Įvairūs sporto renginiai vyksta visą gruodį. Kaip sako LVJC Sveikatingumo skyriaus vadovo pavaduotoja Liucija Balsienė, vaikams baseino lankymas - tai ugdomoji veikla, o varžybos – kitokios formos užsiėmimas. Renginiai prasidėjo gruodžio 5 d. meninio plaukimo varžybomis, kuriose su vilnietėmis jėgas bandė ir šiaulietės, lankančios sporto mokyklą. Buvo galima stebėti 20 undinėlių, kurioms 9-14 metų, pasirodymus. Jos atliko gražią programą, kuri visiems patiko.
Be vandens sporto šakų, LVJC veikia ir šachmatų, stalo teniso, atletinės gimnastikos grupės. Moksleiviai rungtyniavo pagal savo specializaciją. Į šachmatų būrelį priimami vaikučiai nuo šešerių metukų, ši sporto šaka tarp jaunųjų moksleivių ypač išpopuliarėjo. Tėveliai nori, kad jų vaikučiai lavintų ne tiktai kūną, bet ir smegenis, logiškai mąstytų.
Atletinės gimnastikos sekciją lanko paaugliai nuo 13 metų. LVJC yra speciali patalpa su treniruokliais. Treneris Laimutis Lukoševičius jaunimui yra parengęs specialią programą. Moksleivių atostogų dienomis jauniesiems atletams buvo surengtos stūmimo varžybos.
„Ne visi vaikai gali lankyti plaukimo baseiną, kitiems vanduo kelia alergiją. Todėl jie su dideliu malonumu renkasi kitą, visiems prieinamą sporto šaką - stalo tenisą. Centras turi šešis stalus, kurie visada būna aplipę jaunųjų žaidėjų. Per mūsų renginuką tenisą žaidė 78 vaikučiai nuo 9 iki 16 metų“, - sako L. Balsienė.
Šuolių į vandenį varžybose jėgas bandė 34 jaunieji sportininkai. Prieš jų kovas pasirodė 5-6 metukų vaikučiai, treniruojami garsios praeityje šuolininkės į vandenį, daugkartinės šalies čempionės Audronės Jatoftaitės-Čyžienės. Mažyliams dar sunku dalyvauti varžybose, bet jų šuoliai visus maloniai nustebino. Vaikučiai šoko nuo 1 m bokštelio ir tramplino, o vienas šešiametis užlipo ir ant 5 m tramplino.
Po to pasirodė tikrieji šuolininkai į vandenį, kurių vieni siekia rezultatų, o kiti nori išlavinti savo kūną, išmokti saugiai elgtis prie vandens telkinių. Sveikatingumo skyriaus vadovo pavaduotoja L. Balsienė, anksčiau Panevėžyje lankiusi šuolių į vandenį pratybas, gerai įvertino jaunimo pasirodymą. Dabar LVJC ji ugdo šuolininkus į vandenį ir plaukikus, su jaunaisiais vilniečiais atlieka bendro lavinimo programas. Pasak jos, jeigu vaikas nori judėti į priekį, siekti geresnių rezultatų, jiems vadovas visada padeda.
Per Kalėdų varžybas nugalėtojais atskirose grupėse tapo Gabija Rakauskaitė ir Vilius Sasnauskas, Radvilė Musteikytė ir Martynas Černiauskas. Pasak daugkartinio Lietuvos šuolių į vandenį čempiono Kęstučio Autuko, vaikučiai kažko dar nemoka, bet jiems be galo įdomu pamatyti, ką jie bei draugai sugeba padaryti. Varžybas stebėjo daug šuolininkų į vandenį tėvelių, kurie plojo, fotografavo savo vaikučius.
Kai kurie šuolininkai, LVJC pradėję savo sportinę karjerą ir išmokę pirmųjų įgūdžių bei tobulinę savo meistriškumą toliau, jau dalyvauja tarptautinėse varžybose. Tarp jų – ir Ignas Barkauskas (sportuoti pradėjo nuo 9-erių metų) ir Sergejus Baziukas (nuo šešerių), kurie jau yra suaugę ir atstovauja Lietuvos rinktinei. Jie šiomis dienomis Kijeve rungtyniavo penktosiose Ukrainos taurės varžybose, kuriose jėgas bandė 10 šalių sportininkai. Antrą kartą dalyvaudami tose varžybose, sinchroninių šuolių rungtyje jie pateko į finalą ir buvo aštunti.
„Mūsų įstaiga nekelia sau užduočių rengti didelio meistriškumo sportininkų, o sporto mokykloje nėra šuolių į vandenį skyriaus. Štai ir susiduriama su problema, kur rengti šuolininkus į vandenį“, - sako K. Autukas, kuris centre treniruoja 14 vaikų, taip pat turi grupelę mažylių, kurie pirmiausiai mokomi plaukti.
„Ne visi vaikai nori visą savo gyvenimą paskirti tiktai vienai sporto šakai ir siekti aukštų rezultatų. Ne vienas nori įgyti tam tikrų įgūdžių, kuriuos vėliau pritaikytų savo gyvenime. Turiu sukūrusi „Delfino“ programą, kur vaikai vieną dieną plaukioja ir atlieka užduotį, o kitą dieną eina į salę ir lavina koordinaciją, mokosi akrobatikos elementų“, - sako L. Balsienė, kuri treniruoja 42 būsimuosius šuolininkus į vandenį.
Ypač didelį susidomėjimą per LVJC varžybas sukėlė masinis plaukimo sprinto renginys, kuriame dalyvavo daugiau kaip 600 vaikų. Vyko atrankinės ir finalinės varžybos, vaikai plaukė 25 m. distanciją. Patys stipriausieji 180 vaikų dvi dienas dalyvavo finalinėse varžybose. Pačių jauniausiųjų grupėje nugalėtojais tapo gražiai techniškai plaukę Emilija Bondzinskaitė ir Rokas Jaseliūnas.
LVJC treneriai, mokantys vaikus plaukti, yra kiek nustebinti, kad į jų centrą pastaraisiais metais neateina sporto mokyklų plaukimo treneriai ir neieško talentingų vaikų. O kažkada jie užklysdavo. Trenerė Laima Lekarauskienė parengdavo jaunuosius plaukikus iki tam tikro lygio ir juos atiduodavo plaukimo specialistams.

„Mūsų pareiga ir pagrindinis tikslas - vaikus išmokyti plaukti ir teisingai elgtis prie vandens telkinių. Visame pasaulyje niekas iš vaikų, atsiradus atviroje vandens erdvėje, įsibėgėjus nešoka ant galvos. Tiktai Lietuvoje. Čia ir yra pagrindinė nelaimės priežastis. Jeigu nežinai erdvės, atsidūrus prie vandens telkinių, pirmiausiai reikia pasižiūrėti, kas yra ant dugno ir tiktai tada šokti į vandenį“, - sako L. Balsienė.
Vyko ir povandeninio plaukimo varžybos, kurias organizavo trenerė Nijolė Gaidulytė. Mažesnieji vaikai su lastais ir pelekais nėrė po vandeniu 15 metrų, o didesni – 25 m.
Visų renginių metu kiekvienas vaikas buvo įvertintas, visi gavo padėkas, kuriose buvo įrašytas jų rezultatas, ir kalėdinių saldainių. Kurią sporto šaką vaikai labiausiai mėgsta, LVJC darbuotoja Jūratė Janavičienė negalėtų pasakyti. Vieni jų labai nori plaukioti, kiti – šokinėti, treti – žaisti šachmatais ar stalo tenisą. „Mes nesiekiame svarių rezultatų, kad vaikas turi nuplaukti atitinkamą distanciją ar panerti po vandeniu per kažkiek laiko. Per varžybas viskas priklauso nuo keliamų tikslų“, - sako J. Janavičienė.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Sveikatingumo skyriuje populiarinamos 10 sporto šakų. Dirba 27 vadovai. Daugiausiai yra plaukimo vadovų (12). Sveikatingumo skyrių nuolat lanko 2200 vaikų, iš jų 1800 pasirinko vandens sporto šakas, o 400 – kitas sporto šakas. Yra sudaryti grafikai, treneriai glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje.