Šeštadienio dienraščių apžvalga
"Lietuva privalo išgirsti visą tiesą apie Donatą Rimšaitę", - įsitikinęs LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas
RESPUBLIKA Lietuvos neolimpinių sporto šakų atstovai penktadienį Šiauliuose apdovanojo geriausius sportininkus. Rinkimuose daugiausiai balsų sulaukė kiokušin karatė korifėjus Donatas Imbras, pernai iškovojęs ketvirtą Europos čempiono titulą. Iškilmingo vakaro metu Šiaulių arenoje buvo paskelbtas geriausių praėjusių metų neolimpinių sporto šakų sportininkų ir jų trenerių dešimtukas. Lietuvos neolimpinis komitetas (LNOK) geriausius sportininkus renka ir apdovanoja jau ketvirtą kartą. Šiemet dešimtuko rinkimuose dalyvavo 30 sportininkų, atstovaujančių 10 neolimpinių sporto šakų federacijų. Geriausio sportininko rinkimuose 60 tšk. pelnęs D. Imbras teigė, kad jam labai smagu atsiimti prizą būtent Šiauliuose, nes čia prabėgo šešeri sportininko gyvenimo metai, per kuriuos Šiaulių universitete jis įgijo kūno kultūros ir sporto pedagogikos bakalauro bei sporto pedagogikos ir rekreacijos pagrindų magistro diplomus. Pastaruosius penkerius metus D. Imbras gyvena Vilniuje, kur 2006 m. įkūrė kiokušin karatė mokyklą "Budora".
RESPUBLIKA D. Imbras, vos prieš keletą dienų grįžęs į Lietuvą po beveik mėnesį Šveicarijoje trukusių treniruočių, sakė, jog "intensyvios treniruotės Šveicarijoje - vienas iš pasirengimo etapų Tokijuje šį rudenį įvyksiančiam pasaulio kiokušin karatė čempionatui". Du kartus - 2005 m. ir 2007 m. - pasaulio vicečempionu tapusio D. Imbro teigimu, jis artėjančiame pasaulio čempionate sieks pačių aukščiausių tikslų. Sportininko treneris Arūnas Atraškevičius tokias perspektyvas vertina optimistiškai. "Jei pavyks išvengti traumų, pasaulio čempionate Donato lauks pačios geriausios perspektyvos", - tikino A. Atraškevičius.
KAUNO DIENA Daugiau kaip po dvejų metų į daugiakovę sugrįžusi olimpinė vicečempionė Austra Skujytė kupina jėgų ir tikėjimo, jog dar nėra pasiekusi savo galimybių ribos. 2004-ųjų Atėnų vasaros olimpinės žaidynėse septynkovės sidabrą iškovojusi A. Skujytė nesikrimto, kai daugiau kaip prieš dvejus metus pasirinko rutulio stūmimo rungtį - su ja puoselėjo nemažai vilčių. Tačiau A. Skujytei nepavyko nustumti rutulio tiek, kiek ji tikėjosi. Nesėkmė Pekino olimpiadoje tik sustiprino sportininkės ryžtą grįžti į septynkovę ir siekti naujų aukštumų. 31 metų daugiakovininkei padės garsus lengvosios atletikos treneris Aleksas Stanislovaitis.
KAUNO DIENA Pasak jo, "nors Austra kaip sportininkė jau yra brandaus amžiaus, ji - azartiška, vikri, greita, laisva, imli ir pajėgi pagerinti savo asmeninius rezultatus visose septynkovės rungtyse". Šiemet visi A. Skujytės planai susiję su vasara. Ji dalyvaus Europos daugiakovės čempionate ir stengsis įvykdyti pasaulio lengvosios atletikos čempionato, kuris vyks Pietų Korėjoje, kvalifikacinį normatyvą. Kitais metais - Londono vasaros olimpinės žaidynės. Kelialapį į jas garantuos tik olimpinis normatyvas, kurio kaunietė taip pat ryžtingai sieks. "A. Skujytė: labai pasiilgau daugiakovės".
LIETUVOS RYTAS Maskvos glėbin puolusi ir į aukos vaidmenį įsijautusi Donata Rimšaitė savo žingsnį aiškino sporto sunkmečiu Lietuvoje. Tačiau penkiakovininkė linkusi nutylėti, kokias išskirtines sąlygas ji turėjo gimtinėje ir kaip vedžiojo lietuvius už nosies. Dabar D. Rimšaitė gali atsidurti aklavietėje. Nors rusai jau regi lietuvę klausančią jos garbei atliekamo Rusijos himno, 2010-ųjų pasaulio vicečempionei neturėtų pavykti startuoti 2012-ųjų Londono olimpiadoje atstovaujant kitai šaliai. Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento Artūro Poviliūno, "po neapgalvoto Donatos poelgio ir pareiškimų vieną kartą reikia užbaigti tyčiojimąsi iš Lietuvos sporto". LTOK pasinaudos Olimpinės chartijos 46-ąja taisykle ir neišduos leidimo D. Rimšaitei apsivilkti Rusijos aprangą kitų metų olimpiadoje.
LIETUVOS RYTAS Be to, išskirtinių sąlygų Lietuvoje išsireikalavusi sportininkė Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) Solidarumo fondui turės sugrąžinti 4 mėnesius mokėtą stipendiją po 800 JAV dolerių (apie 2,1 tūkst. litų). Įskaitant Lietuvoje gaunamą stipendiją ir LTOK skiriamus maistpinigius, kas mėnesį penkiakovininkė gaudavo apie 6 tūkst. litų, bet reikalavo, kad šie duomenys nebūtų skelbiami. "Lietuva privalo išgirsti visą tiesą apie D. Rimšaitę", - įsitikinęs LTOK prezidentas A. Poviliūnas. Jis nenorėjo atsakyti, ar D. Rimšaitė būtų laukiama, jei vis dėlto apsispręstų grįžti į Lietuvos olimpinę šeimą. Pasak A. Poviliūno, "per toli nueita - jos likimą spręstų LTOK vykdomasis komitetas". "Kelias į Rusiją - grįstas apgaule".