Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
VDU Švietimo akademijos auditorijoje vykusioje LOA suvažiavimo eilinėje sesijoje dalyvavo 54 delegatai iš 120 asociacijai priklausančiųjų.
Suvažiavimo delegatus pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičūtė ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, profesorius Jūras Banys.
Suvažiavime taip pat dalyvavo LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, olimpiniai čempionai Romas Ubartas, Angelė Rupšienė ir Lina Kačiušytė, olimpietis Romualdas Bitė.
Suvažiavimo eilinės sesijos darbui vadovavęs LOA viceprezidentas Povilas Tamošauskas pasidžiaugė, kad į olimpinį judėjimą aktyviai įsijungė habilituotas fizinių mokslų daktaras J. Banys ir jam įteikė LOA dovaną bei knygą „Lietuvos tinklinis“, kadangi profesorius savo jaunystę praleido tinklinio aikštelėje ir buvo gero lygio žaidėjas.
Eilinėje sesijoje buvo aptarta LOA veikla 2019-aisiais ir numatytos 2020-ųjų veiklos gairės.
Pranešimą skaičiusi LOA direktorė Enriketa Prunskienė akcentavo, kad visi numatyti darbai buvo padaryti ir netgi viršyti, prieš kelis mėnesius buvo paminėtas LOA 30-metis, kurios atsiradimui impulsą davė LTOK.
LOA direktorė vardijo nuveiktus darbus: buvo surengti protmūšių konkursai LTOK organizuojamose Olimpinės dienos šventėse, LOA nariai aktyviai dalyvavo organizuodami tarptautinę 12-ąją Baltijos šalių sporto mokslo asociacijos konferenciją, vyko LOA įkūrimo 30-mečio konferencija, dalyvauta analogiškoje Latvijos olimpinės akademijos jubiliejinėje šventėje.
Buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos mokslininkų sąjunga ir Vilniaus kolegija.
Lapkričio 13–15 d. Nikosijoje (Kipras) vykusioje Europos olimpinių akademijų (EOA) 2-oje metinėje konferencija ir generalinėje asamblėjoje dalyvavo Klaipėdos universiteto prof. Asta Šarkauskienė, kuri buvo išrinkta į Olimpinio ugdymo komisiją.
Pranešėja plačiau kalbėjo apie kelis olimpinio ugdymo (iš keliolikos) renginius, kuriuos organizavo ir dalyvavo LOA direktoratas bei LOA tarybos nariai.
Tai - fizinio aktyvumo pratybos su III amžiaus universiteto studentais, Europos judėjimo savaitės renginiai, seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“, Graikijoje vykusi Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija, kur Lietuvai atstovavo Guoda Jonelytė ir Karolis Būdava, video konkursas tema „Mano sporto šaka. Prisijunk ir tu“, jaunimo stovykla „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“, Lietuvos studentų sporto festivalis, Klaipėdos universiteto Kūno kultūros katedros surengta tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Integralus kūno ir proto aktyvumas“, LOA sesija „Sportininkas kaip pavyzdys kitiems“.

LOA direktorė E. Prunskienė gyrė aktyvią LOA viceprezidento Algirdo Raslano bei dekanės Ramunės Žilinskienės veiklą tarptautinėje arenoje, LOA viceprezidentą profesorių Povilą Tamošauską, atliekantį didžiulį darbą, siūlant ir redaguojant LOA dokumentus, negailinčią patarimų Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentę Liną Kačiušytę.
LOA revizijos komisijos pranešimą perskaitė LOA revizijos komisijos pirmininkė Valentina Keraminienė, su 2019 m. akademijos biudžeto vykdymo apyskaita ir 2020 m. biudžetu supažindino LOA direktorė E. Prunskienė, su 2020 m. veiklos planu - LOA viceprezidentas prof. P. Tamošauskas. Vėliau suvažiavimo eilinė sesija patvirtino šias ataskaitas.
Kaip kalbėjo P. Tamošauskas, LOA veikla, kurią sudaro šešios sritys, labai plati - pradedant darželinukais ir baigiant veteranais.
„Mūsų pati stipriausia - olimpinio ugdymo veikla. Pirmą sykį LOA veikloje bus pagerbtas šviesaus atminimo profesorius Povilas Karoblis, Česlovo Garbaliausko iniciatyva bus rengiamas jo vardo konkursas „Už olimpinių idėjų sklaidą Lietuvoje“.
Mūsų veiklos programoje – daug įvairiausių renginių, projektų, naujų bendradarbiavimo sutarčių. Labai svarbus darbo baras – sporto mokslo veikla.
Sporto mokslo leidyba susiduria su nemažomis problemomis, dabar per metus LOA lėšomis išleidžiami vos du žurnalo „Sporto mokslas“ numeriai.
Ypač sumažėjo rašančiųjų sporto mokslo klausimais autorių ratas. Tai atsitiko todėl, kad universitetų dėstytojai, docentai neturi motyvacijos, kadangi dabar yra pakeistos pareigos ir jų publikacijų nebereikia, atliekant atestacijas“, - kalbėjo P. Tamošauskas.
Diskusijose dalyvavusi per. A. Šarkauskienė pasidalijo savo įspūdžiais iš Kipre vykusios Europos olimpinių akademijų antrąją generalinę asamblėją, K. Būdava – apie Graikijoje vykusią Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesiją.
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas prakalbo apie tai, kad jam liūdna, lyginant ankstesniąją LOA veiklą, kai jai vadovavo Povilas Karoblis, ir dabartinę, vadovaujamą Artūro Poviliūno: „Mūsų Olimpinė akademija jau ne ta, reikia imtis ryžtingų veiksmų, toliau negalima taip dirbti. Ateis Poviliūnas, neateis, bus – nebus. Nepaprastai sunku LOA direktoratui. Reikėtų surengti neeilinį LOA suvažiavimą ir suburti protingus, gerus ir norinčius dirbti žmones. Tokioje LOA, kokia yra šiandieną, aš nenoriu būti.“