Pirmąją pasaulio uždarų patalpų čempionato dieną startavo 4 Lietuvos lengvaatlečiai. Vietą finale iškovojo Eglė Balčiūnaitė, pusfinalyje – Lina Grinčikaitė
Pirmąją pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato dieną jau startavo trys Lietuvos sportininkai. Vietą finale 800 metrų distancijoje iškovojo Eglė Balčiūnaitė, pusfinalyje – 60 metrų sprintą bėgusi Lina Grinčikaitė.
Eglė Balčiūnaitė antrajame 800 metrų bėgime varžėsi su tokiomis rungties žvaigždėmis, kaip rusė Marija Savinova, britė Jennifer Meadows bei amerikiete Alysia Johnson. Eglei reikėjo patekti tarp pirmų dviejų finišavusių arba tarp 2 sportininkių, parodžiusių geriausius laikus. Lietuvė savo bėgime liko 5 – 2:02,37 – tai jos asmeninis rekordas maniežuose. Bėgdama tokiu laiku pirmajame bėgime Eglė būtų pirma ir patektų į finalą. Tai buvo penktas rezultatas bendroje įskaitoje, tačiau pagal atrankos taisykles iki finalo jai būtų pritrūkę vieno žingsnio. Bet fortūna šyposojosi – po finišo lenkė Angelika Cichocka buvo diskvalifikuota ir E.Balčiūnaitei skirta ketvirta vieta bėgime – tai garantavo vietą finale ir mažiausiai 6 vietą čempionate. Greičiausia kvalifikacijoje buvo visą distanciją pirmavusi J.Meadows – 2:00.39 minutės. “Žinoma, po finišo šiek tiek teko pasinervint. Gal tikėjausi kiek galingesnio savo finišo. Kaip viskas klostysis finale – pamatysim sekmadienį”, – sakė Eglė po starto. Tik po bėgimo tapo aišku, kad lenkė taisykles pažeidė po antrojo pusūkio rikiuojatis į pirmą taką – ji per anksti kirto savo tako liniją. Tai užfiksavo teisėjas. Lenkijos delegacijai padavus protestą paaiškėjo, kad organizatoriai neturi to momento video įrašo. Lenkai pateikė amerikiečių delegacijos buitine kamera filmuotą medžiagą, tačiau teisėjų komisija video atmetė ir paliko galioti teisėjo sprendimą.
Šuoliuose į aukštį jauniausia Lietuvos rinktinės narė Airinė Palšytė turėjo problemų su sau neįprastu pradiniu 1,81 metro aukščiu – jis įveiktas tik trečiuoju mėginimu. 1,85 metro pakluso pirmuoju mėginimu, o 1,98 metro įveikti nepavyko. Bendroje įskaitoje septyniolikmetė liko 16 tarp 20 šuolininkių. Netikėtumų šioje rungtyje nebuvo, į finalą pateko 9 šuolininkės – R.Beitia, B.Vlasič, I.Strakova, E.Green, S.Školina, X.Zheng, N.Dušanova bei C.Howard. "185 metro peršokau su didele atsarga, buvau berods 13, tačiau kai kelios varžovės pešoko 1,89 metro, tai šiek tiek nukritau žemyn. Šokdama šį aukštį bandžiau sau įteigt, kad ten 1,85. Kadangi danga greita, įsibėgėjimą su atsarga nukėliau atgal. Tačiau kelyje pasipainiojo laidai… ir gavosi kaip gavosi. Nuo antrojo mėginimo lyg bėgau gražiai, tačiau kažko pritrūko – gal ir patirties, mat negaliu teigti, jog jaučiausi visiškai rami ir užtikrinta, – paskojo Airinė po starto. – Pamačiau tokias varžybas iš vidaus, pirmas įspūdis, kad organizuotumas labai specifinis. Sektoriuje nėra kur kojos pastatyti, vien laidai ir kabeliai, aplink šoliuoja trišuolininkės, bėgimo takuose vis kažkas vyksta. Ypač blogai buvo toms šuolininkėms, kurių įsibėgėjimas tolimas, nuolat teko kovot su teisėjais, kurie net pradėjus įsibėgėjimą galėdavo sustabdyt ir liept palaukt kol baigsis koks nors bėgimas ar trišuolio bandymas. Vietiniai teisėjai tarsi niekur neskuba, todėl dažnai nesuprasdavom, kieno eilė šokt. Tablo nerodė numerio gal pusę varžybų. Užkliuvo ir tai, kad maniežas didelis, bet viskas vienoj vietoj – tolis, karties įsibėgėjimo takas, 60 metrų takai, todėl labai trukdė susikaupt, kai nuolat turėdavau stebėt aplinką, kad nesusidurt kaktomuša su kokia trišuolininke ar negauti per galvą kartimi. Visos merginos buvo labai suirzusios, tačiau viena kitą palaikė, paplodavo toms, kurios prašė palaikymo. Dižiausias įspūdis, žinoma Blanka Vlasič – kažkas nerealaus, ji tokia neapsakoma žodžiais. Atrodo, toks pat žmogus, kaip ir aš, tik turi milžinišką patirtį ir velnišką charizmą. Kažko ypatingo nužiūrėt nepavyko, specialūs pratimai apšilime tokie patys, tačiau apšilinėjo ji įdomiai. Kol kitos pusryčiavo (jei tai galima vadint pusryčiais, aš dar snaudžiau), ji tuo metu prie valgomojo durų jau darė kažkokius šiuoliukus – gan keista pasirodė tai stebėti. Tačiau emocijos liejasi per kraštus – iki šiol rankos dreba. Galvoje tikras minčių jovalas... 16 vieta pasauly... gal ir nėra blogai."
Penktame vyrų atrankos 800 metrų bėgime startavo Vitalijus Kozlovas. Jis distanciją įveikė per 1:50,92 minutės ir liko ketvirtas. Tai 17 vieta tarp 27 dalyvių. Greičiausias atrankoje buvo sudanietis Ismailas Achmadas Ismailas – 1:46,69 minutės. Pusfinalyje begs 12 sportininkų. “Nuotaika ne pati geriausia, laikiausi visą distanciją grupės viduryje, tačiau kažkaip nelabai bėgosi. Finišavome penkiese, vieną priešininką aplenkiau ir likau ketvirtas. Ko gero labiausiai pritrūko dar keletos dienų čia, Katare.”
Lina Grinčikaitė bėgo penktame 60 metrų atrankos bėgime kartu su jamaikiete Sheri-Ann Brooks bei amerikiete Mikele Barber. Bėgimą kiek netikėtai laimėjo Paulette Zang Milama iš Gabono (7,31), Lina liko ketvirta (7,42) – to užteko patekimui į pusfinalį. Geriausią laiką atrankoje parodė sezono lyderė LaVerne Jones-Ferrette iš Virdžinijos (Mergelių) salų – 7,14 sekundės, Linos laikas bendroje įskaitoje 18-19. Pusfinaliai, kuriuose bėgs 24 sportininkės prasidės sekmadienį 15 valandą. Finalas – 17:10 valandų Lietuvos laiku.
Šeštadienį pasaulio čempionate startuos rutulio stūmikė Austra Skujytė – kvalifikacijos pradžia 8:20 valandos Lietuvos laiku.
Aleksandras Kitanovas (Eglės Balčiūnaitės treneris): „Eglė viską padarė gerai, asmeninį rekordą pagerindama net 1.5 sekundės. Programą minumum ji įvykdė, iškeltas tikslas pasiektas. O kaip bus finale, žiūrėsime, neatmetu ir galimybės asmeninį rekordą pagerinti dar. Tačiau plačiau kažką komentuoti galėsime po finalinio bėgimo.“
Palmira Žukienė (Vitalijaus Kozlovo trenerė): „Nemačiau bėgimo vaizdo įrašo, tačiau galiu spręst jog tai buvo grynai taktinis bėgimas vietai, o ne rezultatui. Pagal išankstinį planą, tokiu atveju Vitalijus turėjo greitėti ir rizikuoti, tačiau greičiausiai, neišėjo."
Tatjana Krasauskienė (Airinės Palšytės trenerė): „Airinės pasirodymą laukau geru, galbūt pritrūko šiek tiek sėkmės ir patyrimo. Pirmą blyną tokiame lygyje laikyčiau neprisvilusiu. Pirmą kartą jai teko susidurti su tokiu pradiniu aukščiu. 1,92 metro, garantavusių vietą finale, ji kol kas yra peršokusi tik vieną kartą gyvenime, tad pakartoti rezultatą pasaulio čempionate yra ganėtinai sudėtinga.“
Nijolė Medvedeva (LAF Generalinė Sekretorė): Vitalijus ir Airinės pasirodyma vertinčiau taip – jie pasirodė pagal galimybes, jie pasirodė nei gerai, nei blogai. Norėjosi, kad Airinė šoktų 1,89, o Vitalijus bėgtų greičiau nei per 1,50 minutės. Ko gero pagrindinė problema yra tai, kad skirtingai nuo Eglės atvejo, šis Airinės startas nebuvo suplanuotas rudenį ir jam nebuvo kryptingai ruošiamasi. Žinoma, matyt, buvo ir jaudulys, ir neįprastas pradinis aukštis, tačiau tai neįkainojama patirtis ateities startams. E.Balčiūnaitė šiame sezone atrodė stabiliausiai iš visų Dohoje startuojančių, tad rezultatas logiškas. Ji parodė ką gali, parodė, kad gali net tokiose varžybose gerinti asmeninius pasiekimus, parodė, kad kryptingai ruošiantis konkrečiam startui rezultatas vistiek ateina. Bet kokiu atveju, po pirmo pusdienio nuotaikos geros, nesiruošiame kaip stručiai kišti galvą į smėlį ir nuo kažko slėptis iš gėdos.“