Latvijos sostinėje vyko „Riga Freediving Cup 2011 AIDA“ laisvojo nardymo varžybos pagal AIDA (Tarptautinė APNEA vystymo asociacija) teisėjavimo bei vertinimo sistemą. Sportininkai konkuravo trijose rungtyse: STA – statika (kvėpavimo sulaikymas po vandeniu, gulint vandens paviršiuje), DNF - nėrimas į tolį be plaukmenų, DYN – nėrimas į tolį su plaukmenimis.
Varžybų asmeninėje įskaitoje dalyvavo 36 sportininkai iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Švedijos bei Lietuvos. Lietuvai atstovavo Laisvojo nardymo ir povandeninės žūklės asociacijos (LNPŽA) „Vienu Įkvėpimu“ sportininkai: Svetlana Kušnariova, Olga Špitaliova, Jurijus Nesvatas ir Gytis Žilinskas.
Komandinų įskaitoje varžėsi 10 ekipų, sudarytų iš trijų sportininkų. O. Špitaliova, J. Nesvatas ir G. Žilinskas startavo „Freedive.lt“ vardu.
Kelionės į Rygą metu mūsų komanda pateko į eismo įvykį ir sugaišo daug brangaus laiko, kuris turėjo būti skirtas poilsiui prieš šeštadienio ryto startus.
Atvykus į Rygą tik 3 valandą nakties, išvargusių sportininkų jau 8 valandą ryto laukė startas pirmoje STA rungtyje, kurios metu geresnių rezultatų pasiekti nepavyko.
Geriausiai tarp mūsų šalies sportininkų pasirodęs J.Nesvatas nuo savo geriausio pasiekimo atsiliko daugiau nei minutę. Šioje rungtyje vienintelei S. Kušnariovai pavyko pagerinti asmeninį rekordą 8 sek. Kitų Lietuvos sportininkų pasiekimai statikos rungtyje buvo blogesni už geriausius asmeninius pasiekimus.
Tą patį vakarą sportininkai startavo ir DNF rungtyje. Truputį pailsėjęs LNPŽA „Vienu Įkvėpimu“ prezidentas G.Žilinskas nunėrė net 114 m ir pasiekė naują Lietuvos rekordą. Kitiems mūsų šalies sportininkams sekėsi ne taip gerai.
Antrą varžybų dieną kovota DYN rungtyje. O.Špitaliova, nunėrusi 150 m, net 9 m pagerino ne tik moterų, bet ir absoliutų Lietuvos rekordą.
Toje pačioje rungtyje buvo pasiektas dar geresnis mūsų šalies komandos nario rezultatas. Paskutinis startavęs G.Žilinskas, žinojo, kad jei jam pavyktų nunerti daugiau nei 160 m, šis rezultatas pakylėtų „Freedive.lt“ komandą į 3-iąją vietą, o asmeninėje įskaitoje jį patį - ant trečio garbės pakylos laiptelio.
G. Žilinskas pasiekė užsibrėžtą tikslą, nunėręs net 164 m, bet iškilęs į paviršių padarė formalią klaidą (neteisingai įvykdė finišo protokolą) ir rezultatas nebuvo įskaitytas. Ši nesėkmė nubloškė G. Žilinską asmeninėje įskaitoje net į 12-ąją vietą, o „Freedive.lt“ taip ir liko vieną laiptelį nuo garbės pakylos- ketvirta.
Aukščiausiai iš Lietuvos sportininkų pakilo O.Špitaliova (6-oji vieta tarp moterų) ir J.Nesvatas (8-oji vieta tarp vyrų).
Varžybos Rygoje pritraukė daug labai aukšto lygio sportininkų, kurie pasiekė nemažai tiek asmeninių rekordų, tiek nacionalinių šalių rekordų.

Vyrų asmeninėje įskaitoje nugalėjoJurijus Šmatko (Rusija) – 226,6 balai (STA - 6,38 min.; DNF -129 m, DYN -165 m), o tarp moterų pergalę šventė Irina Karina (Rusija) - 175,5 balai (STA -4,55 min. DNF -101 m, DYN -132 m). Komandų įskaitoje nugalėjo šeimininkų komanda „Free-diving.lv“.
Geriausi varžybų pasiekimai:
STA - 7 min. 31 sek (Ulfas Dextegenas; "Stockholm Apnea").
DNF – 137 m (Aleksejus Potapenka; "Free-diving.lv").
DYN - 181 m Martinas Wikstromas ("Stockholm Apnea").
Per varžybas dėl trumpalaikių sąmonės ir koncentracijos praradimų bei kitų techninių klaidų buvo neįskaityti net 18 rezultatų. Sportininkai kalbėjo, kad varžybų metu baseinų vanduo buvo labai šiltas, todėl dalyviai rungčių metu paprasčiausiai perkaisdavo.
Visų mūsų sportininkų asmeninės įskaitos rezultatai:
Vyrai. 8-oji vieta - J.Nesvatas: 133,3 balai (STA – 4,44 min. DNF – 53 m, DYN – 100 m ).
12-oji vieta - G.Žilinskas: 111,2 balai (STA – 4,31 min. DNF – 114 m (NR), DYN – 164 m (neįskaitytas) .
Moterys. 6-oji vieta – O.Špitaliova: 148,7 balai (STA – 2,56 min.; DNF – 87 m, DYN – 150 m (NR).
9-oji vieta – S.Kušnariova: 101,7 balai (STA – 3,01 min. (PB); DNF – 53 m, DYN – 78 m (PB).
Paaiškinimai: PB – (Personal Best) asmeninis rekordas, NR – (National Record) Lietuvos rekordas.
„Tokio lygio varžybos duoda didžiulę patirtį, o susiklosčiusios aplinkybės tik grūdina sportininkus, leidžia jiems pamatyti silpnas vietas ir padeda ruoštis kitiems startams. Lietuvoje netrūksta nardymo entuziastų, kurių talentams reikia tik truputį padėti atsiskleisti ir kuriems po to nebaisūs nei gyliai, nei povandeniniai toliai, nei pasauliniai laisvojo nardymo autoritetai. Kitų komandų atstovai, žinodami apie mūsų sportininkų bemiegę naktį, stebėjosi lietuvių pasirodymais ir sugebėjimais net ir tokiomis aplinkybėmis siekti rekordų.“ – komentavo komandos kapitonas G. Žilinskas.