Šį savaitgalį Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje šiltai buvo sutiktos per Lietuvą važiavusio pasaulinio motociklininkių turo dalyvės. Jų tikslas – šimtas šalių.
Šį savaitgalį Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje buvo sutiktos pasaulinio motociklininkių turo dalyvės, tarp kurių – visą maršrutą aplink pasaulį planuojanti įveikti australė Colette Tindall Edeling, taip pat keliautojos iš Kanados, Vokietijos, Belgijos. Prie šio turo prisidėjo apie trisdešimt motociklininkių iš įvairių Lietuvos miestų.
Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Pietų Europą, Graikiją, Vokietiją, Lenkiją, Šiaurės Europos šalis, Estiją ir Latviją per kiek daugiau nei du mėnesius aplankiusios keliautojos prie Latvijos sienos žygio estafetės lazdelę perdavė jas pasitikusioms lietuvėms. Šios, kaip ir visos prie turo nors trumpam prisijungusios motociklininkės, pasirašė ant specialaus lapo, susukamo ir iškilmingai vežamo estafetės lazdelėje – specialiame dėkle.
Lietuvoje moterys drauge aplankė Kuršių neriją, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Trakų apylinkes, viešėjo baltuosiuose „Lifosos“ fosfogipso kalnuose, dovanų gavo pasiplaukiojimą Kauno mariomis, nemokamas enduro treniruotes „Enduro Lithuania“ trasoje.
Australė užsimojo įveikti visą žygį55 metų australė, IT projektų vadovė C. T. Edeling, nusprendusi įveikti visą turą, sakė: „Pagrindinė kelionės žinia moterims yra vienytis ir palaikyti vienoms kitas, nesvarbu, iš kur esame ar kuo mes tikime. Žygio tikslas – padėti moterims augti ir tapti šio įspūdingo nuotykio dalimi. O mano asmeninė žinutė yra tokia: sekite paskui savo svajones ir aistras, jūs nesate vienišos, mes esame tam, kad padėtume vienos kitoms“, – teigė australė.
Ji motociklą vairuoja jau 36 metus, ilgiausias motociklu įveiktas atstumas iki šiol buvo 2000 km. Australė yra keliavusi po Australiją ir Afriką. Šį pasaulinį žygį taip pat priėmė kaip neeilinę galimybę pamatyti daugybę šalių, susipažinti su jų istorija, žmonėmis.
Lietuvoje turas sutiktas itin šiltaiPasaulinio motociklininkių turo dalį Lietuvoje organizavusi motociklininkė iš Kauno Jolita Arlauskaitė sakė, kad lietuvės viešnioms siekė parodyti kuo daugiau Lietuvos, kad jos pamatytų, kokiame gražiame krašte mes gyvename.
„Girdėjau tik pačius geriausius atsiliepimus apie Lietuvą: graži šalis, įdomūs aplankyti objektai, be galo šilti žmonės, todėl mielai grįžtų čia ir vėl. Taip pat esu sužavėta, kokios mes, lietuvės, esame organizuotos ir draugiškos ir kaip noriai prisidedame prie tokios pasaulinės iniciatyvos“, – sakė J. Arlauskaitė, kuri yra ir Tarptautinės motociklininkių asociacijos atstovybės Lietuvoje (WIMA Lietuva) viceprezidentė. Ji pati su turo dalyvėmis išvyko į Baltarusiją ir tęs kelionę iki Rumunijos.
Vilniuje turo dalyves priėmusiame „Krasta Auto“ centre sveikinimo žodį tarė Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius.
„Manęs didėjantis moterų motociklininkių skaičius visiškai nestebina, tai natūralu ir taip turi būti. Nestebina ir tai, kad turime merginų motociklų sporte ir jos netgi aplenkia vaikinus. Nors jiems tai nepatinka, bet belieka su tuo susitaikyti, – juokėsi LMSF vadovas. – Motosporte merginos ir moterys tikrai ne naujiena ir nebėra senų stereotipų, kad motociklas – ne moterims. Šaunu, kad populiarinate motociklizmą – kuo daugiau motociklininkų, tuo daugiau sportuojančių, kuo daugiau sportuojančių, tuo geriau matomas ir tuo patrauklesnis tampa motociklizmas. Noriu visoms jums palinkėti džiaugsmingų ir prasmingų įveikiamų kilometrų, kuo daugiau gerų įspūdžių.“
Sujungs šimtą šaliųTarptautinis moterų motociklininkių turas aplink pasaulį prasidėjo vasario 27 d. Škotijoje. Šio žygio tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad moterys yra lygiavertės motociklų vairuotojos, taip pat paskatinti kitas merginas ir moteris drąsiai įgyvendinti svajonę vairuoti motociklą, nepasiduoti aplinkos spaudimui ar vidinėms baimėms. Turas vyksta estafetės lazdelės perdavimo tarp šalių principu, prie iniciatyvos prisidėjo jau daugiau kaip 16 tūkst. moterų iš 90-ties šalių, įskaitant Lietuvą, dalyvių skaičius nuolat didėja. Europos motociklininkės estafetės lazdelę perduos savo kolegėms Afrikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Azijoje ir Pietų bei Šiaurės Amerikoje – iš viso per 12 mėnesių planuojama aplankyti šimtą šalių. Turas baigsis 2020 m. pavasarį Londone.
Pasaulinio turo idėją sugalvojo 27-erių metų motociklų sporto atstovė Hayley Bell iš Didžiosios Britanijos, pirmiausia norėdama atkreipti motociklų ekipuotę gaminančių įmonių dėmesį, kad moterims vis dar siūlomas per mažas motociklinės aprangos pasirinkimas, o juk motociklininkių rinka yra greičiausiai auganti motociklų pramonėje. Idėja netrukus pasipildė kita svarbia misija – padrąsinti visas moteris, svajojančias vairuoti motociklus, neatsisakyti savo svajonės ir palaikyti vienoms kitas.
Norinčios prisidėjo prie turo dalyvių savo šalyje ar kitose, o gal ir vykti į tolesnę kelionę turi registruotis šio turo interneto puslapyje.
„Regitros“ duomenimis, Lietuvoje motociklų vairavimo pažymėjimus turi apie 6 tūkst. moterų. Kasmet prie šios bendruomenės prisideda daugiau nei 200 naujų narių.