LTPS atvirame laiške Švietimo, mokslo ir sporto ministrui nerimauja, kad sporto sistema griaunama, o sporto pinigai gali atitekti švietimo sričiai.
Lietuvos trenerių profesinė sąjunga išplatino jos pirmininko Kastyčio Pavilonio pasirašytą atvirą laišką Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrui:
„Po nesėkmingo pasirodymo 1996 metais olimpinėse žaidynėse Atlantoje buvo įkurtas LOSC, jo veikla buvo nukreipta piramidės principu: sporto mokyklos (centrai), olimpinė pamaina ir olimpinės rinktinės. Toks modelis pasiteisino, pasiekti geri rezultatai. Įvertinus nedidelius finansinius ir žmogiškuosius resursus, tapome viena produktyviausių valstybių pasaulyje Į mūsų olimpiečių centralizuotą rengimą atkreipė kitų valstybių sportinės organizacijos ir sukūrė centralizuotus sporto centrus.
Pas mus pradėta griauti šią sistemą, pavadinus Lietuvos sporto reorganizacija. Pirmiausia eliminavo olimpinės pamainos ir rezervo rengimą, kurioje būdavo iki 200 talentingų, perspektyvių sportininkų.
Per olimpinį ciklą LOSC pastoviai parengdavo į olimpines ir nacionalines rinktines naujus atstovus. Toks papildymas leisdavo kiekvienoje olimpiadoje turėti pastoviai 65-75 olimpiečius, kurie džiugindavo šalį 4-6 medaliais. Dar prasidėjus likvidavimo (reorganizacijos) procesui, šalies treneriai ne kartą žiniasklaidos priemonėmis, raštais į LR Vyriausybę, Seimą, KKSD, susitikimuose su ministrais, stengėsi atkreipti dėmesį. Deja buvome neišgirsti, o dabar jau skiname karčius vaisius. Tai parodė Europos sporto žaidynės, Europos olimpinis festivalis bei prasidėjęs olimpinių normatyvų vykdymas Tokijo olimpinėms žaidynėms.
Sportas, daugiausiai reprezentuojantis mūsų valstybę ir labiausiai matoma gyvenimo sritis, suteikiantis gyventojams didelį džiaugsmą ir pasididžiavimą sava šalimi. Maža valstybė, atgavusi Nepriklausomybę, puikiai per sportą reprezentuoja savo valstybę. Kas gali paneigti, kad per Darbo partiją, kuri delegavo savo atstovą į KKSD, priešiškos mums valstybės institucijos numatė sunaikinti ryškiausiai per sportą reprezentuojančią Lietuvos kraštą gyvenimo sritį?
Sumanymas įjungti Kūno kultūros ir sporto departamentą į ŠMM sudėtį, matome neduoda realios naudos, nes tolesnę neigiamą, galimai nusikalstamą, veiklą toliau vykdo buvusio KKSD vadovybė, tęsia sureguliuotos sporto sistemos griovimą. Ypač gerai pasimatė, kai vietoje KKSD Fondo atsirado prie ŠMSM sporto fondas, kurio veikla mums treneriams ir sporto organizatoriams yra nevisai suprantama.
Visi numatyti Fondo lėšų paskirstymo terminai seniai pratęsti, laukiame kada bus paviešinti. Jau praėjo daugiau kaip pusmetis, kai sporto organizatoriai vykdė numatytus 2019 metams renginius. Tai ilgalaikiai, tęstini renginiai, kuriuos teko vykdyti skolintomis ar net nuosavomis lėšomis. Kas kompensuos jau panaudotas lėšas renginių vykdymui?

Mums nesuprantama, kokiu principu sudaryta ekspertų grupė, neaišku kokią dalį sudaro sporto specialistai ir kodėl jų sąstatas neviešinamas
Ypatingai mus neramina, svarbūs mūsų šalies sportiniai – patriotiniai renginiai, kaip bėgimas „Baltijos kelias“, Partizanų pagerbimo šventė Lazdijuose, eliminuoti iš finansuojamų programų. Kas suteikė tokią teisę niekinti mūsų tautos istoriją, patriotiškiausius mūsų krašto žmones paaukojusius savo gyvybes už mūsų laisvę, už Nepriklausomybę?
Kokiu pretekstu nefinansuojamos Lietuvos jaunučių žaidynės, sporto talentų paieška nacionalinėms rinktinėms ir kiti svarbūs Lietuvos sportui renginiai? Ir kas už tai atsakys? Atsakomybę perkels „ekspertų“ grupei ar dar kažkam?
Ir kas gali paneigti, kad sporto fondo lėšos nebus nukreiptos švietimo problemoms spręsti - kuriamos mokytojų rengimo programos skatinimui, darželių ar mokyklos renovacijai.
Mes reikalaujame, kad sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymas bei principai būtų peržiūrimi naujai sudarytos iš kitų kompetentingų sporto darbuotojų, bei įvertinta dabartinių ŠMSM sporto darbuotojų veikla.
Deklaruoti skaidrumo ir viešumo principai, įjungus KKSD į ŠMSM kažkaip tapo padengti slaptumo uždanga. Kaip ir visa šalies sporto strategija, kurios matomai išvis nėra.
Lietuvos treneriai, nematydami teigiamų pokyčių šalies sporto valdyme, kartu su sportininkais pasilieka teisę imtis akcijų , tikslu stabdyti dabartinius neigiamus procesus.“