LSAF.lt | 2018 m. liepos 18 d. 15:06 |
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
„Negi manote, kad mes esami visiškai bepročiai ir taip rizikuotume vartodami dopingą? Manau, kad tai visiškas nesusipratimas. Prieš išvykstant į pasaulio čempionatą Anahaime Lietuvos antidopingo agentūra paėmė visų mūsų sportininkų, kurie dalyvavo pasaulio čempionate, mėginius. Visų tyrimai buvo tvarkingi. Po 12 dienų, kai Aurimas Didžbalis tapo pasaulio vicečempionu, mėginius ėmė jau tarptautinė antidopingo agentūra. A mėginys parodė, kad A. Didžbalio šlapime aptikta draudžiamo preparato SARM S-22, kuris padeda didinti raumenų masę. Mums kaip tik reikėjo mažinti svorį, o ne didinti. Šį preparatą naudoti mums net nėra logikos. Kraujas - švarus, viskas gerai, o šlapimas - ne. Kaip tai gali būti?“ - svarstė treneris.
Jam atrino ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas, šiuo metu dėl įtarimų vartojus dopongą suspenduotas A.Didžbalis: „Pridėjęs ranką prie širdies galiu pasakyti, kad nieko neleistino nevartojau. Sportavau ir ruošiausi varžyboms taip, kaip ir visada. Tokios medžiagos, kokią neva aptiko mano šlapime, iki tol nebuvau girdėjęs. Tik vėliau su treneriu pradėjome aiškintis, kas tai per medžiaga.
Negi mane laikote visišku bepročiu, kad prieš pat varžybas dar vartočiau neleistinus preparatus? Juk 10 dienų iki pasaulio čempionato mane tikrino Lietuvos antidopingo agentūra ir organizmas buvo visiškai švarus. Negi po to imčiau ir vartočiau, kai einu kovoti dėl medalių ir puikiai žinau, kad iš visų prizininkų po čempionato ima kraujo ir šlapimo mėginius. Negi laikote mane kamikadzė, kad taip elgčiausi? Nesuprantu kas vyksta, tačiau noriu, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi. Klausiate ar sunku? Aišku sunku ir nemalonus periodas, tačiau bandau blogas mintis vyti į šalį, sportuoju kaip ir anksčiau, palaikau sportinę formą. Giliai širdyje tikiu, kad teisybė yra ir kad greitai tai paaiškės, tada galėčiau dalyvauti varžybose bei siekti naujų pergalių."
Praėjusią savaitė Uzbekistane vykusiame pasaulio jaunimo čempionate B. Vyšniauskas turėjo progą artimiau pabendrauti su IWF prezidentu Tamasu Ajanu. Pokalbio metu buvo paliesta A.Didžbalio, kuris šiuo metu yra suspenduotas dėl neaiškaus dopingo šešėlio, tema.
Klaipėdos dienraščio „Vakarų ekspreso“ žurnalistui teko būti Taškente ir girdėti B. Vyšniausko ir T.Ajano pokalbį. IWF prezidentas teigė, kad jam skauda širdį, kad dėl vieno iš planetos sunkiosios atletikos lyderių A. Didžbalio dopingo mėginio yra abejonių ir visa tai bandoma aiškintis.
Jis teigė, kad jis gerbia Lietuvos valstybę ir yra mūsų pusėje.
„Nesupranta, kaip 10 dienų prieš pasaulio suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionatą, kuris vyko Amerikoje, Lietuvos antidopingo agentūra, paėmusi Lietuvos sunkiaatlečių mėginius, nieko neleistino nerado. O po pasaulio čempionato A mėginys parodė, kad neva tai A. Didžbalio šlapime aptikta draudžiamo preparato SARM S-22. Kraujas - švarus, viskas gerai, o šlapimas - ne. Aiškinamės situaciją. Suprantame, kad tiek itin patyręs, tiek metų su sunkiaatlečiai dirbantis treneris B. Vyšniauskas, tiek patyręs sportininkas A. Didžbalis nėra kamikadzės, kad taip rizikuotų ir vartotų dopingą. Juk Aurimas Didžbalis yra lyderis, tad bet kokiu atveju žino, kad jį po čempionato tirs antidopingo agentūra bei WADA. Šis atvejis mums yra labai neaiškus. Tiriame papildus“, - sakė IWF prezidentas.
Jis akcentavo, kad puikiai supranta tiek trenerio, tiek sportininko rūpestį ir dar pabrėžė, kad Lietuva, palyginti su kitomis valstybėmis, šiomis problemomis tikrai neišsiskiria, kadangi Lietuvos sportininkų teigiamų mėginių yra kone mažiausiai. „Mes esame su jumis. Norime, kad kuo greičiau paaiškėtų tikroji tiesa“, - sakė IWF prezidentas.