Iki pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B pogrupio pabaigos liko vos vienas turas. Bet vietų komandos dar nėra pasiskirsčiusios toli gražu.
Kijeve vykstančios pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I diviziono varžybos jau prie pat pabaigos. Šešioms komandoms liko sužaisti paskutiniąsias rungtynes, kuriose paaiškės kokios komandos pasidalins medalius, o kam mažiausiai metams teks atsisveikinti su I divizionu
Balandžio 26 dieną, šeštadienį, paskutinius taškus sudėlios Ukrainos-Kazachstano, Lenkijos-D. Britanijos ir Lietuvos-Estijos rungtynės.
Ukraina: Vyriausia amžiumi komanda prieš čempionatą drąsiai kalbėjo apie grįžimą į pirmąjį divizioną, kuriame žaidė devynerius metus iš eilės, iki iškritimo 2007 metais. Šias viltis apsunkino Didžiosios Britanijos komanda sensacingai įveikusi ukrainiečius pirmosiose čempionato rungtynėse 5:3.
Panašu, kad šiemetinė Ukrainos rinktinė turi paskutinius šansus tai padaryti. Komandai gresia kartų kaita, o kadaise garsi Ukrainos ledo ritulio mokykla neturi kuo pakeisti į pensiją išeinančių žaidėjų. Tik du žaidėjai rinktinėje jaunesni nei 25 metai, o ir trisdešimtmečių tik du penketai.
Kazachstanas: Kazachstano komanda vienintelė kol kas dar nepralaimėjusi nė čempionate. Žaidėjai demonstruoja aukštą meistriškumą ir puikią techniką. Fiziškai galinga komanda turi gerus vartininkus ir KHL žaidžiančios Atanos „Baris“ žaidėjų pagrindu sudaryta komanda tikisi tik aukščiausios vietos.
Iki aukso šiems tik vienas žingsnis. Devintojo dešimtmečio Sovietų sąjungos ledo ritulio rinktinė žvaigždė Andrejus Khomutovas, dabar treniruojantis Kazachstano komanda, drąsiai teigė, kad ukrainiečius įveiks per jėgą ir greitį.
Visgi nugalėtojas paaiškėja ant ledo, o ne spaudos konferencijose ar laikraščiuose. Šeimininkai, palaikomi sausakimšos, patriotinius šūkius skanduojančios savo namų arenos, lengvai nenusileis čempionato favoritams.
Didžioji Britanija: Pateikusi vieną didžiausių sensacijų čempionate – nugalėjusi Ukrainos rinktinę, komanda dar turi šansų iškovoti auksą.
Grubų, Šiaurės Amerikos stilių propaguojančiai komandai reikia nugalėti lenkus, o jei ukrainiečiai įveikia kazachus bus trijų komandų lygiosios. Britai, ukrainiečiai ir kazachai turės po 12 taškų ir čempionas bus paskelbtas pagal įmuštų ir praleistų įvarčių santykį.
Britai pirmą kartą į čempionatą atvežė tokią galingą komandą. Šiemet ji sustiprinta natūralizuotais kanadiečiais, o jos pagrindas sudarytas iš Anglijos elitinėje lygoje žaidžiančiais žaidėjais.
Lenkija: Šiai komandai pirmosios rungtynės čempionate buvo itin skaudžios. Rungtynių su lietuviais nebaigė trys žaidėjai, du iš jų netrukus išvyko operuotis į gimtinę. Visgi aukščiausiame divizione duonos ragavusi rinktinė net ir nukraujavusi demonstruoja gerą žaidimą. Estams komanda įmušė 8 įvarčius, o kazachams pralaimėta tik po žūtbūtinės, iki paskutinės sekundės trukusios kovos, tad britams teks pavargti norint įveikti vieną iš stipriausių pirmojo diviziono komandų.
Estija: Baltijos derbyje spręsis kuri komanda liks I divizione, o kuri iškris. Estija, nors ir negali pasigirti stipriu nacionaliniu čempionatu, tačiau komandoje turi galingų, Baltarusijoje rungtyniaujančių žaidėjų. Taip pat ją treniruoja devynerius metus Lietuvos rinktinės treneriu buvęs Dmitrijus Medvedevas.
Treneris teigė, kad jo komanda neturės jokio pranašumo dėl ilgametės jo patirties su Lietuvos rinktine. Pasak jo, į komandą atėjęs S. Borisovas Lietuvos rinktinę smarkiai pakeitė. Taip pat jo darbas su Estijos rinktine turi remtis naujomis idėjomis ir sprendimais, o ne Lietuvos komandos silpnųjų vietų žinojimu.
Lietuva: Prieš keletą metų puikiai Estijoje vykusiame čempionate rungtyniavusiai komandai pritrūko tik vienos pergalės iki patekimo į pirmąjį divizioną. Deja, šiemet komanda atrodo blankiai. Pirmąsias tris čempionato rungtinės komanda sunkiai galėdavo išeiti iš savo zonos ir tik paskutinėse varžybose su britais metė rimtą iššūkį.
Jei tos rungtynės nebuvo atsitiktinumas, o ženklas, kad Lietuvos komanda pagaliau susižaidžia, estams bus nepaprastai sunku išlikti I divizione, į kurį teišpopė tik pernai.
Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):
1. Kazachstanas 4 4 0 0 0 18:4 12
2. Didžioji Britanija 4 3 0 0 1 18:7 9
3. Ukraina 4 3 0 0 1 17:9 9
4. Lenkija 4 2 0 0 2 16:12 6
5. Lietuva 4 0 0 0 4 4:22 0
6. Estija 4 0 0 0 4 6:25 0