Lietuvos studentų kroso čempionatas Felicijos Karoblienės ir Jono Pipynės taurėms laimėti buvo surengtas jau 35-ą kartą
Legendiniai bėgikai Felicija Karoblienė ir Jonas Pipynė puikiai rungtyniavo ne tik stadionuose, bet ir kroso trasose.
J. Pipynė nuo 1956-ųjų septynis kartus gerino Lietuvos 800 m nuotolio ir 12 kartų – 1500 m distancijos rekordus. 1500 m distancijoje jis tris kartus buvo SSRS rekordininkas ir vieną kartą – 2000 m nuotolio. Melburno olimpinėse žaidynėse lietuvis1500 m distancijoje buvo devintas.
F. Karaliūnaitė-Karoblienė – 8 kartus Lietuvos čempionė, 9 kartus gerino Lietuvos 800 m nuotolio rekordus, tarptautinių „Pravdos“ kroso varžybų čempionė (1964 m.) ir „L'Humanite“ kroso vicečempionė (1961 m.) bei bronzos (1963 m.) medalininkė.
NUGALĖTOJAMS – KNYGOS. Vilniaus Gedimino technikos universiteto nuomojamame stadione iškilmingam varžybų atidarymui išsirikiavo apie 80 bėgikų iš šešių Lietuvos aukštųjų mokyklų.
Sportininkus pasveikino Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, VGTU sporto ir meno centro direktorius Alfredas Lukoševičius ir Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininkas bei rinkodaros direktorius Algirdas Maldūnas.
„Praėjusiais metais su prof. Povilu Karobliu sutarėme, kad per 35-ąjį krosą reikia surengti gražią studentų šventę. Ta proga profesorius parašė istorinę knygą apie šias studentų bėgikų varžybas, kurių metu pagerbiame mūsų legendinius bėgikus Feliciją Karoblienę ir Joną Pipynę. Profesorius knygos nespėjo išleisti, iškeliavo anapilin, tačiau su kitų pagalba mums tą knygą pavyko išleisti, ji išvydo dienos šviesą. Kiekvienas studentas, kuris yra dalyvavęs tose varžybose yra įamžintas naujoje knygoje. Tai yra istorija, kaip mėgdavo sakyti profesorius, kas parašyta plunksna, kirviu neiškaposi“, - sakė Č. Garbaliauskas.
Nugalėtojams ir prizininkams bei visiems F. Karoblienės ir J. Pipynės varžybose dalyvavusiems bėgikams buvo įteiktos šios knygos. O stipriausiems bėgikams – dar ir Lengvosios atletikos asociacijos prizai bei medaliai.
Buvo nunešti gėlių vainikai prie Felicijos ir Povilo Karoblių bei J.Pipynės amžinojo poilsio vietų.
GREIČIAUSIAS –TRIATLONININKAS. Komandų įskaitoje merginų grupėje nugalėjo Vilniaus universiteto bėgikės (99 tšk.), aplenkusios Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (111) ir Lietuvos sporto universiteto (114) komandas.
Vaikinų varžybas laimėjo Lietuvos sporto universiteto (97) komanda, antri – Vilniaus universiteto (118), treti – VGTU (123) bėgikai.
Trasa, kurias parinko VGTU dėstytojui Jonas Pečiūra, nusidriekė miško teritorijoje ir stadione.
Gausiausiai dalyvių (29) susirinko vaikinų 3000 m distancijoje. Po atkaklios kovos pirmasis finišą pasiekė VU Filosofijos fakulteto ketvirtakursis triatlonininkas Jaunius Strazdas (10 min.11 sek.), apgynęs pernai iškovotą nugalėtojo titulą.
Tik 6 sek. jam pralaimėjo VGTU sportininkas Robertas Antonovičius, o trečias buvo pastarojo komandos draugas Algimantas Žemaitaitis ( 10 min.35 sek.).
„2017-aisiais šiose kroso varžybose buvau antras, mane pralenkė dabar jau Lietuvos rekordus gerinantis Simas Bertašius. Dalyvauju ir triatlono, ir bėgimo varžybose. Treniruojuosi savarankiškai, mėgstu dalyvauti varžybose. Neseniai Panevėžyje jėgas bandžiau baseino triatlone: plaukėme baseine, o kitos rungtys vyko lauke. Vis nepavyksta tapti Lietuvos triatlono čempionu olimpinėje distancijoje, laimiu sidabro ir bronzos medalius. Bandysiu šiemet reabilituoti save“, - šių metų tikslus atskleidė 22-ejų J. Strazdas.
GAUSIAUSIA KOMANDA. VU Sveikatos ir sporto centro docentė, kūno kultūros dėstytoja Jūratė Armonienė pasidžiaugė, kad jos vadovaujamų bėgikų nereikėjo agituoti dalyvauti šiame studentų kroso čempionate. Jų komanda buvo pati gausiausia (30 sportininkų – 15 merginų ir 15 vaikinų).
Be J. Strazdo, kroso trasoje gerai lenktyniavo ir mediciną studijuojanti Aušrinė Miliauskaitė (2000 m distancijoje – trečia), antro magistro diplomo siekiantis sociologiją studijuojanti Gediminas Janušis, kuris 3000 m nuotolį įveikė ketvirtas.
Didele energija ir entuziazmu trykštanti J. Armonienė, buvusi bėgikė, sporto meistrė, Vilniaus universitete – jau nuo 18-os metų.
Ji čia studijavo biofiziką, o kai baigė universitetą, buvo pakviesta dirbti. Baigė Lietuvos sporto universitetą ir dabar treniruoja universiteto lengvaatlečius, orientacininkus ir šachmatininkus.
„Mūsų universitete lengvoji atletika, kaip ir krepšinis, tinklinis bei futbolas - pačios populiarios sporto šakos. Todėl mes niekada nepristingame lengvaatlečių“, - pasidžiaugė J. Armonienė.
Sėkmingu savo studentų pasirodymu džiaugėsi ir varžybas stebėjusi jų Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. dr. Ramunė Žilinskienė.
Nugalėtojais dar tapo: Gabrielė Brusokaitė (LSMU), greičiausiai nubėgusi 2000 m, Rimantė Vijeikytė (KTU, 1000 m) ir Gytis Krivickas (VDU, 5000 m).