Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro (LMSSC) kolektyvas jau kvėpuoja lengviau. Išsisklaidė abejonės, ar verta organizuoti olimpinį mokinių festivalį. LMSSC yra nusiteikęs, kad mokiniams jis yra labai reikalingas ir kad olimpinio festivalio jokiu būdu negalima nutraukti.
„Jeigu nors vieniems metams padarysime pauzę, mokiniai mažiau sportuos, tai kris jų meistriškumas. Esame nusiteikę išlaikyti tą patį varžybų lygį, kadangi jaunimui reikia kuo daugiau sporto renginių. Jeigu jie per metus turi galimybę pasivaržyti tiktai du kartus – tai labai mažai“, - sako Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė.
Per olimpinį mokinių festivalį matyti daug gražaus ir sveiko jaunimo, einančio teisingu keliu, šaunių mokytojų, kurie yra savo darbo fanatikai, nuoširdžiai ir sąžiningai ugdo jaunimą. „Šiandien turime ryškesniu kampu atsisukti į šiuos žmones, juos labiau reklamuoti – pedagogus turime paskatinti ne vien dėl to, kad jie su savo mokiniais kažką pasiekė, bet kad jų pavyzdžiu pasektų kiti“, - teigia O. Babonienė
„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Mokiniai veržiasi į kovą. Ir nors šiemet apdovanojimai kuklesni, tačiau jų neatbaido noras rungtyniauti ir pasiekti pergalę. Šiaulių r. Kuršėnuose, Stasio Anglickio pagrindinėje mokykloje vyko olimpinio festivalio „Drąsūs, stiprūs, vikrūs" (ketvirtų ir žemesnių bei 5-6 klasių) finalinės varžybos.
Pradinukų grupėje pirmi buvo Mažeikių „Pavasario“ vidurinės mokyklos sportininkai. Antra - Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinė mokykla, trečia - Širvintų pradinė mokykla.
5-6 klasių grupėje visus nesunkiai nurungė Širvintų „Atžalyno" pagrindinė mokykla, antrą vietą užėmė Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinė mokykla, o trečią - Mažeikių „Pavasario“ vidurinė mokyklą. Finale dar kovojo Kauno "Žiburio" vidurinės mokyklos sportininkai, kurie liko ketvirti.
Čempionai. Festivalio čempionus širvintiškius rengė du kūno kultūros mokytojai: žinoma Lietuvos žolės riedulininkė Asta Čatrauskaitė, kuri buvo atsakinga už mergaites, ir Nerijus Pakalnis, rengęs berniukus. Reikėjo parengti 24 vaikus (12 mergaičių ir 12 berniukų), vienam tai padaryti būtų per didelis krūvis.
„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, kaip ir kvadratas, – mūsų mokyklos prioritetas, jau daug metų tampame čempionais arba užimame prizines vietas. Mūsų mokykloje mokosi arti 500 penktų-aštuntų klasių mokinių, nuo minėtų sporto šakų vaikai ir pradeda savo sportinę karjerą. Besimokant aukštesnėse klasėse jie tampa keturkovininkais, orientacininkais, krepšininkais, tinklininkais, futbolininkais “, - sako A. Čatrauskaitė.
Ši kūno kultūros mokytoja savo sportinę karjerą irgi pradėjo nuo žaidimo „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, o į žolės riedulį atėjo, lankydama aštuntą klasę. Atstovaudama Vilniaus HFTC komandai, širvintiškė ne kartą tapo šalies čempione ir prizininke, pusketvirtų metų (1990-1993 m.) ji žaidė ir Moldavijoje.
Dabar A. Čatrauskaitės pagrindinis darbas – „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje, kur ji jau dirba apie 17 metų. Kai mokinių varžybos sutampa su žolės riedulio varžybomis, mokytoja pastarąsias praleidžia.
Finalines „Drąsūs stiprūs, vikrūs“ varžybas širvintiškiai laimėjo nesunkiai, visose devyniose estafetėse kovojo pagirtinai, tik vienoje buvo treti, vienoje antri, o laimėjo net septynias. Likus paskutiniajai estafetei „Snaiperis“, širvintiškiai jau buvo užsitikrinę čempionų vardus.
Savo mokinius su pergale pasveikino mokyklos direktorė, sportininkų talismanas Helena Vaicekauskienė, kuri irgi stebėjo varžybas. Ji ypatingai džiaugėsi, kad tai nebuvo pirmoji širvintiškių pergalė šiemetiniame olimpiniame mokinių festivalyje. Jų berniukų ir mergaičių komandos laimėjo kvadrato varžybas.
„Dabar mūsų jaunimas labiausiai laukia olimpinio festivalio uždarymo Vingio parke, kur važiuosime pasiimti taurių. Mūsų sportininkai mokykloje yra gerbiami, jie garsina „Atžalyno“ mokyklą, į juos lygiuojasi patys mažiausieji. Per savaitę vyksta dvi kūno kultūros pamokos, mėgstamas užklasinis darbas“, - sako H. Vaicekauskienė.
Kūno kultūros mokytoja A. Čatrauskaitė viliasi, kad širvintiškiai gerai pasirodys ir keturkovės varžybose, kurių finalinės varžybos vyks gegužės 26 d. Jurbarke. Nemažas viltis ji sieja ir su stalo tenisininkėmis, olimpinio festivalio nugalėtojos paaiškės gegužės 7 d. Šalčininkuose. Praėjusiais metais širvintiškė buvo antros, ta pati komanda išliko ir šiemet.
„Nežinau, kaip kitose mokyklose, tačiau Širvintose mokinių olimpinis festivalis yra didelė šventė ir yra labai laukiamas. Vaikai skaičiuoja savo medalius ir diplomus. Mūsų nedideliame miestelyje didelio pramogų pasirinkimo nėra. Tačiau ir pas mus yra jaunimo, kurio neprisišnekiname sportuoti, jis išeina į gatves. Tai – mūsų galvos sakusmas.
Mūsų mokytojas Leonas Vaicekauskas vaikus sudomino šaudymu, mokykloje yra nedidelė šaudyklėlė. Renovavome savo sporto salę, įsirengėme ir tribūnas. Mokykla nusipirko šaškių, per pertraukas yra daug norinčiųjų pažaisti. Sportas ir sisteminis darbas – tai mūsų mokyklos prioritetai. Vienus mokinus išleidžiame, o kitus užsiauginame“, - sako A. Čatrauskaitė.
Šaudymas. Vilniaus r. Zujūnuose vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio šaudymo finalinės varžybos. Šaudant šautuvu, pirmą vietą užėmė Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijos šauliai Donilė Vitonytė, Skirmantė Deksnytė, Greta Šukytė, Edvinas Deksnys, Karolis Stašys, Kristijonas Makuška (vyr. mokytojas Valentinas Raupys).
Antra - Elektrėnų savivaldybės „Versmės“ gimnazija (mok. Rimas Navickas), trečia - Vilniaus r. Zujūnų vidurinė mokykla (mok. Miroslavas Leščevskis). Šaudant pistoletu taikliausi Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos šauliai (Justina Ramanauskaitė, Neringa Milkintaitė, Rūta Mačiulytė, Adas Latvys, Dovydas Oržekauskas, Aivaras Dukauskas (mok. ekspertas Algimantas Baublys).
Sidabro medalius pelnė Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijos (vyr. mokytojas Valentinas Raupys), o bronzos - Alytaus Jotvingių gimnazijos (vyr. mokytoja Laimutė Botyrienė) šauliai.