Rotušėje pagerbti 2018-2019 m. Vilniaus miesto sporto centro geriausieji ir talentingiausieji sportininkai.
Penktus metus gyvuojančiame VMSC veikia penki skyriai (dvikovinių sporto šakų, gimnastikos, individualių sporto šakų, lengvosios atletikos ir vandens sporto šakų), pratybas lanko 2,5 tūkst. sportininkų, juos ugdo 150 trenerių. Kultivuojama 30 sporto šakų. Tai didžiausias sporto centras Lietuvoje. 19 VMSC sportininkų siekia kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes.
Į iškilmes Rotušėje rinkosi ne tik geriausi VMSC sportininkai ir baigę gimnazijas abiturientai, bet ir jų tėvai, treneriai, centro darbuotojai.
101 abiturientui, baigusiam atitinkamos sporto šakos programą, buvo įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai.
Gimnazijas baigė 19 VMSC besitreniruojančių boksininkų, 18 lengvaatlečių, po 9 irkluotojus ir imtynininkus, po 7 dviratininkus, šaulius ir povandeninio sporto atstovus, kitų sporto šakų atletai.
Iškilmių metu pasirodė meninės gimnastikos trenerių Rasos Židonienės ir Sigitos Mackonienės auklėtinės.
Sportas savivaldybėje – vienas iš prioritetų
Susirinkusiuosius pasveikino miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas. Jam sportas nėra svetimas, netolimoje praeityje A.Bužinskas lankė irklavimo pratybas, irklavo dvivietę bei keturvietę valtis.
Dabar salėje A. Bužinskas pamatė ir savo trenerį Virgaudą Leknicką, kurio auklėtinė Martyna Kazlauskaitė tapo 2018 m. Europos jaunių vicečempione ir pateko į VMSC talentingiausių sportininkų dešimtuką.
„Vilniaus miesto sporto centre dirba daug entuziastų, kurių dėka centras ir gyvuoja. Ne visada VMSC infrastruktūra ir sąlygos yra tokios, kokių norėtume. Tačiau kitąmet irkluotojai tikrai turės naują sporto bazę prie Neries. Sportas mūsų savivaldybėje kartu su kultūra ir švietimu yra vienas iš prioritetų. Tikiuosi, jog mums pavyks padaryti proveržį ir jauniesiems vilniečiams sudaryti kuo geresnes sąlygas sportuoti“, - kalbėjo A. Bužinskas.
Jis viliasi, jog kitąmet, kai bus išleidžiama nauja abiturientų laida, sportininkus bus galima sveikinti jau kaip Tokijo olimpinių žaidynių dalyvius.
VMSC direktorius M. Jukonis, sveikindamas abiturientus, džiaugėsi, kad jie tapo ne tik gerais sportininkais, bet ir sporto aktyvumo ambasadoriais savo šeimose, savo aplinkose.
Centro direktorius linkėjo sportininkams ir toliau būti tokiais sportiškais, aktyviais, pilietiškais ir, siekiant rezultatų ar gyvenime, kovoti iki pabaigos.
VMSC auklėtinius, jų trenerius sveikino ir Vilniaus sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka.

M. Alekna nori studijuoti programavimą
Šiemet privačią „Saulės“ gimnaziją baigė ir kylanti disko metimo žvaigždė Martynas Alekna.
Jam buvo įteiktas ne tik neformalaus ugdymo pažymėjimas – lenggvaatletis pateko ir VMSC talentingiausių sportininkų dešimtuką.
„Gimnaziją baigiau be jokių problemų, mano pažymių vidurkis – 8,5. Sunkiausiai sekėsi lietuvių kalbos egzaminas raštu. Vilniaus universitete noriu studijuoti programavimą. Manau, jog studijas pavyks suderinti su sportu“, - sakė M. Alekna.
Šiemet jo laukia Europos jaunimo iki 20 m. čempionatas Švedijoje, kurį disko metokas vadina pagrindiniu sezono startu.
„Diską planuoju mesti toliau nei 60 metrų ir, galbūt, laimėti kokį nors medalį. Pagrindinis šių metų tikslas – numesti 63-64 metrus. Dar dalyvausiu ir Lietuvos suaugusiųjų čempionate Palangoje, taip pat tarptautinėse varžybose Vokietijoje. Dabar, kai baigiau gimnaziją, galėsiu dar daugiau laiko skirti sportui, nors gimnazijoje ir nebuvo sunku derinti mokslą su sportu“, - pasidžiaugė M. Alekna.
Viltys – į kitus metus
Vytauto Didžiojo universitete kūno kultūrą ketvirtame kurse studijuojančiai penkiakovininkei Aurelijai Tamašauskaitei labai sėkmingi buvo praėjusieji metai.
Ši trenerių Viačeslavo ir Artūro Kalininų auklėtinė tapo pasaulio ir Europos triatlo (šaudymas, plaukimas ir bėgimas) moterų čempione.
„Šiemet rungtyniausi tik penkiakovės varžybose, nes laukia ypač daug varžybų ir nelabai spėsiu pasirengti tiatlo kovoms. Laukia Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas Anglijoje. Noriu parodyti viską, ką galiu. Per treniruotes stengiuosi pagerinti savo plaukimo rezultatus, kurie manęs netenkina. Plaukimo takelyje man techniką padeda tobulinti trenerė Oksana Sinkevič“, - teigė A. Tamašauskaitė.
Sportininkė turi vilčių patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Šiemetiniais startais penkiakovininkė kol kas nėra patenkinta, ji visas viltis sieja su kitais metais, kur dar bus galimybė iškovoti kelialapį į Tokiją.
M. Jukonis: „Labai praturtėjome“
VMSC direktorius M. Jukonis mokslo metus pavadino sėkmingais. Ir ne tik sportininkų pasiektais rezultatais, kuriais galima pasidžiaugti.
„Labai pagerėjo mūsų sporto infrastruktūra, įsigijome nemažai naujo sportinio inventoriaus, ko nebuvo ankstesniais metais. Tikrai labai praturtėjome. Papildomai šiam sezonui už daugiau nei 300 tūkst. eurų įsigijome naujų valčių, šautuvų, dviračių, kito sportinio inventoriaus. Atsinaujino ne tik mūsų sportinis inventorius. Nuo šių metų rudens prasidės mūsų gimnastikos sporto salės kapitalinis remontas, bus nupirkta ir nauja įranga.
Dabar baigiami salės projektavimo darbai. Gimnastai turės puikias sąlygas kelti savo meistriškumą. Žaliuosiuose ežeruose gali treniruotis mūsų baidarininkai ir kanojininkai – yra pastatas, kuriame galima laikyti naujas valtis, yra persirengimo kambariai“, - sako M. Jukonis.
Labai sėkmingai VMSC jaunieji sportininkai pasirodė 2018 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse.
Dabar centro direktoriaus žvilgsnis krypsta į Tokijo olimpines žaidynes, kur kandidatų sąrašuose yra net 19 centro auklėtinių.
„Praėjusieji metai buvo geri, norime, kad jie nepablogėtų ir šiemet. Miesto savivaldybės paprašėme, kad ir šiemet mums skirtų lėšų naujam sportiniam inventoriui įsigyti. Jau girdime rimtai kalbant apie naująjį Lengvosios atletikos maniežą, irkluotojų ir metikų sporto bazes. Džiaugiamės, kad mumis domisi Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas, kurie prieš porą mėnesių apsilankė mūsų centre ir susitiko su kolektyvu. Aptarėme rūpimus klausimus, mūsų vizijos sutapo“, - sako M. Jukonis.
2018-2019 geriausi VMSC sportininkai
Artūras Sėja (baidarių irklavimas), Airinė Palšytė ir Simas Bertašius (lengvoji atletika), Kotryna Teterevkova (plaukimas), Henrikas Žustautas (kanojų irklavimas), Robertas Tvorogalas (sportinė gimnastika), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė), Gabrielė Rankelytė (šaudymas) ir Saulius Jonas Ilonis (irklavimas).
Talentingiausi sportininkai
Arijus Pavlidi (plaukimas), Greta Rankelytė (šaudymas), Martynas Alekna (lengvoji atletika), Martyna Kazlauskaitė (irklavimas), Eglė Stalinkevičiūtė (sportinė gimnastika), Elzbieta Guoda Adomaitytė (šiuolaikinė penkiakovė), Edvinas Ostapenka (boksas), Virgilijus Prušinskas (irklavimas) ir Alisa Bogdanova (šaudymas į skrendančius taikinius).
Geriausi neįgalieji sportininkai
Martynas Janulčikas ir Mažvydas Paurys (lengvoji atletika) bei Modesta Jarmalavičiūtė (plaukimas).
Geriausi neolimpinių sporto šakų sportininkai
Aleksejus Devkšas (povandeninis sportas), Kasparas Šulčys (orientavimosi sportas) ir Rokas Kašėta (sambo).