Utenos „Juventus“ šokėjų vadovė apie „Šokėjų kovas“ Karaliaus Mondaugo taurės finalo ketverte: „Mes tai vertiname ir aktyviai ruošiamės“ (VIDEO).
Gerą vietinių krepšinio sirgalių nuotaiką rungtynių pertraukų metu palaikančios žaviosios Utenos „Juventus“ šokėjos ruošiasi neeiliniam išbandymui – „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalinio ketverto metu vyksiančioms „Šokėjų kovoms“.
Pakalbinome „Juventus“ šokėjų vadovę Laurą, kuri pasidalino mintimis ne tik apie laukiantį iššūkį krepšinio šventėje ir pasiruošimą jam, bet papasakojo ir apie pačią šokėjų kasdienybę, o tiems, kurie galvoja, kad šokėjų kelias – rožėmis klubas, patikino, jog po jų šypsenomis slepiasi sunkus ir intensyvus darbas treniruotėse.
„Šokėjų kasdienybė primena sportininkų kasdienybę. Turime treniruotes, kurios užima daugiausiai laiko, o jų trukmė svyruoja nuo dviejų iki trijų valandų. Pusę treniruotės skiriame fizinio pasiruošimo gerinimui, kitą pusę – choreografijai, gimnastikai ir visiems kitiems šokių elementams.
Vienas iš rimtesnių privalumų – sportinės formos palaikymas, kas, mano manymu, jaunam žmogui yra labai svarbu. Ne ką mažesnis pliusas – pasitikėjimo savimi ugdymas, kadangi šokant prieš tokią žiūrovų minią tu privalai pasitikėti. Be abejo, galima išskirti ir tobulėjimą, nes kiekviename darbe, kiekviename sporte tu turi kažkur eiti ir tobulėti.
Bene didžiausias trūkumas – traumos, kaip ir kiti sportininkai kartais mes jų neišvengiame ir negalime jų numatyti. Kitas trūkumas – kylantys nesutarimai kolektyve, visgi jų būna visur, o jei pas mus kyla kažkokių problemų, tai mes nuo jų nebėgame ir sprendžiame“, – kalbėjo„Juventus“ šokėjų vadovė.
Laura teigė, kad „Šokėjų kovų“ projektas yra puiki galimybė parodyti savo sugebėjimus ne tik dažnai Utenos areną aplankantiems sirgaliams, tačiau ir tiems, kurie į „Siemens areną“ suvažiuos iš skirtingų miestų ir miestelių.
„Šių metų projektas mūsų kolektyvui priimtinesnis tuo, kad mes turime progą pasirodyti didesnėje arenoje, kurioje susirenka daugiau žiūrovų, todėl tai labai vertiname ir aktyviai ruošiamės. Manome, kad „Šokėjų kovų“ projekte nėra svarbi konkurencija, aišku, visada smagu laimėti, tačiau labai gražu, kad pagaliau padarė taip, kad visi šokį mylintys kolektyvai gali susirinkti į vieną vietą, dalintis tokiais momentais ir pasirodyti vieni kitiems, todėl svarbiausia yra pats dalyvavimas“, – įvertino „Šokėjų kovų“ reikšmę ir naudą būsima projekto dalyvė.
„Pasiruošimas projektui vyksta intensyviau nei paprastos mūsų treniruotės, žinoma, ir susitinkame daugiau. Tose pačiose treniruotėse dabar mažiau laiko skiriame pasiruošimui rungtynėms, daugiau dirbame ties pasiruošimu šiam konkursui – didiname fizinį krūvį bei daugiau laiko skiriame Karaliaus Mindaugo taurės šokiui“, – šokėjų dienotvarkėje į pirmą vietą projektą iškėlė Laura.
„Utenoje vyksiančiose krepšinio rungtynėse mes jaučiamės kaip namuose, kadangi mūsų miestas yra pakankamai mažas, tai arenoje daugiau mažiau susirenka pažįstami veidai. Didesniame mieste, didesnėje arenoje skiriasi aplinka, tu nesijauti taip jaukiai, kaip savoje aikštelėje, tenka susidurti su įvairiais iššūkiais, be to, šokant prieš didesnį būrį žiūrovų būna didesnis jaudulys nei prieš mažesnę“, – skirtumus tarp pasirodymų Utenos arenoje ir laukiančio iššūkio svetimoje aplinkoje išskyrė „Juventus“ šokėja.