Legendinės „Žuvėdros“ vadovas R. Idzelevičius – apie rinkimus, norą dirbti rimtai, permainas Klaipėdoje ir galimybę grąžinti ansambliui buvusią šlovę.
Tai buvo antrasis Romaldo Idzelevičiaus bandymas patekti į Klaipėdos savivaldybės tarybą. Ankstesniuose rinkimuose jis dalyvavo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų sąraše, jame buvo šeštas ir liko pirmasis už borto - į tarybą pateko penki partijos atstovai.
Šiemet R.Idzelevičius buvo įrašytas septintuoju Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. „Septintas ir likau, tačiau tiek šios sąjungos narių ir pateko į miesto savivaldybę. Nelabai veržiausi į šiemetinius rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše, tačiau mane prikalbino buvę pagrindiniai „Žuvėdros“ ansamblio rėmėjai – Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“, „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos jūrų uostas. Kalbino ir buvęs ansamblio šokėjas, o dabar Klaipėdos birių krovinių terminalo generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas. Kalbino, kalbino ir prikalbino, naujų iššūkių tikrai nebijau“, - sako R. Idzelevičius, kuriam 2005-aisiais buvo suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas.
Žinomas sportinių šokių vadovas anksčiau dalyvaudavo įvairiose rinkimų kampanijose ir girdėdavo įvairiausius pažadus: „Šiemet taip nebuvo. Susirinko rimti, kompetentingi švietimo, kultūros darbuotojai, verslininkai, kurie yra tikri savo srities profesionalai ir Klaipėdai nori padaryti kažką gero. Yra numatyti rimti ir svarbūs darbai. Dėl to ir sutikau dalyvauti šioje rinkiminėje kompanijoje, dirbti su tais žmonėmis“.
Į miesto savivaldybę pateko 7 LVŽS atstovai – trys yra partiniai, o kiti ne, tarp pastarųjų ir R. Idzelevičius.
Iš 31 buvusio uostamiesčio savivaldybės tarybos nario per šiemetinius rinkimus į tarybą nepateko net 20.
„Permainos tikrai didžiulės ir tai labai gerai. Taryboje jau buvo užsisėdėjusių ilgus metus ir nelabai ką dariusių. Arba jie daug ką darydavo neprotingai“, - teigia „Žuvėdros“ sportinių šokių klubo vadovas. Jis pripažįsta, kad jo veikla miesto savivaldybėje didžia dalimi priklausys nuo to, ar darbas bus rimtas. „Jeigu ne, - to mandato galėsiu ir atsisakyti. Tačiau, manau, kad taip neatsitiks“, - tiki jis.
R. Idzelevičius visą savo gyvenimą pašventė pramoginiams ir sportiniams šokiams. Jis – buvęs tarptautinės klasės šokėjas (1974 m.), 1976 m. Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionas, 1975–1981 m. - Lietuvos 10 šokių vicečempionas. 1977-aisiais jam suteikta aukščiausia sportinių šokių tarptautinė teisėjo kategorija, klaipėdietis teisėjavo dagelyje pasaulio ir Europos čempionatų, tarptautinių konkursų.
Romaldo ir jo žmonos Skaistutės Idzelevičienės vadovaujamas legendinis „Žuvėdros“ ansamblis tapo daugkartiniu Europos ir pasaulio čempionu.
R. Idzelevičius, kaip ir žmona, menų profesorė, ilgai dirbo Klaipėdos universitete. 1995 m. jis buvo Menų fakulteto Sportinių šokių katedros dėstytojas, o nuo 2007–ųjų – katedros vedėjas.

Tačiau abu mūsų šalies sportinių šokių korifėjai jau nebedirba Klaipėdos universitete, nes Menų fakultetas buvo prijungus prie Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos, ir nebeliko Sportinių šokių katedros.
Dabar R. Idzelevičius su žmona toliau vadovauja „Žuvėdros“ sportinių šokių klubui, jo nariai aktyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.
„Į klubą jau nesiveržia tiek daug jaunimo, kaip ankstesniais metais. Šimtais šokėjų jau neskaičiuojame, tik dešimtimis. Jaunimas nemėgsta daug dirbti, didelės problemos yra mokyklose, kur ypač apleistas fizinis lavinimas. Turėtų būti daugiau kūno kultūros pamokų. Kai dar pats mokiausi, mes nespėdavome dalyvauti įvairių sporto šakų varžybose – vykdavo tarpklasinės, tarpmokyklinės varžybos, geriausi vykdavo į respublikine. Dabar jaunimas tarpusavyje pažaidžia kvadratą, futbolą, pamėto į krepšį ir to pakanka, - sako R. Idzelevičius.
Paklaustas apie galimybes atgaivinti legendinį „Žuvėdros“ ansamblį, būsimasis Klaipėdos miesto tarybos narys tik liūdnai linkteli galvą: „To, kas buvo jau nebebus, liko tik gražūs, neišdildomi prisiminimai.
Tai – reformų pasekmė. Pastaraisiais metais negauta valstybės finansuojamų vietų. Atsirasdavo kokie trys studentai, kurie norėdavo mokėti pinigus ir studijuoti, bet grupėje jų turėdavo būti keturi, ir priėmimo nėra. Taip tęsėsi porą metų iš eilės ir mūsų mėgstama specialybė Universitete buvo panaikinta“, - išgyvena R. Idzelevičius.
Tad apie ansamblio atgaivinimą nėra nė kalbos? I. Idzelevičius sako, kad su moksleiviais jie negalėtų išvažiuoti į čempionatus, nes tuo metu, kai jie rengiami, mokiniai turi laikyti egzaminus.