Lietuvos kyudo federacijos organizuotame renginyje dalyvavo sportininkai iš Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos.
Varžyboms teisėjavo pirmojo Europos čempionato laimėtoja Connie Brandl-Hoff iš Vokietijos, turinti penktą meistriškumo kategoriją „Dan“ ir Renshi instruktorės laipsnį. Renginį savo apsilankymu pagerbė Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki ir ambasadoriaus asistentė. Ambasadorius pasveikino varžybų dalyvius bei įteikė Lietuvos kyudo federacijos nariams sertifikatus, patvirtinančius „Dan“ gavimą šių metų liepos mėnesį Poznanėje vykusių egzaminų metu.
Varžybos vyko bendroje vyrų ir moterų grupėje. Buvo laikomasi Tarptautinės kyudo federacijos taisyklių - šaudoma į 36 cm skersmens taikinį iš 28 m atstumo. Komandų rezultatai buvo skaičiuojami po 36 šūvių (3 dalyviai po 3 kartus po 4 šūvius). Šešiolika geriausius rezultatus komandinėse varžybose parodžiusių lankininkų dalyvavo asmeninėse varžybose, kurios vyko dvikovų principu po 2 šūvius.
Baltijos jūros šalių čempionato komandinių varžybų nugalėtojai ir prizininkai:
I vieta Alster Dojo komanda iš Vokietijos (Alexanderis Baueris, Stefanie Kommnick, Connie Brandl-Hoff)
II vieta Tametomo komanda iš Lenkijos (Bogdanas Mytnikas, Radoslawas Sosinskis, Krzysztofas Haczekas)
III vieta Tengukai komanda iš Lenkijos (Marta Kotecka, Blanka Tomaszewska, Rafalas Stasikas)

Baltijos jūros šalių čempionato asmeninių varžybų nugalėtojais ir prizininkais tapo:
I vieta Stefanie Kommnick iš Vokietijos
II vieta Bogdanas Mytnikas iš Lenkijos
III vieta Denisas Ugriumovas iš Latvijos
Lietuvos kyudo čempionato nugalėtoja tik po keturių papildomų šūvių tapo Aurelija Vosylė, antras liko Kipras Išora, trečiąją vietą užėmė Vitalijus Bertašius. Teisėjos sprendimu už gražiausią šūvių atlikimą Stiliaus prizas buvo įteiktas .Išorai.
Lietuvos kyudo čempionate antrąją vietą iškovojęs ir Stiliaus prizą laimėjęs K. Išora sakė „Daliai šiuolaikinių lankininkų kyudo yra sportas, kur siekiama surinkti maksimalų taškų skaičių. Visgi manau kad svarbiau yra siekti “seisha seichu”, tai reiškia “teisingas iššovimas yra teisingas pataikymas”, kitaip tariant, kai šūvio technika yra teisinga, strėlė pataiko į taikinį.“
Kyudo – šaudymas japonišku lanku. Tai vienas seniausių ir gilias tradicijas išsaugojusių Rytų kovos menų. Pagrindinis kyudo tikslas yra “shin-zen-bi” būsena, kas reiškia “tiesą-kilnumą-grožį”. Kai lankininkas atlieka teisingą šūvį (tiesa), vadovaudamasis doros dvasia ir teigiamu požiūriu į visus žmones ir daiktus (kilnumas), gimsta nuostabus šūvis (grožis).
Lietuvoje kyudo pradėtas praktikuoti 2009 metais, šiais metais švenčia 10 metų jubiliejų.