Posėdyje pirmiausiai buvo išklausyta LTOK viceprezidento, Olimpinių programų komisijos pirmininko pirmojo pavaduotojo Algirdo Raslano atskaita apie Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės „Sočis 2014“ sportininkų atrankos kriterijus ir 2011-2012 m. sezono sąrašų patvirtinimą.
Pranešėjas akcentavo, kad šiais, krizės metais sportininkams pasirengti buvo skiriami optimalūs pinigai. Jis apžvelgė atskirų sporto šakų geriausiųjų sportininkų pasirodymą šį sezoną, akcentavo, kad ne visi jie įvykdė keliamus reikalavimus.
Rengiantis Sočio olimpinėms žiemos žaidynėms, Lietuvos sportininkų pirmoje grupėje yra keturi sportininkai (biatlonininkai Diana Rasimovičiūtė ir Tomas Kaukėnas bei greitojo ir dailiojo čiuožimų atstovai Agnė Sereikaitė ir Deividas Stagniūnas).
Neaišku, koks bus D. Stagniūno likimas, ar jo partnerei Isabellai Tobias bus sutekta Lietuvos pilietybė, ir puiki pora galės dalyvauti Sočio olimpinėse žaidynėse. Atsižvelgdama į neaiškumus, Lietuvos čiuožimo federacija ruošia antrą šokėjų porą, kuri jau bando jėgas varžybose ir per trejus metus yra pasirengusi pakeisti pagrindinę porą.
Iš viso sąrašuose – 15 sportininkų. Nei pirmame, nei antrame nėra nestabiliai startuojančio visaginiečio slidininko Aleksejaus Novoselskio. „Slidininkai kelia nemažą rūpestį, tėra vienintelė Ingrida Ardišauskaitė, teikianti kiek didesnių vilčių. Talentų turime mažai, žiemos sporto šakos labai sunkios, ne visi sportininkai gali pakelti didelius fizinius krūvius. Tobulėja jaunieji kalnų slidininkai. Visi nekantriai laukiame plečiamos Ignalinos sporto bazės, kurią finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas“, – kalbėjo A. Raslanas.
LTOK vadovai buvo susitikę su greitojo čiuožimo atstove Agne Sereikaite, kuri neabejoja, jog pateks į Sočio olimpines žiemos žaidynes. Europoje tarp savo amžiaus čiuožėjų jinai yra geriausia, bet sportininkei gera pamaina neauga. LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas atkreipė dėmesį į tai, kad kitais metais Insbruke įvyksiančiose I olimpinėse jaunimo žiemos žaidynėse turi teisę dalyvauti ir viena mūsų jaunoji čiuožėja, tačiau nėra ką vežti.
„Viena kregždė – dar ne pavasaris, prie mūsų čiuožimo lyderės turėtų būti daugiau sportininkių. Norinčių čiuožti yra daug, tačiau labai brangios arenos, nėra kam užmokėti už ledą“,– sakė LTOK vadovas.
A. Raslanas akcentavo, kad žiemos sportui mažai dėmesio skiria savivaldybės, kurios spaudžia Sporto departamentą ir tikisi jo pagalbos. Kol kas nėra dialogo su Vilniaus savivaldybe.
Informaciją apie dalyvavimą 32-ame Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) seminare Liublianoje (Slovėnija) pateikė LTOK generalinis sekretorius Vytautas Zubernis. Jame nemažai kalbėta apie Londono olimpines žaidynes, į kurias atvyks ir 3 tūkst. šalies vadovų bei karališkųjų šeimų atstovų.
Gauta net 20 mln. paraiškų, tiek norinčių stebėti olimpinių žaidynių atidarymą, o stadione vietų nėra nė 100 tūkstančių. Lietuva gavo 25 bilietus į žaidynių atidarymą ir 35 į uždarymą (palyginimui, Airija – vos 5). Olimpines žaidynes aptarnaus 17 tūkst savanorių, rimtį saugos 5 tūkst. policininkų.
V. Zubernis akcentavo, kad vis labiau kalbama apie Europos sporto žaidynes, kurios iki šiol nebuvo rengiamos, ir yra didelė tikimybė, jog jos ateityje vyks, nes to pageidauja dauguma nacionalinių olimpinių komitetų.

Liepos 22-30 d. Trabzone (Turkija) vyks XI Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis ir apie tenai surengtą misijos vadovų seminarą mintimis pasidalijo LTOK olimpinių sporto programą direktorius Kazys Steponavičius bei LTOK atstovas ryšiams su visuomene Bronislavas Čekanauskas.
Kaip teigė K. Steponavičius, Turkija nors ir nėra labai tolima šalis, tačiau nusigauti iki Trabzono buvo ne taip paprasta. Prireikė keliolikos valandų. Tačiau Lietuvos sportininkai į olimpinį festivalį vyks užsakomuoju reisu ir todėl kelionė bus gerokai trumpesnė.
Kai kurios Trabzono sporto bazės (dziudo) bus tolokai nuo gyvenamosios vietos olimpiniame kaimelyje. Fantastiškas naujasis plaukimo baseinas, kuris yra su kilnojamuoju stogu, rekonstruojamas stadionas, varžyboms yra parengta 12 atvirų ir 3 dengtos teniso aikštelės. Statomas naujas spaudos centras.
Pasak B. Čekanausko, festivalis labai reklamuojamas, tačiau problemų, ypač dėl transporto, tikrai gali iškilti. Jaunimui rengiama plati kultūrinė programa.
Posėdyje apie dalyvavimą IX pasaulinėje konferencijoje „Sportas ir aplinka“ Dohoje (Kataras) įspūdžiais pasidalijo LTOK „Sportas ir aplinka“ komisijos pirmininkas Juozas Jankauskas, o apie dalyvavimą 2-ame tarptautiniame forume Ženevoje „Sportas – taikai ir plėtrai“, – LTOK kultūros ir istorijos komisijos pirmininkas Vytautas Briedis.
LTOK jau tapo tradicija po Vykdomojo komiteto posėdžio apdovanoti šalies sportui ir olimpiniam judėjimui nusipelniusius žmones, neseniai šventusius jubiliejus. Šįsyk A. Poviliūnas Olimpines žvaigždes įteikė olimpiečiui, žurnalistui Antanui Vaupšui, 75-mečio proga, ir buvusiam ilgamečiui Vilniaus miesto kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininkui Algirdui Kmieliauskui, 60-mečio proga.