Tradiciniame Vilniaus sporto festivalyje vyko „Fitness Challenge“ turnyras. Jame varžėsi 100 stipriausių šalies jėgos ir ištvermės sportininkų.
Saulėtą ir karštą paskutinę vasaros dieną sostinės Lukiškių aikštėje tęsėsi tradicinis Vilniaus sporto festivalis. Antrąją festivalio dieną visi renginio dalyviai ir svečiai galėjo pasisemti neįkainojamų žinių ir padiskutuoti su sporto, medicinos ir sveikatingumo specialistais „Active Training“ pranešimų zonoje.
Lektoriai ir pranešimų zonos ambasadoriai papasakojo apie taisyklingą judėjimą, mitybos programų madą ir netgi žalą. Jie pasidalino įžvalgomis apie sveiką gyvenseną ir sveikos gyvensenos įpročius, pasaulines mitybos tendencijas bei naujausias sveikatos technologijų tendencijomis.
Didelio dėmesio tradiciškai susilaukė Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas. Jis nusprendė savo pranešimą skaityti ne tam skirtoje zonoje, kur itin kepino saulė, o pavėsyje po medžiais. Apie kvėpavimo ypatybes, technologijų ir sėdimo darbo žalą papasakojęs D. Barkauskas vėliau keliolika minučių diskutavo su lankytojais ir atsakė į jų klausimus.
„Žmogus yra sutvertas toks, kad nuolat stebėtų aplinką. Niekas nesako, kad technologijomis naudotis nereikia, bet pusvalandį pasėdėję prie telefono ekrano ar kompiuterio, padarykite pertraukėlę ir pasižvalgykime aplink“, - pavyzdį pateikė D. Barkauskas, kuris sėdėjimą pavadino „moderniu rūkymu“.
Sveikatingumo mokyklos „Active Training“ mokymų programų vadovė dr. Simona Pajaujienė papasakojo apie naujoko iššūkius pradedant fizinio aktyvumo kelią ir #BeActive“ projekto idėją bei galimybes Lietuvoje. Mitybos specialistas Artūras Sujeta skaitė pranešimą apie sporto mitus ir mitybos teorijas. Žmonės galėjo išgirsti vertingą informaciją apie racionalius ir neracionalius sprendimus renkantis sveikatingumo strategijas.
Profesorius Albertas Skurvydas papasakojo apie tai, ar gali šiuolaikinis žmogus išgyventi be fizinio aktyvumo. Po šios paskaitos ne vienas žmogus galėjo susirūpinti savo sveikata ir pasižadėjo sau skirti daugiau dėmesio. Tuo tarpu asmenis treneris Audrius Kalvaitis kalbėjo apie sporto priklausomybę ir aiškinosi ribas, nuo kurios sportuojant galima sau pakenkti.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistė Jurgita Šaulytė detaliai paaiškino vandens svarbą paprastiems žmonėms ir sportuojantiems. Vėliau vyko diskusija su sporto klubų vadovais apie sporto ir sveikatingumo rinką Lietuvoje.
Sekmadienį „Active Training“ pranešimų zonoje vėl bus galima gilinti savo žinias. Paskutinę Vilniaus sporto festivalio dieną nuo 11.30 prasidės pranešimų sesija. Joje bus Sostinės krepšinio mokyklos inicijuota diskusija apie profesionalaus sportininko kelią. J. Girskio stuburo gydymo fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Rūta Burzdžienė atkreips dėmesį į vaikų kūno formavimąsi bei netaisyklingos laikysenos pavojus. Taip pat vyks diskusija apie tai, kaip nepasiekiamus tikslus paversti pasiekiamais. Tarp svečių bus viena geriausių Lietuvos kovotojų Julija Stoliarenko. Apie išmanią sveikatą papasakos Marius Šilenskis, apie kūno sandarą ir judėjimą kalbės Tomas Pavlovas, o kūno sudėtį ir svorį - Eimantė Jackūnaitė.
Šeštadienį toliau tęsėsi sporto ir sveikatingumo klubų mugė, kur visi, ypač vaikai, gali rasti norimą pramogą ar būrelį naujiems mokslo metams.
Sekmadienį „Sosdinės dienų“ lankytojai ir sporto mylėtojai galės stebėti linijinių šokių festivalį, įvairių šokių studijų pasirodymus, dalyvauti intervalinėse treniruotėse. Festivalį vainikuos štangos spaudimo varžybos su Ironvytu.

Festivalio scenoje ir turnyrų zonoje šeštadienį vyko įvairios treniruotės bei intriguojantis „Fitness Challenge“ turnyras. Jame varžėsi 100 stipriausių šalies jėgos ir ištvermės sportininkų. Neįtikėtiną valią ir jėgą demonstravę sportininkai sužavėjo visus į Lukiškių aikštę susirinkusius žiūrovus.
Pirmą kartą surengtame turnyre dalyviai kovą pradėjo 13 valandą, o paskutinę rungtį finalininkai baigė 21 val. 80 vyrų ir 20 moterų varžybas pradėjo bėgimo su kliūtimis rungtimi. Čia sportininkams reikėjo nubėgti tris ratus aplink Lukiškių aikštę su 10 kg liemene (moterims - 5 kg), o trasoje dar teko įveikti ir kliūtį - 2,5 m aukščio sienelę. Šioje rungtyje dominavo Julijus Jaloveckas („Funkcinių treniruočių studija“) ir Julija Kliukienė („Re.Formatas“).
Vėliau sportininkams teko su treniruokliais irkluoti 2000 m (moterims - 1750 m) ir atlikti kuo daugiau štangos atkėlimų nuo žemės („deadlift“). J. Jaloveckas buvo nepralenkiamas ir šioje rungtyje, o tarp moterų geriausiai pasirodė Ramunė Miliauskaitė („Energy Gym“).
Trečioje rungtyje dalyviams teko šokinėti ant dėžių ir kilnoti svorius. Šioje rungtyje tarp vyrų geriausiai pasirodė Mantas Dumašius („CrossFit Laisvė“), o tarp moterų - R. Miliauskaitė.
Po šių trijų rungčių 20 stipriausių sportininkų - 14 vyrų ir 6 moterys - pateko į finalą, kuriame ir paaiškėjo stipriausi šalies sportininkai. Po ilgos dienos paskutinėje rungtyje stipriausių dalyvių laukė tikras išbandymas - „Thruster“ ir „Burpees“ junginys. Sportininkams reikėjo iškelti štangą, o vėliau ją peršokinėti su atsispaudimais. Dalyvių laukė trys serijos (21-15-9 kartai). Visi finalo dalyviai atidavė visas jėgas ir savo pasiaukojimu susilaukė didelių žiūrovų ovacijų.
Paskutinėje rungtyje taškai dvigubinosi, bet netikėtumų buvo išvengta. Paskutinę rungtį vyrų tarpe laimėjo ir „Lithuanian Fitness Challenge“ čempionu tapo Julius Jaloveckas. Jis iš viso surinko 7 baudos taškus ir įtikinamai pranoko visus konkurentus.
Susumavus visus rezultatus, antrąją vietą užėmė M. Dumašius (24 b. tšk.), o trečiąją - Mantas Grikšas („Brasa CrossFit“, 29 b. tšk.). Stipriausiųjų penketuką užbaigė Lukas Kirilovas („Re.Formatas“, 35 b. tšk.) ir Mantas Naujokas („Brasa CrossFit“, 47 tšk.).
Moterų finale įspūdingą pasirodymą surengė „Lithuanian Fitness 2019“ čempione tapusi R. Miliauskaitė. Ji užduotį įveikė per 5 min. 23 sek. ir artimiausią varžovę aplenkė daugiau nei 3 min. Iš viso ji surinko 9 baudos taškus.
„Jaučiuosi nerealiai. Man yra euforija, kai atiduodi visą save ir sugebi laimėti, - po varžybų džiaugėsi R. Miliauskaitė. - Netikėtumas man buvo sienelė pirmoje rungtyje, kurios net nebuvau bandžiusi. Visi kiti pratimai buvo įprasti, bet jų komplektacija mane nustebino. Nebuvo labai didelio varžybinio jaudulio, bet pati šventė buvo „super“. Buvo be galo linksma. Turėjau puikų laiką, viskas įvyko be priekaištų. Kiek stebiu merginas, kurios pradėjo dalyvauti tokiose varžybose anksčiau, tai matau, kaip jos auga. Todėl konkurencija kasmet turėtų augti“.
Antrąją vietą užėmė Justė Tuskaitė (FTS, 16 b. tšk.), trečiąją - Viltė Sokaitytė („Amber CrossFit“, 21 b. tšk.). Ketvirtoje pozicijoje liko Eglė Matusevičiūtė (26 b. tšk.), penktoje - Radvilė Žilinskaitė (27 b. tšk.).
Šio turnyro organizatorius Vaidotas Kviklys prisipažino, kad renginys pavyko puikiai. Žmonės susipažino su šiuo sportu, susidomėjimas buvo didelis, turnyras buvo transliuojamas internetu, visi Vilniaus sporto festivalio svečiai galėjo stebėti veiksmą ne tik gyvai, bet ir didžiuliame ekrane.
„Jausmas labai geras. Aišku, aš esu labai savikritiškas, todėl sakiau, kad pirmas blynas yra geras, bet kiek prisvilęs. Tačiau dabar matau pačius geriausius atsiliepimus, komentarus. Visi pabrėžė, kad tai buvo pats geriausias renginys mūsų šalyje. Mes nesilygiuojame į pasaulinius renginius, bet norėjome užkelti kokybinę kartelę tokią, kad visiems būtume pavyzdys. Nenoriu nieko prisižadėti, bet jeigu organizuosime kitą „FItness Challenge“ turnyrą, tai jis bus dar įspūdingesnis ir patrauklesnis. Užkeltą kartelę sieksime kelti dar aukščiau“, - įspūdžiais dalinosi V. Kviklys.
Apie tokių turnyrų naudą pabrėžė ir R. Miliauskaitė. Ji išskyrė unikalią galimybę pabendrauti ir pasivaržyti sportininkams ir treneriams iš skirtingų Lietuvos miestų bei klubų.
„Be abejo, tokie renginiai reikalingi. Jie labai suvienija žmones. Čia visos bendruomenės susijungia, susibendrauja įvairių Lietuvos miestų sportininkai. Vien dėl to labai smagu“, - pridūrė R. Miliauskaitė.
Vilniaus sporto festivalį organizuoja VšĮ „Sveikas miestas“.