Septyniolikmetis Lietuvos graplingo rinktinės narys Natas Burokas triumfavo Londone vykusiame organizacijos „Graplingo Industries“ varžybose.
Pasaulio jaunimo čempionas per trumpą laiką nuo taisyklių išsiaiškinimo lipo ant tatamio.
„Visos organizacijos nori būti pranašesnės viena už kitą, o tokios pergalės parodo, kad kažką darome tikrai gerai. Natas yra vienas jaunimo rinktinės lyderių, todėl šis laimėjimas aktualus ne tik pačiam sportininkui, bet ir į jį besilygiuojančiam jaunimui“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.
Naujasis čempionas turnyre atsidūrė visiškai atsitiktinai. Per vasarą pasidarbuoti į Londoną išvykęs N.Burokas iškart treniruotėms užsirašė į vieną geriausių Jungtinės Karalystės MMA klubų „London Shootfighters“. Šiame klube savo karjeros aukštumų yra pasiekę Michaelas „Venom“ Page’as, Marcinas Heldas, Arūnas Andriuškevičius ir daugelis kitų.
„Apie „Grappling Industries“ varžybas sužinojau paskutinę savaitę. Iškart užsirašiau, išstudijavau taisykles ir laimėjau (šypsosi). Prisitaikyti nebuvo sudėtinga, nes ir iki šiol dažnai dalyvaudavau įvairiuose kovos menų turnyruose. O tokia patirtis leidžia gana greitai perprasti taisykles“, sakė N.Burokas.
Kokią patirtį parsivežėte iš Londono?
Geriausias dalykas yra tas, kad turėjau galimybę kovoti su profesionaliais kovotojais, atrasti naujas technikas ir jas pritaikyti. Be abejo, džiaugiuosi naujomis pažintimis iš viso pasaulio: Argentinos, Vengrijos, Afganistano ir panašiai.
Ar pagalvojote apie tai, kad galite tapti turnyro nugalėtoju?
Jei apie tai negalvočiau, turnyre net nedalyvaučiau.

Ar pats turnyras labai skyrėsi nuo Tarptautinės graplingo federacijos organizuojamų Europos ar pasaulio čempionatų?
Šiek tiek skirtumų yra. „Grappling Industries“ suteikia galimybę žinoti su kuo kovosi dar prieš pačias varžybas, kiek turėsi kovų ir kokiu laiku kovosi. Po registracijos pabaigos daugiau niekas negali prisijungti ir pakeisti visą sistemą.
IGF organizuojami turnyrai turi daug kitų privalumų. Išskirčiau apdovanojimų ceremoniją. Čia Londone ji nebuvo tokia šventiška, nes tuo pat metu dar vyko kovos.
Kalbant apie Europos čempionatą, galite teigti, kad Londone gavai gerą pasiruošimo dozę?
Taip, vis dar treniruojuosi ir nuolat tobulėju. Niekas nepasikeis ir kai grįšiu į Lietuvą.
Kaip apskritai vertini savo tobulėjimą? Pripažinkim, kad viską laimėti jaunime ir pereiti į suaugusiųjų sportą yra skirtingi dalykai?
„Industries“ varžybose dalyvavau savo amžiaus grupėje, turėjau stiprų ir lygiavertį priešininką, todėl laimėti tikrai nebuvo lengva. Manau, visada galima geriau, bet reikia žinoti savo galimybes ir neperspausti.
Sutinku, kad pereiti į suaugusiųjų sportą, kalbant apie aukšto lygio profesionalus, yra didelis iššūkis, todėl svarbu į viską žiūrėti rimtai. Kova – ne žaidimas.
Kokie šių metų planai be Europos čempionato?
Norėčiau sudalyvauti dar kokioje nors užsienio organizacijoje, pamatyti lygį kitose šalyse. Man tai yra be galo įdomu ir tikiu, kad tai suteiktų naudingos patirties.