Daug puikių pergalių iškovoję Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės meistrai šį ketvirtadienį buvo visi kartu. Ir ankstesnės kartos sportininkai, pasiekę pirmąsias pergales tarptautinėje arenoje, ir dabartinės kartos atletai.
Pirmą kartą šiuolaikinės penkiakovės atstovams puikų vakarą Kūno kultūros ir sporto departamento kavinėje surengė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija.
Vyresnės kartos penkiakovininkai Stasys Šaparnis ir Simas Žekonis, matydami tiek daug gražaus jaunimo, džiaugėsi ir sakė, kad, kas galėjo pagalvoti, kad Lietuvoje jų mėgstama sporto šaka taps tokia populiari, o sportininkai pasieks tokių įspūdingų laimėjimų.
Ant stalo puikavosi gausybė apdovanojimų, skirtų sportininkams, jų treneriams, rėmėjams. „Iš tikrųjų, jūs nesate geri sportininkai – jūs este labai geri sportininkai. Šiandieną, būdamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdyje, atkreipiau dėmesį į tai, kad iš tikrųjų šiuolaikinė penkiakovė yra pirmaujanti Lietuvoje. Man malonu, kad jūs garsinate Lietuvos vardą, tikiu, kad deramai atstovausite šaliai ir ateityje. Kartu malonu pasidžiaugti, kad tokios metų pabaigtuvės surengtos pirmą kartą per visą Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės istoriją“, - kalbėjo Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.
KKSD vadovas plaketėmis apdovanojo šiemet jubiliejus šventusius Simą Žekonį, Edmundą Margevičių, Vytautą Polujanską ir Algirdą Maldūną, naująjį Federacijos vadybos direktorių.
Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Viktoras Majauskas akcentavo, kad penkiakovininkai nusipelnė šito vakaro. „Mes džiaugiamės, kad pagaliau turime galimybę surengti šitą vakarą. Penkiakovininkų rezultatai yra vieni geriausių šalyje ir netgi pasaulyje. Mūsų Federacijos sportininkai užima vienas iš aukščiausių vietų pasauliniuose reitinguose, pagal pasiektus rezultatus jau šešerius metus iš eilės patenka į geriausiųjų pasaulio federacijų trejetuką. To nepasiekia nė viena Lietuvos sporto federacija“, - savo kalboje pabrėžė V. Majauskas.
LŠPF prezidentas teigė, kad jų sportininkų ir trenerių yra nedaug, bet penkiakovininkų rezultatai pranoksta visus lūkesčius. Vien tiktai šiemet per Europos čempionatą Donata Rimšaitė pelnė bronzos medalį, Justinas Kinderis buvo ketvirtas, o komandinėse ir estafečių varžybose Lietuvos vyrai užėmė trečiąsias vietas.
Dar geriau penkiakovininkai pasirodė per pasaulio čempionatą: D. Rimšaitė iškovojo sidabro medalį, o Justinas Kinderis – bronzos. Komandinėse varžybose mūsų vyrai tapo pasaulio čempionais. Gerai rungtyniavo ir mūsų jaunimas, per Europos jaunių čempionatą pelnęs medalių. Ypatingai džiugino Gintarė Venčkauskaitė ir Lukas Kontrimavičius.
„Mes tikrai turime jaunimo, kuris auga stiprus, ištvermingas ir deramai pakeis vyresnio amžiaus sportininkus, kurie jau tampa veteranais“, - kalbėjo V. Majauskas, kuris taip pat džiaugėsi, kad pamažu gausėja penkiakovininkų gretos per Lietuvos čempionatus.
Vakaro metu jaunieji penkiakovininkai buvo kartu su mūsų grandais Andrejumi Zadneprovskiu ir Edvinu Krungolcu, su jais galėjo artimiau pabendrauti, daug ko paklausinėti ir kartu linksmai praleisti laiką.
Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės vyr. treneris Jurijus Moskvičiovas irgi teigė, kad metai buvo geri. „Atsirado naujų veidų viršuje. Tačiau labai sudėtingi bus kiti metai. Laukia rimtos ir skubotos permainos. Pneumatinius šautuvus keičia lazeriniai. Kitą savaitę mes juos irgi turėsime, o po dvejų mėnesių per Pasaulio taurės varžybų pirmą etapą lazeris jau bus panaudotas“, - sakė J. Moskvičiovas
Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija rėmėjų prizais apdovanojo geriausius metų penkiakovininkus D. Rimšaitę ir J. Kinderį, taip pat geriausius jaunuosius sportininkus G. Venčkauskaitę ir L. Kontrimavičių.

LŠPF pirmo laipsnio ordinais apdovanojo 80 metų jubiliejų švenčiantį Simą Žekonį, taip pat trenerius Gediminą Pikūną, Edmundą Margevičių, antro laipsnio ordinu – V. Polujanską. Buvo taip pat apdovanoti Federacijos rėmėjai.
Geriausia 2010 m. Lietuvos penkiakovininkė D. Rimšaitė buvo nustebinta tokiu puikiu penkiakovininkų vakaru ir pripažino, kad šie metai jai buvo labai geri - per čempionatus, Pasaulio taurės etapų varžybas pelnyta daug medalių. „Net ir nežinau, kiek jų prisirinkau. Tačiau metų nesureikšminu, patys sunkiausi bus 2011 metai – atrankos į Londono olimpines žaidynes metai“, - sakė D. Rimšaitė.
Patys svarbiausi startai – pasaulio ir Europos čempionatai, Pasaulio taurės varžybos, reitingo taškai. „Visos varžybos bus labai svarbios, per kiekvienas jų reikės atiduoti visas jėgas. Šiuo metu truputį sirguliavau - peršalau, skaudėjo gerklę, slogavau, pakilo temperatūra. Tačiau jau baigiu išgyti ir pradėjau treniruotis. Laukiu švenčių, bet jos amžinybę nesitęs, jau žiemą lauks vienos kitos vietinio pobūdžio, gal draugiškos varžybos Latvijoje, Baltarusijoje“, - sakė D. Rimšaitė.
Pirmasis rimtas startas - pavasariop. Sportininkė yra įsitikinusi, kad dabar vienodai yra vertinamos ir vyrų, ir moterų varžybos. D. Rimšatė labai džiaugėsi, kad į penkiakovę po motinystės atostogų jau sugrįžo Andrejaus Zadneprovkio žmona, 2009 m. pasaulio vicečempionė Laura Asadauskaitė, kuri jau porą mėnesių, vadovaujant treneriui Jevgenijui Kliosovui, aktyviai treniruojasi. Savo patarimais jai nemažai padeda ir A. Zadneprovskis.
„Mano dukrytė jau paaugo, jai septyni mėnesiai, greitai su tėčiu eis sportuoti. Dukrytę padeda auginti mano mama. Mano svajonė – kad kuo greičiau sugrįžtų tokia sportinė forma, kokia buvo anksčiau. Dideles viltis sieju su kitų metų Europos čempionatu, labai norisi iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes“, - sako L. Asadauskaitė. Jai daug vilčių teikia pasikeitusios varžybų taisyklės: bėgimo-šaudymo „dvikovė“ sportininkei labai tiko.