Bėgiko Simo Bertašiaus treneris Juozas Garalevičius: „Čempionatas jam buvo geri aukštosios mokyklos kursai.“
Šių metų Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas Glazge nebuvo sėkmingas tokių varžybų debiutantams.
Būtų galima išskirti tik šuolininką į aukštį kaunietį Adrijų Glebauską, kuris pirmu bandymu peršoko 2 m 21 cm, pagerino savo asmeninį žiemos rezultatą ir užėmė 11-ą vietą.
Kiti keturi lengvaatlečiai asmeninių rekordų nepasiekė. Trišuolininkė Diana Zagainova buvo 15-a (13 m 36 cm), Natalija Piliušina 1500 m distancijoje – 19-a (4 min. 20,98 sek.), Simas Bertašius – 20-as (3 min. 49,90 sek.), o 60 m bėgikė Akvilė Andriukaitytė – 38-a ( 7,54 sek.).
Vieniems debiutantams tai buvo gera meistriškumo mokykla, o kitiems čempionatas iškėlė nemažai klaustukų ir sukėlė nerimo, ar teisinga linkme dirbama.
S. Bertašius žiemos sezonui specialiai nesirengė, nedaug rungtyniavo, treniravosi daugiausia lauke ir tik nuo sausio mėnesio trečdalį treniruočių atliko manieže, kur ugdė greitį. Per pratybas jis 400 m distanciją įveikdavo maždaug per51 sek., o 300 m – per 39 sek. ir dar greičiau.
Šiemet per pirmąsias sportininko šios žiemos tarptautines varžybas Liuksemburge S. Bertašius, pirmąsyk lenktyniavęs užsienio manieže, pasiekė Lietuvos rekordą (3 min. 42,83 sek.). Tai teikė nemažai vilčių, jog vilnietis per Europos čempionatą gali patekti į finalą ir kovoti dėl aukštos vietos.
Tačiau taip neatsitiko. Bėgiko treneris Juozas Garalevičius, varžybas stebėjęs namie per televizorių, negali džiaugtis savo mokinio pasirodymu, tačiau ir nemato didelės tragedijos.
„Simas įvykdė normatyvą, todėl ir vyko į Glazgą rungtyniauti, semtis patirties. Tačiau aš nerodžiau iniciatyvos ir nelabai buvau už tai, kad jis dalyvautų Europos žiemos čempionate, nes žinojau jo pasirengimą. Simas kryptingai rengiasi vasaros startams. Kai jis pagerino Lietuvos uždarų patalpų rekordą, ten buvo visai kitas bėgimas – lenktyniauti buvo idealios sąlygos, Simas buvo vedlys, nebuvo grumtynių, kurios reikalauja daug jėgų, didelis tempas. Gal viskas būtų kitaip būtų susiklostę ir Glazge, jeigu Simas būtų dalyvavęs antrame, o ne trečiame bėgime, kur susirinko stiprūs bėgikai. Varžovai mano auklėtiniui neleido bėgti, ir jis užkibo ant kabliuko, blaškėsi nuo pat pradžių. Startavo labai blogai ir iš karto buvo užblokuotas. Take mokinys nerado vietos, kai jis tik bandė lenkti konkurentus, varžovai tuoj prišokdavo prie jo. Kai po 500 m atkarpos Simas pagaliau ėmė vadovauti bėgimui, nežinau, kodėl taip staigiai tas pozicijas jis užleido.
Ne kartą su mokiniui apie tai kalbėjau, kad, jeigu jau pirmauji, neužleisk lyderio pozicijos, pagreitėk, diktuok varžovams tempą. Suprasčiau, jeigu mokinį aplenktų vienas bėgikas, o dabar visa plejada, ir jis liko visų uodegoje. Vėl reikėjo maltis, kad atsidurtų priekyje. Distancijoje Simas malėsi, grūmėsi, nerado sau vietos, kol galop finišui pritrūko jėgų. Čempionatas jam buvo geri aukštosios mokyklos kursai, gavo gerų pamokėlių“, - pastabų negaili J. Garalevičius.
Lietuvos rekordininko treneris įsitikinęs, kad Glazge jo mokinys neparodė savo tikrojo meistriškumo. Treneris mėgsta sakyti, kad gėlė metuose žydi vieną kartą. Arba rimtai reikia rengtis žiemos varžyboms ir viską aukoti, arba vasaros startams.
„Paprastai sportininkai geriausius rezultatus pasiekia vasarą. Simui sunkiai sekasi bėgti žiemą, todėl nenorėjau, kad jis rungtyniaudamas uždarose patalpose pasiektų labai gerą sportinę formą. Glazge bėgimas buvo nevykęs, nežinau, kodėl Simas kaip šaškė buvo taip stumdomas, kodėl jis pasidavė tai maišalynei. Europos čempionate, žinoma, jis sukaupė nemažai patirties, tačiau bijau, kad sportininkui ji gali būti morališkai skaudi“, - sako J. Garalevičius.
Dabar mokinį J. Garalevičius stengsis nuraminti, kad jis atgautų psichologinę pusiausvyrą, viską užmirštų, kas buvo, ir dirbs toliau. „Juk Europos čempionatu niekas nesibaigia, tai ne pasaulio pabaiga“, - teigia treneris.
Šiuo Europos čempionatu S. Bartašius baigė žiemos sezoną ir daugiau uždarose patalpose niekur nerungtyniaus, rengsis vasarai.
Dabar Lietuvos rekordininkas sieks įvykdyti pasaulio čempionato Dohoje normatyvą, kuris, pasak J. Garalevičiaus, nežmoniškai aukštas (3 min.36 sek.).