Lietuvos mokinių olimpinis festivalis finišuos gegužės 24 d. Kaip ir praėjusiais metais, pirmieji apdovanojimai tą dieną bus įteikti Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose, kur bus pagerbtos savivaldybės, kurių sportininkai geriausiai pasirodė mokinių olimpiniame festivalyje. Bus įteikta 12 taurių.
Lietuvos mokinių ir studentų sporto centrui (LMSSC) varžybas nėra lengva rengti. Švietimo ir mokslo ministerija šiam renginiui pirmą ketvirtį teskyrė 15 tūkst. Lt, o visai LMSSC veiklai – 85 tūkst. Lt.
„Mums vienam ketvirčiui reikėtų 100 tūkst. Lt. Maldaujame, prašome, kad mokyklos per festivalio varžybas leistų naudotis sporto salėmis. Mokame teisėjams už darbą, neturime už ką nupirkti sportinių marškinėlių, simbolizuojančius Lietuvos vėliavą. Jau prasidėjo antras ketvirtis, bet dar negavome pinigų iš ministerijos.
Gegužės 11-12 d. Latvijoje vyks Baltijos profesinių technikos mokyklų sporto žaidynės, kurias mūsų mokiniai nuolat laimi, tačiau, stokodami pinigų, negalime iš anksto užsimokėti už autobusą, susimokėti startinio mokesčio“, – sako LMSSC direktorė Ona Babonienė.
DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS. Rungtyniauta Kėdainių r. Akademijoje, kovojo kaimo vietovių (ketvirtų ir žemesnių bei 5-6 klasių) mokiniai. Ketvirtų ir žemesnių klasių grupėje geriausiai pasirodė Biržų r. Papilio pagrindinės mokyklos sportininkai, aplenkę Marijampolės sav. Mokolų pagrindinės mokyklos ir Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio atstovus bei ketvirtą vietą užėmusią Molėtų r. Alantos gimnaziją.
Penktų šeštų klasių grupėje pirmi buvo Pakruojo r. Lygumų vidurinės mokyklos žaidėjai, aplenkę Kėdainių r. Akademijos gimnaziją ir Marijampolės sav. Mokolų pagrindinę mokyklą bei ketvirtaisiais likusius Kazlų Rūdos sav. Plutiškių vidurinės mokyklos žaidėjus.
SVARSČIŲ KILNOJIMAS. Svarsčių kilnojimo varžybos vyko vienos po kitų. Prieš porą savaičių Klausučiuose (Jurbarko r.) buvo išaiškintos stipriausios miestų mokyklų komandos, o šiomis dienomis – kaimo. Šių varžybų vyr. teisėjas, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos kūno kultūros mokytojas Paulius Visockas teigė, kad, palyginti su pastaraisiais porą metų, jaunųjų sportininkų rezultatai išaugo.
Sportininkai kilnojo 16 kg svorius. Kaip ir praėjusiais metais, miestų mokyklų grupėje meistriškumu išsiskyrė Jonavos Senosios gimnazijos atletai, kurių lyderis – daugkartinis Lietuvos jaunių čempionas Deividas Jarašiūnas. Prizininkėmis tapo Švenčionių Adutiškio r. vidurinės mokyklos ir Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos svarsčių kilnotojai.
Kaimo vietovių mokyklų grupėje tarp 11 komandų sėkmė lydėjo Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos komandą, vadovaujamą kūno kultūros mokytojo Pauliaus Visocko. Ankstesniais metais jis visą save buvo sutelkęs kartingų sportui, o dabar mokiniai jį „užkrėtė“ svarsčių kilnojimu, ir kūno kultūros mokytojas kartu su savo auklėtiniais lieja prakaitą per treniruotes.
„Mūsų gimnazijoje svarsčių kilnojimas nėra toks populiarus kaip krepšinis, tačiau sportininkai sugeba pasiekti gerų rezultatų. Turime nedidelę salytę, kurioje svarsčius kilnoja 15 mokinių. Tai – ne stipruolių, o ištvermės sportas. Dažniausiai nugali tie, kurie pasižymi gera svarsčių kėlimo technika, yra valingi ir ištvermingi. Šita sporto šaka didelio džiaugsmo neteikia, reikia daug kentėti.
Gerais svarsčių kilnotojais yra pasirengę tapti mūsų gimnazijos mokiniai, Lietuvos jaunių vicečempionai savo svorio kategorijose Tomas Paulaitis ir Tomas Keraitis bei trečiais prizininkas Dovydas Rokas. Savo svorio kategorijose jie tapo nugalėtojais ir olimpiniame mokinių festivalyje“, – pasakojo P. Visockas.
Antri mokinių olimpiniame festivalyje – Švenčionių r. Adutiškio vidurinės mokyklos, o treti – Rokiškio r. Jūžintų O. Širvydo vidurinės mokyklos sportininkai.
Absoliučioje įskaitoje tarp 85 sportininkų geriausiai pasirodė Rokiškio r. Jūžintų O. Širvydo vid. m-los sportininkai Arvydas Tervidavičius, kuris sėkmingiausiai stūmė ir rovė svarsčius. Jis buvo ryškus lyderis, bet varžovai irgi stengėsi iš paskutiniųjų. Antrą vietą užėmė Tomas Paulaitis iš Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis akademijos, o trečias – dar vienas rokiškėnas Antanas Malcius.
Kaip teigė P. Visockas, tie, kurie gyvena ne didžiuosiuose Lietuvos miestuose, jiems labiausiai prieinamos tokios sporto šakos, kaip virvės traukimas ir svarsčių kilnojimas.
ORIENTAVIMOSI SPORTAS. Rungtyniauta Kazlų Rūdos apylinkėse, Senovės miške. Finalinėse varžybose dalyvavo 18 vaikinų ir 19 merginų komandų iš įvairių Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Vaikinai įveikė 3,2-3,3 km ilgio trasą (14 kontrolinių punktų), o merginos – 2,5 km (11 KP).
Merginų grupėje nugalėjo Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos orientacininkės (Eglė Mikšytė, Viktorija Gedgaudaitė, Greta Briedytė, Karolina Zakaraitė ir Roberta Rimkutė, komandos vadovas – Eugenijus Mikšys), kurios 38 sek. aplenkė pastarųjų dvejų metų varžybų laimėtojas Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos atstoves. Trečios – Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos jaunosios orientacininkės.
Kaip ir praėjusiais metais, vaikinų grupėje geriausiai pasirodė Kauno Jono Jablonskio gimnazijos orientacininkai – Justas Misiūnas, Augustas Preikša, Algirdas Preikša, Martynas Miknevičius ir Tadas Saulėnas. Jų komandos vadovė – Irina Misiūnienė.
Antri – Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos, o treti – Vilniaus Valdorfo gimnazijos orientacininkai.