Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų
Rungtyniavo įvairaus amžiaus sportininkai. Vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai bėgo 300 m, pradinių klasių moksleiviai – 500 m, o vyresnio amžiaus sportininkai ir veteranai – 1000 m nuotolį.
P.Karoblio auklėtinis, praeityje puikus bėgikas, o dabar Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas, organizuojantis taurės varžybas, į Biržus atvežė pilną mašiną dovanų.
Visiems dalyviams, įveikusiems distancijas, buvo įteikti specialiai toms varžyboms pagaminti medaliai, o nugalėtojams ir prizininkams – 40 LAA rėmėjų „Stiklita“ prizų.
Sportininkams vėl buvo dosnus bendrovės „Naradava“ direktorius Aloyzas Grigalis, nepagalėjęs 8 didelių dėžių rudens obuolių, o LAA rėmėjas Rokiškio sūris - savo produkcija.
Biržų šaulių sąjunga visus vaišino koše ir karšta arbata.
Savo darbais buvo pasiskirstęs Biržų kūno kultūros ir sporto centras, vadovaujamas direktoriaus Sigito Mitrochino. Plušo darbuotojai, treneriai, auklėtiniai.
Vieni teisėjavo, kiti prie starto linijos rikiavo bėgikus, treti nuo mažųjų dalyvių nuiminėjo starto numerius ir baigusiems distancijas kabino medalius.
Visas varžybas nuo jų pradžios iki pabaigos stebėjo Biržų r. meras Vytas Jareckas ir Povilo Karoblio dukra Dalia Karoblytė-Aleksė su vyru Liutauru Aleksa, rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Kiek vėliau į varžybas atvyko LAA prezidentas Danielius Kuprys.
Šviesaus atminimo P.Karoblio dukra, dantų technikė D. Aleksė ypač džiaugėsi, kad jos tėvas nėra užmirštas ir taip gražiai gimtinėje prisimenamas bei pagerbiamas.
Praeityje P. Karoblis buvo puikus lengvaatletis, ėjikas ir slidininkas, vėliau tapo geru treneriu ir įžymiu sporto mokslininku.
„Nors prabėgo vieneri metai nuo tėčio mirties, tačiau jo man labai trūksta ir yra ypač jautru. Prieš šias varžybas naktį negalėjau ramiai miegoti, varčiausi nuo vieno šono ant kito, labai džiaugiuosi, kad tėtis nėra užmirštas. Girdžiu daug gražių atsiliepimų apie savo tėtį, kuris su mama buvo dideli bėgimo puoselėtojai, jam paskyrė savo gyvenimą. Aš taip pat mėgėjiškai pabėgioju, tarsi tęsiu tėvų tradiciją. Biržų pilies kieme matydama tiek daug gražaus jaunimo, neabejoju, kad dauguma jų, kaip ir mano tėvai, savo gyvenimą tikrai susies su sportu“, - sakė D. Aleksė.
Rajono meras V. Jareckas akcentavo, kad biržiečiams labai svarbus šių įžymių kraštiečių, daug prisidėjusių prie sporto populiarinimo, atminimas.
„Matydamas tokią gražią bėgikų šventę ir tiek daug apdovanojimų, tikrai tikiu, jog kitąmet Biržų pilies kieme turėtų susirinkti 700 arba net iki 1000 sportuojančio jaunimo. Kitąmet įsteigsime ir savivaldybės prizą – galbūt, masiškiausiai varžybose dalyvavusiai komandai, jauniausiam ar vyriausiam bėgikui. Šiemet varžybose turėjo dalyvauti mūsų kaimynai latviai, tačiau jie kažkodėl atsisakė. Renginyje vangiai dalyvavo rajono mokyklos, kuriose mokosi 3 tūkst. mokinių, todėl kitąmet jas raginsime aktyviau įsilieti į šią bėgikų šventę. Šiose masinėse varžybose mūsų įžymiems krašto žmonėms atminti reikėtų pakviesti dalyvauti ir mūsų organizacijas. Pavyzdį galėtų parodyti mūsų savivaldybės darbuotojai, kuriems tikrai nebūtų sunku įveikti 500 m ar 1000 m nuotolius.
Biržuose sportinį kelią pradėjo daug įžymių žmonių, bet dabar didelį poveikį daro išmaniosios technologijos, kurios sportą stengiasi nustumti į antrą planą.
Stengdamiesi plėtoti fizinį aktyvumą, su Lengvosios atletikos asociacija, galbūt, organizuosime ir daugiau renginių.
Artimiausi metu priimsime sprendimą dėl sporto komplekso su plaukimo baseinu statybos“, - kalbėjo meras V. Jareckas.

Pačius jauniausius dalyvius, kad jie nepasiklystų, į trasą išlydėdavo priekyje važiavęs dviratininkas. Tarp jų - ir KKSC direktoriaus S. Mitrochino sūnus, dziudo imtynininkas Marijus Mitrochinas, Baltijos šalių jaunučių šuolių į tolį čempionas Arnas Sapatka.
Bėgikus į startą kviesdavo vilnietis Borisas Gilevskis, starterio karjerą pradėjęs dar 1973-iaisiais. Pats jaunystėje aktyviai sportavęs ir bėgiojęs 100 m nuotolį, jis atkreipė dėmesį į tai, kad kaimo vietovių vaikai yra fiziškai stiprūs ir be jokių treniruočių gana neblogai bėga.
Pirmąją nugalėtoja tapo Biržų lopšelio-darželio „Genys“ auklėtinė, penkerių metų Elija Žukaitė, greičiausiai įveikusi 300 m nuotolį. Jos pergalę matė ir šio darželio auklėtoja Sandra Einorienė, kuri sakė, kad varžybose dalyvavo 17 jų auklėtinių bei keturios darželio grupės – iš viso apie 70 vaikų.
„Mes atėjome pėsčiomis, tie 2 km niekam neprailgo. Vaikai žinojo, kad į namus grįš su medaliais. Darželyje juos stengiamės auginti sveikus. Tam turime sąlygas: yra salė, futbolo aikštynas, dirba sporto mokytoja Dalia Kurklienė. Varžybose gerai pasirodė ne tik E. Žukaitė, bet ir ketverių metukų Patricija Visockaitė bei Povilas Palvys“, - sakė S. Einorienė.
Sunku spręsti, ar greitakojė „Genio“ mergaitė E. Žukaitė taps bėgike, nes ji lanko šokių pratybas. Varžybose dalyvavo ir jos brolis, „Aušros“ pagrindinės mokyklos ketvirtokas Simonas Žukas, lankantis dziudo pratybas ir mėgstantis žaisti kvadratą.
Vyriausiųjų grupėje 1000 m distancijoje visas pralenkė vyriausia tarp bėgikių „Jonas maratonas“ dalyvė, 32-erių Laura Dževečkienė.
„Sportuoju ištisus metus. Kai dalyvauju tokių trumpų distancijų varžybose, specialiai joms nesirengiu. Lapkričio 10 d. Pakruojo dvare vyks 10 km nuotolio varžybos, tai joms jau reikės rimčiau rengtis“, - finišavusi kalbėjo L. Dževečkienė.
2005-aisiais ji baigė Biržų Petro Poškaus Pačeriaukštės pagrindinę mokyklą ir varžybų informatorius, tos mokyklos direktorius Audris Vidulis, kuris treniravo ir šią bėgikę, paskelbė, kad 800 m distancijoje iki šiol dar nėra pagerinti jai priklausantys mokyklos ir rajono rekordai.
Vaikinų grupėje dideliu pranašumu 1000 m nuotolį greičiausiai įveikė Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos dvyliktokas Laurynas Tamulynas, lankantis lengvosios atletikos treniruotes.
Mėgstamiausia sportininko distancija – 1500 m, kurioje jis yra jau pelnęs nemažai apdovanojimų. Lauryno treneris – šių varžybų vyr. teisėjas Viktoras Bogamolovas.
„Treniruotis tenka važinėti į Biržus iš Vabalninko– 25 km. Turiu savo automobilį ir vairuotojo pažymėjimą, todėl neiškyla jokių problemų - po pamokų triskart per savaitę važinėju treniruotis. Turėjau stiprių varžovų, tačiau už juos labiau norėjau nugalėti. Kitąmet baigsiu gimnaziją, norėčiau studijuoti sporto vadybą“, - savo planais pasidalijo L. Tamulynas.
Varžybose jėgas bandė ir du Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazistai Matas Vilimas ir Tadas Palilionis, kuriuos į varžybas savo mašina atsivežė didelis bėgimo entuziastas mokytojas ir treneris Zenonas Balčiauskas.
Jie visi į namus grįžo su prizais: veteranų varžybas laimėjo treneris, o jo auklėtiniai savo grupėse užėmė antrąsias vietas.
„Praėjusiais metais šiose varžybose pavyko nugalėti, o šiemet 500 m distancijoje užleidau pozicijas ir buvau antras. Reikės daugiau treniruotis“, - sakė šeštą klasę lankantis M. Vilimas.
Po ilgesnės pertraukos vėl rungtyniavo 83-ejų vilnietis Petras Janulionis, kuris veteranų grupėje bėgo 1000 m distanciją.
„Aktyviai jau nebesportuoju, dėl savo sveikatos minu dviračio pedalus ir du-tris kartus per savaitę lankau vandens parką, kur plaukioju. Mano aktyvųjį sportą stabdo sąnarių skausmas ir širdies problemos. Tačiau Biržai – mano gimtinė, negalėjau atsispirti pagundai neatvažiuoti į Biržus ir dalyvauti varžybose“, - sakė P. Janulionis.
Jis finišavo kartu su Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos devintoku Ugniumi Vaičekausku iškėlęs rankas.
Kai Petras sužinojo savo rezultatą, tik nusišypsojo ir tarė: „Anksčiau tokiu rezultatu įveikdavau dukart ilgesnį nuotolį, o dabar metai jau ne tie, nesu greitas“...
P. Janulionis buvo vyriausias varžybos dalyvis, ir LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas jį apdovanojo specialiu prizu. Kaip ir ankstesniais metais, Petras dainuoja trijuose ansambliuose ir šoka dvejuose kolektyvuose.
Kitose bėgikų amžiaus grupėse dar nugalėjo kupiškietė Ugnė Vinikaitė, biržietės Vytautė Gasiūnaitė, Simona Murauskaitė, Vakarė Kastickytė, biržiečiai Simas Galinis, Ovidijus Remeika, Oskaras Radzevičius, Eivydas Dūda, Dovydas Murauskas ir Arnas Adukauskas.
„Tai pirmieji sportininkų medaliai, tačiau tikrai ne paskutiniai. Reikia treniruotis daug ir tų apdovanojimų tikrai bus“, - per mikrofoną kalbėjo varžybų informatorius A. Viduolis.
Gausiausiai varžybose dalyvavo Kaštonų pagrindinės mokyklos komanda, kuri buvo apdovanota specialiu LLA prizu.
Tai buvo priešpaskutinės LAA varžybos šiemet. Lapkričio 8 d. Svėdasuose, Šimonių girioje bus rengiamas pėsčiųjų žygis „Algimanto apygardos partizanų takais“ .