Lietuvos sporto muziejuje vyko tradicinė, dar prieš trisdešimtį metų gimusi, Pavasario-Atvelykio sporto šventė.
Šį kartą kaip niekad gausiai rinkosi svečiai ir dalyviai nešini dar nuo Šv. Velykų užsilikusius margučius. Vyko ne tik jų ridenimo varžybos, bet ir lietuviškos dainos varžytuvės. Į jas atvyko Kauno ir Ukmergės rajono Lentvorų bendruomenės ansambliai bei aibė dainos mylėtojų iš visos Lietuvos.
Šventę pagerbė Seimo nariai Kazys Starkevičius ir Arimantas Dumčius, svečias iš Sankt Peterburgo akademikas Anatolijus Nesmejanovas, legendinis ultratriatlonininkas Vidmantas Urbonas, ieties metimo pasaulio rekordininkė, Romos olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Birutė Kalėdienė ir kiti garbūs svečiai.
Šventės organizatorių vardu atvykusius šiltai pasveikinęs muziejaus direktorius Pranas Majauskas pakvietė visus aktyviai dalyvauti šventinėje programoje. Pirmasis taręs sveikinimo žodį savo sudėtingais bei neįtikėtinai įdomiais išgyvenimais, siekiant pasaulinio masto rezultatų, pasidalijo V.Urbonas. Jis Lietuvos sporto muziejui įteikė Lietuvos 100-čiui skirtą simbolį. 2018 metų spalio 2 dieną V.Urbonas įveikė aukščiausiai pasaulyje virš jūros lygio esantį ežerą Tilitį (4950 m, Nepalas). Keturių kilometrų ilgio ežerą Himalajų kalnynuose jis perplaukė per 1 val. 49 min. Vandens temperatūra buvo 1,9 laipsnio šilumos. Šis plaukimas - tarsi baigiamasis misijos „Vanduo - tai gyvybė“ akcentas. Siekdamas priminti apie grėsmingą gėlo vandens išteklių žemėje realybę, V. Urbonas yra perplaukęs visų žemynų aukščiausiai tyvuliuojančius gėlavandenius ežerus.

Turiningai ir įdomiai savo mintimis pasidalijo svečias iš Sankt Peterburgo, atvykęs į Kaune vykstančias FIMBA pasaulio lygos pirmenybes. A.Nesmejanovas yra krepšinio atmainos, vadinamo trikrepšiu, sumanytojas, o šis žaidimas akademiko Jurgio Brėdikio buvo 2009 metais parvežtas į Lietuvą ir sėkmingai čia prigijo. Vykstant FIMBA pasaulio pirmenybėms Kaune, šis žaidimas buvo parodytas pasaulio žaidynių dalyviams Kauno darželinukams žaidžiant Lietuvos sporto muziejaus Vytautų Garbačiauskų sporto kiemelyje.
Po šių svečių turiningų kalbų visi šventės dalyviai buvo pakviesti į margučių ridenimo varžytuves. Visi šventės dalyviai burtų pagalba, ištraukė komandos pavadinimą ir starto numerį. Po vyriausio varžybų teisėjo Petro Sventicko duoto starto ženklo prasidėjo atkakli kova, kur iš ties netrūko gražių emocijų.
Po sėkmingos margučių ridenimo kovos prasidėjo skambiausios Lietuviškos dainos konkursas. Dar niekada centrinis muziejaus pastatas nebuvo patyręs tiek skambių dainų. Didžiausią įspūdį paliko iš Ukmergės rajonų Lentvorų kaimo atvykęs trijų kartų moterų ansamblis. Po muzikantų pasirodymo sekė visų dalyvių apdovanojimas, fotosesija bei gražus linksmas pabendravimas.