Marytė Marcinkevičiūtė | 2011 m. kovo 5 d. 21:57 |
Šakiuose vasario viduryje atidarytas naujasis plaukimo baseinas jau veikia visu pajėgumu. Į jį atvažiuoja žmonių ir iš aplinkinių miestų.
Šakių meras Juozas Bertašius sako, kad viskas prasideda nuo idėjų ir darbų. „Visą laiką nebuvo lengva – salę statyti buvo lengviau, nors tada taip pat buvo ekonominis sunkmetis, nebuvo programų. Baseiną pradėjome statyti sunkmečio viduryje, bet įrenginys labai greitai stojo į rikiuotę. Dar kartą įsitikinau: nepadaromų darbų nėra, viskas įgyvendinama.
Svarbiausia, kad atsirastų „eilutė“ Seime, tvirtinant valstybės biudžetą. Prieš porą metų, kai pasikeitė valdžios, mūsų programai „Jaunimo sporto centro plėtra“ buvo skirta 10 tūkst. litų. Teko rinkti lėšas iš įvairių šaltinių ir per vienus metus pasistatėme baseiną. Žmonės jame jau plaukioja, stiprina savo sveikatą, džiaugiasi“, – sako J. Bertašius.
Plaukimo baseinas – tai Jaunimo kūrybos ir sporto centro tąsa, pirmasis iš planuotų rajono sporto ir sveikatingumo centrų. Kiek jis šakiečiams kainavo?
Pinigus rinkome iš visur: truputį iš Vyriausybės, Sporto departamento, rajono savivaldybės, o daugiausia buvo iš Regioninės plėtros programos.
Plaukimo baseinas mums kainavo 7 mln. litų. Buvo mažesnės kainos, objektą pasistatėme gerokai pigiau, nei buvome numatę.
Mūsų baseinas – 25 m ilgio, keturių takelių, atitinka europinius standartus. Įrenginio paskirtis – kad įvairaus amžiaus žmonės galėtų pailsėti po darbų.
Baseinas prieinamas visiems. Jame yra suomiška ir rusiškos pirtys, „varlinukas“ vaikams, sūkurinė vonia, persirengimo kambariai. Antrame baseino pastato aukšte veiks treniruoklių salė, vyks aerobikos pratybos.
Plaukimo baseinas – brangus sporto objektas. Tačiau iš sporto, švietimo ir kultūros mes negalime prasigyventi. Tas sritis turime remti, nes tai visais atžvilgiais mūsų gyvenimo šaltinis. Mums ypač malonu, kad puikias sporto bazes sugebėjome pasistatyti ekonominio sunkmečio sąlygomis.
Simboliška, kad per iškilmingą baseino atidarymą juostelę perkirpo ir didelis plaukimo puoselėtojas, dvi kadencijas mūsų šaliai vadovavęs geras šakiečių bičiulis nuo senų laikų Valdas Adamkus bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas.
Kai praėjusiais metais mūsų sporto centre apsilankė prezidentas ir pamatė plaukimo baseino pamatus, paklausė, ar tikrai mes jį žadame pasistatyti.
Atsakiau, kad pastatysime ir jį pakviesime. Išsiuntėme jam kvietimą ir prezidentas pas mus atvažiavo. Atidarymo iškilmėse pasirodė ir mūsų cirko studija „Šypsena“, Kauno „Sūkurio“ šokėjai, su jais buvo ir garsūs klubo vadovai Jūratė ir Česlovas Norvaišos.
Plaukimo baseino administratoriumi dirba Robertas Sakas. Sausio 25 d. savivaldybės taryba patvirtino paslaugų įkainius, baseinas visiems prieinamas. Jeigu kolektyvas vienai valandai užsako visą baseiną, reikia mokėti 180 litų. O paprastai viena valanda suaugusiajam kainuoja 8, o jaunimui – 6 litus. Vaikams iki 5 metukų baseinas nemokamas.
Ar baseinas nebūna tuščias? Ar šakiečiai mėgsta plaukti?
Puikiai žinau, ką baseinas gali duoti žmogui. Niekada nemaniau, kad jis Šakiams nereikalingas. Norėjau įrodyti, kad miestiečiai tokie patys kaip provincijos žmonės. Vienu metu mūsų baseinas gali priimti 50–60 žmonių. Kiekvieną dieną baseinas sutraukia labai daug lankytojų.
Šakiai – nedidelis miestelis, jame gyvena truputį daugiau nei 6 tūkst. gyventojų. Atvažiuoja žmonių paplaukioti iš viso rajono, taip pat iš Vilkaviškio, Jurbarko. Vienas kolega manęs paklausė, ar tokiam miesteliui kaip Šakiai plaukimo baseinas nėra prabanga. Tikrai ne.
Mūsų baseine maudosi maži ir dideli. Didžiausias antplūdis būna savaitgaliais. Baseinas dirbs visus metus, tik vasarą trims mėnesiams bus išleidžiamas vanduo. Tačiau jeigu atsiras poreikis, baseinas veiks ir vasarą.
Kai dabar turite plaukimo baseiną, gal sporto mokykloje pradės veikti ir plaukimo grupės?
Jeigu tik atsiras norinčiųjų dalyvauti varžybose ir siekti didesnio meistriškumo – kodėl ne? Eini, šoki į vandenį ir plauki. Kai pasistatėme sporto salę, manėme, kad joje žais tik krepšininkai, o, pasirodo, ne visai taip. Atsirado ir kitų sporto šakų atstovų, kurie dabar labai intensyviai treniruojasi.
Šakiams dabar gali daug kas pavydėti: pasistatėte sporto salę ir plaukimo baseiną. Kas dar bręsta jūsų mintyse?
Tai tik darbų pradžia. Puikų sporto kompleksą su pagalbinėmis patalpomis pasistatėme prieš pusantrų metų. Jame vyksta aukšto lygio varžybos – Šakiuose namų rungtynes žaidžia Vilniaus „Sakalų“, Prienų „Rūdupio“ krepšinio komandos, mūsiškis „Zanavykas“. Praėjusiais metais pas mus vyko Lietuvos badmintono čempionatas.
Plaukimo baseinas – tai sudedamoji Šakių sporto komplekso dalis. Vasario 18 d. oficialiai baigėsi Jaunimo kūrybos ir sporto komplekso statybos. Turime vieną moderniausių Lietuvoje plaukimo baseinų. Visas mūsų sporto kompleksas su vasaros krepšinio aikštynu kainavo apie 17 mln. litų.
Trijų hektarų plote turėtų atsirasti Pramogų ir poilsio parkas, kuriame bus daug vietos riedlenčių entuziastams. Vasarą čia turėtų virti gyvenimas pagal kiekvieno šakiečio pageidavimus, norus ir poreikius. Mums būtinai reikia išvalyti Siesartį, kad būtų švarus vanduo. Miesto centre reikia įrengti poilsio zoną.
Prie Jaunimo kūrybos ir sporto centro yra didžiulis plotas, kuriame turėtų atsirasti sporto aikštelių. Viena lauko aikštelė su specialia šiuolaikine krepšinio danga jau įrengta. Būtent čia turėtų atsirasti Pramogų ir poilsio parkas su atrakcionais, kurių yra pačių įvairiausių.
Manau, kad per šią mano kadenciją visus numatytus darbus reikėtų padaryti. Turi atsirasti kas nors nauja, laikas labai greitai bėga. Kol būsiu pilnas jėgų ir kūrybinių galių, vertas žmonių pasitikėjimo, tol ir dirbsiu šakiečių gerovei. Bendruomenės žmones reikia mylėti.
Sportui skiriate daug dėmesio. Gal pats laisvalaikiu irgi sportuojate?
Jaunystėje buvau aktyvus sportinės gimnastikos propaguotojas, Lietuvos jaunučių čempionas. Savo malonumui žaidžiu šaškėmis, kažkada netgi buvau įvykdęs pirmąjį atskyrį. Tačiau man dabar užtenka vien to džiaugsmo, kai matau, jog mūsų plaukimo baseinas pilnas įvairaus amžiaus žmonių.
Tai pats didžiausias atpildas už visus vargus ir rūpesčius. Visus darbus darau ne dėl savęs, o dėl bendruomenės.