Kovo 18 d. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti 2009 metų kilnaus sportinio elgesio laureatai. "Šie žmonės - tai gyvenimo ir garbės čempionai, jie visą savo gyvenimą skiria kilniems darbams. Šiuos žmones mažai kas ir žino, nes jie ramiai dirba tą gražų ramų darbą savo miestuose ir rajonuose. Tai mūsų aukso fondas ", - sveikindamas laureatus ir visus susirinkusius sakė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas. Kilnaus elgesio laureatus taip pat pasveikino Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Ritas Vaiginas. Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Arvydas Juozaitis, sveikindamas visus laureatus, prisiminė, kaip pagrindinio prizo laureatė Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė dalyvavo Miuncheno olimpinėse žaidynėse: "Ji pravėrė Lietuvos plaukikams duris į olimpines žaidynes. Nors atstovavo ir svetimai rinktinei, ji buvo lietuvė. Jeigu ne ji, aš taip pat daug ko nebūčiau pasiekęs. Todėl labai džiaugiuosi, kad ji šiandien yra čia", - kalbėjo buvęs plaukikas ir Monrealio bronzos medalio laimėtojas.
LTOK prezidentas A.Poviliūnas už savanorišką trenerio darbą su neįgaliaisiais sportininkais, pavyzdinę sportinę karjerą, sveikatinimo ir edukologinę veiklą kilnaus sportinio elgesio dvasioje pagrindiniu LTOK prizu apdovanojo Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentę, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvę plaukimo trenerę Birutę Užkuraitytę - Statkevičienę.
LTOK diplomais už dalykines ir metodines inovacijas kilnaus sportinio elgesio dvasioje, kuriant edukacines aplinkas specialiųjų poreikių mokinių psichinės sveikatos ir fizinio pajėgumo stiprinimui, užtikrinant jų lygias galimybes, socialiai per sportą integruojantis į visuomeninę veiklą A.Poviliūnas apdovanojo pedagogą Arūną Bagdoną, už asmeninį pavyzdį savos kartos ir jauniesiems teisėjams, gerinant futbolo teisėjavimo kokybę ir teisėjų parengimą - futbolo teisėją Joną Bragą, už pavyzdingą sporto organizatoriaus ir trenerio karjerą, dėmesingumą sportininkams, jų kovos kultūrai, treniruočių sąlygoms - Lietuvos Shotokan karatė federacijos prezidentą Kazimierą Bartkevičių, už sportinį džentelmeniškumą, pripažįstant varžovų pranašumą - JAV lietuvių delegacijos vadovą VIII Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Vilniuje ir aktyvų išeivijos lietuvių veikėją Lauryną Misevičių. Pastarasis į ceremoniją atvykti negalėjo, todėl jam skirtą apdovanojimą atsiėmė žmona Eugenija Misevičienė. "Malonu, kad tiek daug jėgų atiduodantis JAV gyvenantiems lietuviams telki žmogus, yra įvertintas", - pažymėjo apdovanojimų ceremonijoje dalyvavęs JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas Vytautas Mačiūnas.
Už pavyzdinio Lietuvos bokso trenerio įvaizdžio sukūrimą LTOK diplomas skirtas ir bokso treneriui Henrikui Virpšai, tačiau jis apdovanojamo ceremonijoje dalyvauti negalėjo.
"Pirmą kartą jaučiuosi taip nejaukiai", - po apdovanojimų prisipažino, kad jaudinasi, pagrindinio prizo laureatė B.Užkuraitytė - Statkevičienė, kuri dirbdama LKKA dėstytoja, su auditorija bendrauti įpratusi. - Tai pats solidžiausias apdovanojimas per visą mano gyvenimą. Nesijaučiu jo verta, nes darau tai, kas man patinka, t. y. mokau plaukti. Per metus išmokau plaukti apie 200 žmonių. Ir kai išmokau, atgal gaunu tokią reakciją, kuri yra pats geriausias atlygis - ne dėl prizų dirbu". B.Užkuraitytė-Statkevičienė prisiminė, kaip išmokė plaukti parolimpinių žaidynių vicečempioną, tuo metu dar tik antrakursį Kęstutį Skučą, kaip, mokydama plaukti, padėjo patikėti savimi kitiems neįgaliesiems. "Galbūt padedu jiems suprasti, kad jie - tokie pat, kaip ir kiti žmonės, ir kad svarbiausia - ne kūnas , o siela", - sakė B.Užkuraitytė-Statkevičienė.