Keliskart rekordus gerinusi sprinterė Agnė Šerkšnienė: „Tik dabar suprantu, kad ne veltui tiek sportavau“
„Iki praėjusių metų neturėjau nė vieno rekordo, bet kai pradėjau mušti tuos rekordus – prie jų pripratau“, - juokiasi sprinterė Agnė Šerkšnienė. Prieš kurį laiką į aktyvų sportą grįžusi lengvaatletė po įspūdingų metų sako, kad tik dabar pasijautė atradusi savo kelią ir užsimena svajojanti apie laimėjimus tarptautinėje arenoje.
Geriausios Lietuvos lengvaatletės rinkimuose antrą vietą užėmusi A. Šerkšnienė 2018 metais pagerino uždarų patalpų 400 metrų bėgimo rekordą bei du itin senus rekordus: 400 ir 200 metrų bėgimo, kurie galiojo atitinkamai 34 ir 18 metų.
30 metų bėgikė savo rezultatą nuolat gerino, tad iš viso istorines rekordų lentelės privertė perrašyti septynis kartus. Apie savo karjeros kelią ir naujausius laimėjimus sportininkė papasakojo TV laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės.
Šveicarijoje gyvenanti sportininkė džiaugiasi, kad šioje šalyje lengvoji atletika sulaukia didesnio dėmesio: „Kiekvienoje šalyje sportų populiarumas skirtingas. Lietuvoje populiarus krepšinis, o Šveicarijoje apie jį mažai girdėję. Ten populiarūs ir tokie sportai kaip ledo ritulys, slidinėjimas.“
Ji pati prieš pasirinkdama lengvąją atletiką išbandė įvairius sportus ir tą patį rekomenduoja jaunimui. „Buvau judri mergina, dalyvaudavau visokiose moksleivių varžybose – ir kvadrate, estafetėse „Drąsūs stiprūs vikrūs“, ir bėgimuose, krose. Taip pat lankiau ir chorą, grojau pianinu. Dar lankiau baseiną, - kalbėjo A. Šerkšnienė. - Manau, kad jei vaikai anksti neįsitraukia į vieną sporto šaką, verta išbandyti kuo daugiau skirtingų. Galbūt talentas slypi kitur, nei tėvai galvoja.“
Lengvoji atletika Agnę įtraukė greitai, tačiau ji pripažįsta, jog patikėjusi savo pasirinkimu tik neseniai. „Pradėjau lankyti nuo 12 metų. Neblogai sekėsi nuo pradžių. Trenerė stengėsi sudominti, su pergalėmis taip pat buvo vis idomiau. Daug kur pakeliavau, man tas labai patiko. Tačiau kad esu čia, kur turiu būti – savo kelyje – kad ne veltui tiek sportavau, supratau tik šiemet“, - juokdamasi atviravo sportininkė.
Ji teigė, norėjusi labiau lankyti šuolį į tolį arba daugiakovę, tačiau trenerė pasiūlė pasilikti prie bėgimo ir sprinto. „Sakė, kad ateityje būsi 400 metrų bėgikė. Tas pasiteisino. Išėjo geras spėjimas“, - prisiminė lengvaatletė.
Merginai gerai sekėsi ne tik sportas – jai pavyko ir sėkmingai suderinti su mokslais. Eiti link aukštumų pasidėjo nusiteikimas ir tikslo siekimas. „Mokykloje buvau pirmūnė. Buvo sunkumų, bet kai turi tikslą - viskas įmanoma. Mokantis buvo tikslas gauti kuo aukščiausią įvertinimą, todėl dariau namų darbus ir stengiausi. Varžybose irgi norėjau nugalėti, pasiekti naują asmeninį rekordą, todėl nepraleisdavau treniruočių. Svarbu žinoti, ko nori“, - dėstė A. Šerkšnienė.
Jos teigimu, sportininkui išsilavinimas reikalingas ne vien dėl tolimesnių karjeros galimybių, bet ir padeda svečiose šalyse: „Jei keliauji po pasaulį, susipąžisti su daug kitų žmonių, ne tik sportininkų. Labai įdomu bendrauti su kitų šalių kultūrų žmonėmis, bet kad galėtum bendrauti, pirmiausia reikia mokėti kalbą, Kai moki kalbą, dar gali pašnekėti kitomis įdomiomis temomis, sužinoti kaip jie gyvena.“
Prieš kelerius metus gimus dukrai A. Šerkšnienė svarstė ir apie karjeros pabaigą, tačiau vis tik nutarė tęsti sportinę karjerą. Į bėgimo takelį sprinterė grįžo dar tvirtesnė. „Po sugrįžimo viskas atėjo palaipsniui, ne viskas iš karto. Rekordai prasidėjo, kai dukrai buvo du su pusę metų. Daug dalykų susidėjo. Turėjo praeiti šiek tiek laiko kol grįžau, fiziškai sutvirtėjau, pasiruošiau. Pasikeitė ir treneris, nauja metodika davė stiprybių, - kalbėjo bėgikė - Su laiku išmokau pakelti nervinę įtampą. Dabar noriu varžybų, noriu dalyvauti, man smagu. Yra tas jaudulys, adrenalinas kiekvieną kartą, bet jis turi būti. Svarbu jį išnaudoti gera linkme, kad jis nepakenktų, bet padėtų. Dažniausiai nėra problemų susikaupti. Man patinka dalyvauti varžybose.“
Sugrįžimas lengvaatletei atsipirko su kaupu. „Išėjo kurioziška situacija. Iki šių metų neturėjau nė vieno rekordo, šiame sezone pavyko gerinti septynis kartus. Neatrodo taip lengva juos pamušti, bet praėjusį sezoną kiekvienose varžybose mušiau tuos rekordus ir po to pripratau. Labai malonu tai pasiekti. Be abejo, prisidėjo ir sėkmė. Rekordo nenubėgsi prieš vėją, pasisekė kad buvo pavėjui. Bet įdėjau daug darbo gerai pasiruošiau, o kai sekasi - ir muši tuos rekordus“, - džiaugėsi sportininkė.
Pats netikėčiausias ir mieliausias jai buvo pagerintas 400 metrų bėgimo rekordas. „Liepą prieš rekordą buvo tikrai sunki savaitė. Neturėjau daug laiko treniruotėms, nes buvau grįžusi į Lietuvą estafečių varžyboms. Keliaujant atgal į Šveicariją vėlavo skrydžiai, naktį mažai miegojau. Kitą dieną keliavau į varžybas. Atrodo, kad rekordą turi pagerinti idealiomis sąlygomis – išsimiegojęs, pailsėjęs. Tačiau per apšilimą jaučiausi neblogai ir kai atbėgau - labai apsidžiaugiau“, - prisiminimais dalijosi bėgikė.
Jos teigimu, itin didelę motyvaciją suteikia galimybę atstovauti Lietuvai. Šiemet A. Šerkšnienė pirmą kartą dalyvavo Europos čempionato finale. „Visada tai pats geriausias jausmas atstovauti savo šaliai. Mano tikslas - važiuoti į didžiąsias varžybas, čempionatus. Tas jausmas nerealus, norisi vis sugrįžti į dideles arenas. Kai išėjau bėgti finale Berlyne… Tikrai nepamiršiu to jausmo, kiek buvo žmonių stadione. Tiesiog išeini ir atrodo – vau! Tiek žmonių žiūri į mane ir man taip gerai čia būti, - emocijas atskleidė A. Šerkšnienė - Aišku, reikia ir atsargumo. Gali pajausti tą jausmą, bet negali užsižiopsoti. Turi susikaupti, nes išėjai dalyvauti ir turi parodyti geriausią ką gali.“
Sportininkė jau galvoja apie kovo mėnesį vyksiantį Europos žiemos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatą, rudenį tikisi dalyvauti Pasaulio čempionate. Ji teigia, kad sau kelia vis aukštesnius tikslus: „Iš pradžių, kai gali tapti Lietuvos čempione, tas labai motyvuoja, malonu ir smagu. Dabar, kai išeini į pasaulinę areną, nori ir ten laimėti. Apetitas vėl auga.“
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laida apie sportą transliuojama kiekvieną šeštadienį 11 val. per TV6.