Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Savivaldybė vykdys Aukščiausiojo teismo nutartį byloje pagal UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Daugiafunkcio komplekso koncesijos dalyvio, spaudos konferencijoje šiandien paskelbė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Teismo nutartis suteikia daugiau konkurencijos konkurse, kuris jau buvo finalinėje stadijoje, tačiau sutarties pasirašymas dėl praėjusį penktadienį paskelbtos teismo nutarties nusikelia mažiausiai keliems mėnesiams.
„Aukščiausiojo Teismo sprendimas gražino mus atgal į konkursą, tačiau nors ir prarandame šiek tiek laiko, turėsime daugiau konkurencijos. Vilniaus savivaldybė vertins ir kito konkurso dalyvio pasiūlymą: šią savaitę konsultuosimės su Viešųjų pirkimų tarnyba, vertinsime patį pasiūlymą ir dalyvio kvalifikaciją. Labai tikimės, kad viską padarysime per kelis mėnesius“, – kalbėjo administracijos direktorius.
P. Poderskis pažymėjo, kad savivaldybė nuo pat pradžių pasisakė už didesnę konkurenciją konkurse. Tačiau antram konkurso dalyviui -UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ nepateikus pasiūlymo elektroniniu būdu, kaip to reikalavo konkurso nuostatai, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Centrinės projektų valdymo agentūros nurodymais remdamasi savivaldybė nepriėmė pastarosios bendrovės pasiūlymo, ir toliau derybas tęsė su kitu konkurso dalyviu UAB „Axis Industries“.
Savivaldybė tokį Aukščiausiojo Teismo sprendimą vertina kaip sudarantį galimybę įvykdyti konkurencingesnę koncesininko atrinkimo procedūrą. Savivaldybė tikisi, kad įsitikinus UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlymo tapatumu, naujas į derybas pakviestas dalyvis sąžiningai naudosis savo teisėmis, kas leis operatyviai užbaigti derybas ir priimti racionaliausią sprendimą šiame konkurse.
Spalio 19 d. Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis panaikino ankstesnių teismų sprendimus ir nurodė į Nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą grąžinti bendrovę „Vilniaus nacionalinis stadionas“. Ši teismo nutartis yra neskundžiama.
„Aukščiausiojo Teismo sprendimu dar gruodį į viešųjų pirkimų sistemą įkeltas preliminarus mūsų pasiūlymas privalo būti įvertintas. Tai reiškia, kad esame grąžinti į konkursą. Tai svarbus sprendimas visiems Vilniaus bei Lietuvos gyventojams, kadangi konkurse pagaliau atsiras konkurencija ir nebereikės rinktis iš vieno tiekėjo“, – teigia „Vilniaus nacionalinio stadiono“ vadovas Renatas Načajus.
Teismas taip pat pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybės administraciją ir Kūno kultūros ir sporto departamentą nesudaryti koncesijos sutarties su AB „Axis Industries“, kol nebus priimtas ir įvertintas „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pasiūlymas bei priimtas galutinis sprendimas dėl konkurso laimėtojo.
77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ruošė bendradarbiaudama su 5 žvaigždučių UEFA sertifikatą turinčia Amsterdam Arena ir daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusiais subrangovais „KAYI Insaat“ grupe.
Pagal bendrovės pateiktą pasiūlymą, stadiono teritorijoje turėtų įsikurti ne tik 16,7 tūkst. vietų ir 33,6 mln. eurų vertės kultūros ir sporto renginiams skirtas stadionas, bet ir kasdieniam naudojimui pritaikyti sporto aikštynai, 60,6 tūkst. kv.m ploto ir 19,4 mln. eurų vertės neformaliojo ugdymo veiklai skirtas sporto kompleksas, 2,2 tūkst. kv. m ploto ir 2,9 mln. eurų vertės kultūros ir ugdymo centras, biblioteka, 7,9 tūkst. kv.m ploto ir 3,7 mln. eurų vertės vaikų darželis, renginių aikštė, bėgimo takai, riedlenčių parkas, lauko treniruokliai, ramaus poilsio ir kitos viešam naudojimui skirtos erdvės.
Taip pat numatytos apšildytos VIP, žiniasklaidos, komercinio ir technologinio komercinio aukšto tribūnos. Stadiono sporto technologinei daliai bus skiriama 1 900 kv.m., komercinei daliai – 2 400 kv.m., nacionaliniam sporto muziejui – 1 900 kv.m