Šiandien Gente prasidedančiame Europos jaunių (iki 19 m.) ir jaunimo (iki 23 m.) dviračių treko čempionate startuoja ir septyni lietuviai.
Belgijoje trys mūsų šalies atstovai dalyvaus jaunių čempionate. Žygimantas Norutis rungsis skrečo ir omniumo varžybose, Mantas Bitinas – atkrintamosiose, asmeninėse persekiojimo ir taškų lenktynėse.
Erika Župerkaitė kovos skrečo, omniumo ir taškų lenktynėse.
Jaunimo varžybose lenktyniaus penki lietuviai. Labiausiai tituluota iš jų – 20-metė Olivija Baleišytė. Birželio pabaigoje Europos žaidynėse Minske Lietuvos garbę gynusi sportininkė 2016 m. tapo Europos jaunių čempione asmeniniame persekiojime ir iškovojo sidabrą omniume. Ji šiuo metu pirmauja skrečo rungties pasaulio reitinge.
Gente O.Baleišytė dalyvaus skrečo, atkrintamosiose, taškų lenktynėse, omniume ir, kartu su Viktorija Šumskyte – medisone.
Europos žaidynių dalyvė V.Šumskytė dar startuos sprinte ir keirine. Šiose rungtyse vaikinų varžybose dalyvaus Gedvinas Serapinas. Prieš pat Europos čempionatą treke Belgijoje surengtose trijų dienų dviračių plento varžybose „International Belgian Youth Tour“ jaunių merginų grupėje trečiąją vietą iškovusi Akvilė Gedraitytė Gente varžysis atskrintamosiose lenktynėse.
Lietuvos dviratininkai čempionatui rengėsi su trimis skirtingomis trenerių komandomis.
Jauniai vaikinai Ž.Norutis ir M.Bitinas dirbo su treneriu Algimantu Buivydu. Jie treniravosi ir lenktyniavo tiek treke, tiek plente. Rėmėjų „Transtira“ ir „Stengel“ pagalba leido šiems sportininkams jau pavasarį išvykti pratybų stovyklas Kroatijoje ir Vokietijoje.
Dviratininkai pusantro mėnesio treniravosi užsienyje, dalyvavo aukšto lygio varžybose – Vokietijos bundeslygos pirmajame etape, UCI lenktynėse Kotbuso mieste.
Ž.Norutis lenktyniavo ir UCI treko varžybose Minske. Jose startavo ir Sankt Peterburgo jaunių komanda, kurios nariai specializuojasi treke. Lietuvis su jais kovojo lygiai. M.Bitinas gyvena ir treniruojasi Panevėžyje. Treke jaučiasi gerai, tačiau abiem sportininkams trūksta tarptautinės varžybų patirties.
Pasiruošimas treko varžyboms iš pradžių vyko stovykloje Utenos rajone, Sudeikiuose, po to – Panevėžio treke. Treke sportininkai treniravosi tik savaitę prieš varžybas.
Rėmėjai komandai skyrė transportą – autobusą „Mercedes Benz Sprinter“, apmoka kuro išlaidas.
E.Župerkaitė, O.Baleišytė, V. Šumskytė, G. Serapinas ruošėsi su treneriais Dmitrijumi Leopoldu, Solveiga Baleišyte, Anatolijum Novikovu. Jie dirbo treniruočių stovyklose, dalyvavo įvairaus lygio tarptautinėse varžybose, kuriose iškovojo ne vieną apdovanojimą.

Lietuvos jaunių plento čempionė ir moterų čempionato prizininkė A. Gedraitytė į varžybas Belgijoje atvyko su Vytautu Indreliūnu ir Vitalija Breiviene. Pastaruoju metu ši dviratininkė daugiausia dėmesio skyrė lenktynėms plente. O jos treneriams dar tenka varstyti ir teismų duris dėl kaltinimų sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.
Trekininkų pasirengimą vasaros startams sutrikdė Panevėžio „Cido“ arenos administracijos sprendimas išleisti visus darbuotojus kasmetinių atostogų ir uždaryti treką būtent tada, kai čia turėjo vykti pasirengimas čempionatui. Po ilgų diskusijų galiausiai pavyko išspręsti treko klausimą ir sportininkai galėjo treniruotis.
Jaunių vaikinų rinktinė į Gentą atvyko sekmadienio vakarą. Viešbutis, kuriame apsigyveno sportininkai, buvo labai prastas, todėl nuspręsta artimiausiu metu persikelti į normalias gyvenimo sąlygas siūlantį būstą. Išlaidos apmokėtos rėmėjų „Transtira“ ir „Stengel“ lėšomis per VŠĮ Vilniaus dviračių sporto akademija. Ši įmonė buvo sukurta specialiai administruoti rėmėjų lėšas, skiriamas jaunių rinktinei.
Naują būstą pavyko surasti per „Airbnb“ platformą. Čia tvarkingi kambariai, geras oras, skalbyklė, džiovyklė, virtuvė, tvarkingas dušas ir tualetas. Yra kur laikyti dviračius. Rajonas taip pat daug kultūringesnis.
Kaip teigia dviratininkų treneriai, tokių nesusipratimų būtų galima išvengti, jeigu būtų galima per Lietuvos dviračių sporto federaciją užsakyti būstus naudojant „Airbnb“ paslaugas. Sportininkams visuomet geriau gyventi apartamentuose su virtuve, šaldytuvu, skalbimo mašina. Įprasti viešbučiai paprastai to nesiūlo arba kainos būna aukštos. „Airbnb“ kainos žymiai mažesnės, o kokybė aukštesnė. Maistą jaunių komanda dažniausiai gaminasi pati, taip pigiau, maistas kokybiškesnis ir tinkamesnis sportininkams pagal jų varžybų grafiką. Kai varžybos tęsiasi visą dieną, komanda pasigamina makaronų ir sudame juos į maisto termosus. Kai yra virtuvė, visuomet greičiau ir patogiau pamaitinti sportininkus ir paruošti maistą varžyboms.
Praėjusiais metais Europos jaunimo (iki 23 m.) čempionate du sidabro medalius iškovojo Miglė Marozaitė, finišavusi antra sprinte ir 500 m asmeninėse lenktynėse.