Romos ir Meksiko olimpinių žaidynių medalininkas Antanas Bagdonavičius savo įspūdingą medalių kolekciją perdavė Lietuvos irklavimo muziejui.
Lietuvos irklavimo muziejus, puoselėjamas irklavimo klubo „Academia remigum“ direktorės trakietės Rimos Karalienės, sulaukė puikios dovanos: legendinis irkluotojas Antanas Bagdonavičius perdavė muziejui savo pačius vertingiausius apdovanojimus.
Muziejus pasipildė įžymaus irkluotojo dviem olimpiniais medaliais, Romos ir Tokijo olimpinių žaidynių diplomais, trimis Europos čempionatų aukso medaliais, laimėtais Prahoje (1961 m.), Duisburge (1965 m.) ir Višyje (1967 m.), dviem SSRS čempionatų medaliais (iš viso jų laimėta net dešimt), Filadelfijos ir Liucernos tarptautinių regatų pelnytais apdovanojimais.
Irklavimo muziejuje gausu ir A. Bagdonavičiaus, irklavusio su Zigmu Jukna, istorinių jaunystės nuotraukų, kuriomis stebėjosi ir pats legendinis irkluotojas.
Muziejuje yra eksponuojami ir Z. Juknos Tokijo olimpinių žaidynių sportiniai marškinėliai.
„Namuose tų mano medalių niekas nemato, apie juos mažai kas žino. Kol dar buvo gyva mano antroji žmona Valensija, ji tuos apdovanojimus visus sudėliojo ant sienos, galvodama, jog medaliai sudomins daugelį žmonių. Tačiau taip neatsitiko. Todėl ir nutariau savo reprezentacinius apdovanojimus perduoti Lietuvos irklavimo muziejui. Mano medalių paveldėtoja - dukra Nelda Bagdonavičiūtė. Su Irklavimo muziejumi pasirašėme sutartį, jog bet kada juos galėsime pasiimti“, - sako A. Bagdonavičius.
Lietuvos irklavimo muziejuje įvyko iškilmingas ekspozicijos pristatymas-atidarymas. Jis sutapo su irklavimo klubo „Academia remigum“ vienuoliktą kartą rengiamomis žiemos varžybėlėmis. Į renginį rinkosi irklavimo puoselėtojai, tarp kurių buvo ir A. Bagdonavičiaus bendražygis Vytautas Briedis, buvęs Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Artūras Jukna su savo šeima, treneris Virgaudas Leknickas, irkluotojas Romualdas Levickas, kiti.
Muziejaus direktorė Rima Karalienė surinko daug filmuotos medžiagos apie Romos olimpiados vicečempionus A. Bagdonavičių ir Z. Jukną, susirinkusiems buvo parodytas trumpas filmas.
Buvo pagamintas specialus atvirukas su legendinio irkluotojo pasiekimais, kad susirinkusieji iš A. Bagdonavičiaus galėtų paimti autografų.

Legendinis irkluotojas, dalyvavęs ekspozicijos atidarymo iškilmėse, papasakojo, kaip iškovojo pačius svariausius savo medalius, prisiminė savo pirmuosius yrius 1957-aisiais tuometėje senučiukėje „Žalgirio“ irklavimo bazėje prie Neries, kur pavasarį vykdavo Lietuvos aukštųjų mokyklų irklavimo varžybos ir jose dalyvaudavo 6-7 aštuonvietės bei kitos įgulos.
Prisiminė savo ilgametį valties draugą, dabar jau šviesaus atminimo Z.Jukną, linksmą nutikimą su lietpalčiais, pirktais per Tokijo olimpines žaidynes, pasibaigus irklavimo varžyboms. Tas pasakojimas visus prajuokino.
„Nuėjome į garsųjį Tokijo Asakusos turgų ir panorau nusipirkti tuo metu madingą boloninį lietpaltį. Matavausi vieną, kitą, trečią, o visų rankovės trumpos. Pardavėjas man ir sako, ponas, jūs esate nestandartinis, todėl ateikite rytoj – bus visko. Per vieną naktį mums prisiuvo tiek lietpalčių, jog jie buvo pardavinėjami kone šimtais. Kai atėjome kitą dieną, turgus buvo iškabintas rusiškais lozungais, pardavėjas kalba rusiškai ir klausia manęs, kiek šimtų įvairiausių modelių lietpalčių pirksiu“, - šypsojosi A. Bagdonavičius.
Lietuvos irklavimo muziejaus direktorė R. Karalienė pasidžiaugė, kad Tokijo ir Meksiko olimpinis prizininkas A. Bagdonavičius nepasitenkino prieš kelerius metus muziejui atiduotų Europos ir SSRS čempionatų medalių, o dabar muziejui saugoti patikėjo ir pačią vertingiausią savo medalių kolekciją.