Antrose rungtynėse iš eilės sugebėję iš duobės pakilti Lietuvos krepšininkai pralaimėjo prancūzams ir liko už pasaulio čempionato ketvirtfinalio borto.
Kinijoje vykstančio pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo etapo L grupės rungtynėse šeštadienį Lietuvos rinktinė 75:78 (14:26, 26:24, 15:14, 13:21) pralaimėjo Prancūzijos ekipai.
Po šios nesėkmės Lietuvos krepšininkai prarado viltis patekti į planetos pirmenybių ketvirtfinalį.
Tiesa, mūsų šalies delegacija pateikė oficialų protestą FIBA organizacijai dėl teisėjų darbo šio susitikimo metu. Rungtynių komisaras informavo, kad šis skundas bus nagrinėjamas skubos tvarka ir atsakymą turėtų paskelbti sekmadienį ryte ar po pietų.
3-iąją rungtynių minutę lietuviai pirmavo 6:4 ir tai buvo paskutinis kartas iki ketvirtojo kelinio, kuomet jie buvo priekyje. Rudy Goberto ir Evano Fournier vedami prancūzai pirmajame kėlinyje įgijo 14 taškų persvarą (26:12). Antrajame kėlinyje mūsiškiai kelis kartus sumažino atsilikimą iki penkių taškų, o aikštėje vyko kieta kova. Po vieno iš susidūrimų Prancūzijos krepšininkai buvo nubausti technine pražanga, o Mantas Kalnietis - nesportine. Prieš didžiąją pertrauką prancūzai susigrąžino dviženklį pranašumą (50:40).
Po taiklių tolimų metimų Prancūzijos rinktinė trečiajame kėlinyje įgijo rekordinę persvarą - 59:42. Vis dėlto lietuviai kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 9 taškų (54:63).
Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos komandos lyderio vaidmens ėmėsi M. Kalnietis. Po eilinio jo prasiveržimo prancūzų persvara aptirpo iki 4 taškų (63:67). Vėliau lietuviai puikiai darbavosi gynyboje, o po Luko Lekavičiaus tritaškio išsiveržė į priekį 69:68. Po sudėtingo Jono Mačiulio tritaškio lietuviai pirmavo 72:70, bet tuo pačiu atsakė ir Nando de Colo (72:73).
Paskutinėmis minutėmis vyko tikra drama, klaidas keitė rezultatyvios atakos ir rezultatas keitėsi nežymiai. Likus žaisti 52 sek., E. Fournier vėl išvedė prancūzus į priekį (76:74). J. Valančiūnas tuomet pataikė tik vieną baudos metimą. Po netaiklaus antrojo baudos metimo prancūzas R. Gobertas kamuolį numušė palietęs lanką, tačiau teisėjai taisyklių pažeidimo neįžvelgė. Vėliau N. de Colo pelnė tu taškus, o paskutinis J. Mačiulio tolimas metimas skriejo pro šalį.
Lietuvos rinktinei 18 taškų pelnė Jonas Valančiūnas (8 atk. kam.), 12 - Mantas Kalnietis, po 10 - Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius, 8 - Edgaras Ulanovas, 7 - Domantas Sabonis, po 5 - Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis. Arnas Butkevičius, Renaldas Seibutis ir Mindaugas Kuzminskas taškų nepelnė, o Rokas Giedraitis nežaidė.
Prancūzijos komandoje 24 taškus surinko Evanas Fournier, 21 Nando de Colo, 12 - Nicolas Batumas.
Lietuvos krepšininkai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16-14), bet dažniau klydo (12-9). Prancūzai tiksliau atakavo ir iš dviejų taškų zonos (49 proc. - 44 proc.) ir iš trijų taškų ribos (39 proc. - 26 proc.).
Prancūzijos rinktinės sąskaitoje - keturios pergalės ir nei vienos nesėkmė. Ji, kaip ir Australija, užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Lietuvos ir Dominikos Respublikos rinktinės turi po dvi pergales ir pralaimėjimus.
Antrąjį etapą Lietuvos rinktinė užbaigs pirmadienį rungtynėmis su Dominikos Respublikos komanda.
Nepatekusi į pasaulio čempionato ketvirtfinalį Lietuvos rinktinė prarado galimybę jau šiame turnyre iškovoti kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.
Pasaulio čempionate kovojama dėl septynių olimpinių kelialapių. Tiesa, olimpiniai kelialapiai bus atiduoti ne septynioms aukščiausias vietas užėmusioms komandoms, o paskirstyti pagal žemynus. Olimpinius kelialapius per pasaulio čempionatą iškovos po dvi geriausias Europos ir Amerikos bei po vieną geriausią Afrikos, Azijos ir Okeanijos komandą.
Tad jei nė viena kurio nors žemyno komanda nepateks net tarp šešiolikos stipriausiųjų, geriausia to žemyno rinktinė vis tiek pelnys olimpinį kelialapį.
Dėl paskutinių keturių kelialapių krepšininkai 2020 m. vasaros pradžioje kovos atrankos turnyre. Jame dalyvaus 24 komandos, kurios bus suskirstytos į keturias grupes. Jų nugalėtojai pateks į olimpines žaidynes.
16 vietų į atrankos turnyrą bus per pasaulio čempionatą. Čia jau nebus paisoma geografijos. Dar aštuonios komandos gaus vardinius kvietimus. FIBA pati pasirinks po dvi rinktines iš kiekvienos zonos (Europos, Amerikos, Afrikos bei Azijos ir Okeanijos).