempionėmis, tada lenkėms namų sienos labai padėjo. Manau, šiemet taip pat visko gali būti. Pažiūrėsim.
Ar komandoje jau įvyko kartų kaita?
Čia nesibaigiantis kasmet vykstantis procesas. Visada stengiamės įtraukti jaunų merginų, kad jos kuo greičiau tobulėtų ir galėtų ateityje pakeisti vyresnes žaidėjas.
Matote žaidėjų, galinčių artimoje ateityje tapti visaverte pamaina lyderėms?
Tokios, kuri įeitų „su skambučiu“, t. y. galėtų starto penkete pakeisti lyderes – dar nėra. Merginoms dar reikia padirbėti.
Ar didelė žaidėjų konkurencija?
Konkurencija yra, bet norėtųsi, kad ji būtų didesnė, kad būtų daugiau žaidėjų, galinčių konkuruoti su mūsų žvaigždėmis.
Kodėl jos trūksta?
Moterų krepšinyje yra mažesnė atranka. Vyrų sporte kokybė atsiranda iš kiekybės, o moterims to trūksta, nes mergaičių, palyginti su berniukais, į krepšinį ateina mažiau. Priežastis tik tokia, nes darbas tiek su mergaitėmis, tiek su berniukais – vienodas.
Sakoma, kad moterų krepšinis – nenuspėjamas. Ar sutinkate su šiuo teiginiu?
Ne. Yra pakankamai nenuspėjamų rungtynių tiek vyrų, tiek moterų krepšinyje. Procentais nesu skaičiavusi, bet tikrai yra panašumo. Manau, kad žmonės „iš oro“ šitą posakį nukabino.
Sudėtis
Rima Valentienė, 1978 m., 170 cm, Kauno „Viči-Aistės“
Aušra Bimbaitė, 1982 m., 179 cm, Kauno „Viči-Aistės“
Sandra Linkevičienė, 1982 m., 176 cm, Kursko „Dinamo“ (Rusija)
Milda Sauliūtė, 1981 m., 175 cm, Kauno „Viči-Aistės“
Marina Solopova, 1990 m., 180 cm, Kauno „Viči-Aistės“
Mantė Kvedaravičiūtė, 1990 m., 180 cm, Kauno r. „Laisvė KRS“
Agnė Abromaitė, 1979 m., 189 cm, Valensijos „Ros Casares“ (Ispanija)
Eglė Šulčiūtė, 1985 m., 190 cm, Vigo „Celta“ (Ispanija)
Lina Pikčiūtė, 1990 m., 192 cm, Kauno „Viči-Aistės“
Gabrielė Gutkauskaitė, 1990 m., 175 cm, Klaipėdos „Lemminkainen“
Gintarė Petronytė, 1989 m., 196 cm, Stambulo „Galatasaray“ (Turkija)
Giedrė Paugaitė, 1990 m., 193 cm, Kauno „Viči-Aistės“
Vaida Sipavičiūtė, 1985 m., 193 cm, „Faenza“ (Italija)
Repeticijos
Lietuvos rinktinė per pasirengimą Europos čempionatui sužaidė septynerias rungtynes ir iškovojo penkias pergales.
Lietuva–Suomija 81:58
Lietuva–Ukraina 90:58
Lietuva–Baltarusija 76:69
Lietuva–Latvija 88:68
Latvija–Lietuva 65:57
Lenkija–Lietuva 61:65
Lenkija–Lietuva 63:48
Mačai grupėje
Birželio 18 d.
13.30 Lietuva–Turkija
Birželio 19 d.
21.30 Lietuva–Rusija
Birželio 20 d.
16.00 Lietuva–Slovakija