Dvi dienas vyksiančiame renginyje dalyvaus žinomi pranešėjai iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos ir kitų šalių.
Lietuvos sporto universitetas (LSU) kartu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) bei Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) lapkričio 21–22 d. pirmą kartą Lietuvoje rengia Sporto forumą-tarptautinę mokslinę konferenciją „Sportininkų rengimo valdymas ir sportininkų darbingumą lemiantys veiksniai“. Dvi dienas vyksiančiame renginyje dalyvaus žinomi pranešėjai iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos ir kitų šalių.
„Džiugu, kad pirmą kartą Lietuvos sporto universiteto rengiamame Sporto forume, skirtame LSU 85-mečiui paminėti, garsūs užsienio sporto srities atstovai bei mokslininkai visuomenei pristatys sportininkų treniravimo, sporto etikos, psichologijos, sporto ir sveikatinimo ekonominio indėlio aktualijas bei naujoves”, – teigė LSU mokslo prorektorius prof. dr. Edmundas Jasinskas.
Tarptautinės sporto organizacijos ICCE prezidentas John Bales aptars pastaruoju metu itin karštą temą – treniravimo etiką, dr. Sergio Lara-Bercialis iš Didžiosios Britanijos pasidalys tarptautinio projekto iCoachKids patirtimi – supažindins ne tik su sportininkų treniravimo metodikomis, bet ir kaip į treniruotę įtraukti vaikus. Dr. Nadja Walter iš Vokietijos akcentuos psichologinio pasirengimo svarbą sportininkams, dr. Paulas Downwardas iš Didžiosios Britanijos – sporto poveikį sveikatai ir ekonomikai. Henrikas Brandtas iš Danijos analizuos, kaip tinkama aplinka veikia sporto sektoriaus augimą.

Penktadienį Sporto forumą pratęs Lietuvos sporto universitete jau dešimtą kartą vyksianti tarptautinė mokslinė konferencija „Sportininkų rengimo valdymas ir sportininkų darbingumą lemiantys veiksniai“. Joje daugiausia dėmesio bus skiriama praktiniams treniravimo klausimams. „Tikimės, kad patyrusių lektorių pranešimai bus naudingi mūsų sporto bendruomenei – sporto federacijų atstovams, treneriams, kūno kultūros mokytojams. Šiųmetės konferencijos naujovė – vaizdo konferencija su garsiu sporto mokslininku Genadijumi Sokolovu, šiuo metu JAV penkiakovės federacijoje kuruojančiu mokslinius tyrimus. Jis kalbės apie plaukikų treniruočių krūvių modeliavimą“, – sakė LSU doc. dr. Aurelijus Kazys Zuoza.
Lektorius Bjornas Haraldas Olstadas, dirbantis su Norvegijos aukščiausio lygio plaukikais, aptars plaukimo biomechanikos subtilybes. Prof. habil. dr. Antanas Skarbalius kalbės apie šiuolaikinių technologinių priemonių taikymą sportininkų krūvių kontrolei. LSU tyrimus apie griaučių raumenų ir sausgyslių adaptaciją fiziniam krūviui pristatys prof. dr. Sigitas Kamandulis.